Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Barley napisał:

Czy ktoś tutaj ma MSI 3070 TI Ventusa 3X? Interesuje mnie przede wszystkim kultura pracy tej karty.

Ventusy 3070 są ganione za głośność i temperatury. Ponawiam pytanie czy taka sama sytuacja jest z 3070 Ti? W sieci opinii praktycznie brak. Mam opcję (za lekką dopłatą) skoku z 3070 Gaming OC na tego Ventusa 3070 Ti 3X i zastanawiam się czy w to iść.

Edytowane przez Barley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070ti jest cieplejsza od 3070 z racji GDDR6X więc nie liczyłbym że jest jakaś poprawa w tym ventusie

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Barley napisał:

Ventusy 3070 są ganione za głośność i temperatury. Ponawiam pytanie czy taka sama sytuacja jest z 3070 Ti? W sieci opinii praktycznie brak. Mam opcję (za lekką dopłatą) skoku z 3070 Gaming OC na tego Ventusa 3070 Ti 3X i zastanawiam się czy w to iść.

W obu przypadkach i tak powinieneś robić UV a wtedy jest znośniej. Miesiąc po premierze kupiłem 3070 Ventusa X3 i była ze mną do wakacji jeśli mnie pamięć nie myli. Na stocku faktycznie dość głośna i ciepła, ale kilka chwil w MSI AFB i zrobiło się naprawdę przyzwoicie , choć zaznaczę, że nie mam porównania z innymi 3070. Teraz mam TUF 3070ti także po UV i jest porównywalnie ciepło (ale inne komponenty trochę się podgrzały, głównie na CPU) i równie cicho rzekłbym. Ale to subiektywne odczucia laika, który wcześniej miał GTX 1070 MSI Gaming X, chłodną i przyjemnie cichą. Wydajnościowo dużych różnic między tymi kartami nie ma, przeskok nie jest taki jednoznaczny. Wszystko zależy na ile cenisz sobie te5-7% wydajności, czy dużo dopłacisz i czy ta Ti jest z pewnego źródła. A jeśli wchodzi opcja kupna, porównania i w razie czego zwrotu Ti to grzech nie sprawdzić.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MSF Koi napisał:

Orientujesz się które miejsce w kolejce miałeś? Ja się w poniedziałek pytałem to byłem 25-30.

Ja dodam ze w moim przypadku gdzie bylem 15-20 kolejka ruszyla sie o 5 miejsc przez rowne 2 tygodnie.

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pox88 napisał:

Ja dodam ze w moim przypadku gdzie bylem 15-20 kolejka ruszyla sie o 5 miejsc przez 2 tygodnie.

No to tak samo jak u mnie, jak wcześniej co tydzień po 5-7 miejsc skakało to ostatnio zastój, wolałem już tego GB patrząc na tego newsa który mówił że nvidia ogranicza produkcję kart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2021 o 07:23, mati.m92 napisał:

Rozumiem że mówisz o wersji eagle od Gigabyte?

Tak dokłqdnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, klimasz napisał:

ch ten x-kom oferty co raz gorsze :P

Lepszy Ventus od KFA2, którego też mają w tej samej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. 

Dzisiaj wjeżdża mi do kompa RTX 3070 Ti, a wypad na sprzedaż robi badziewny Ventus RTX 3060 Ti. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, addept napisał:

Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. 

Dzisiaj wjeżdża mi do kompa RTX 3070 Ti, a wypad na sprzedaż robi badziewny Ventus RTX 3060 Ti. 

Daj znać jak z kulturą pracy tego PNY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno do niej kulturalnie podejdę. 

Liczę, że nie będzie dużo gorzej na tle innych kart niż w przypadku RTX 3070. Oczywiście wiem, że wersje Ti są mniej kulturalne i do tego lubią żreć pądu, ale myślę, że lekki UV i powinno być ok. 

https://www.techpowerup.com/review/pny-geforce-rtx-3070-xlr8-revel-epic-x-rgb/33.html

cooler-performance-comparison.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JDM napisał:

Ponieważ?

Ponieważ KFA2 i Inno 3D to dla Polaków marka krzak i trudno je sprzedać. Do tego dwa lata gwarancji. 

Tydzień temu goniłem używanego trzy miesiące 3060 Ti Vision. Równolegle wystawiony był 3060Ti Inno X3. Swój egzemplarz sprzedałem w ciągu jednego dnia za 3719 zł, a facet od Inno czekał trzy albo cztery dni i musiał obniżyć cenę do 3650 (pierwotnie miał 3800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, myślałem, że może głośna, grzeje się albo coś, ale skoro oceniasz kartę tylko pod kątem dalszej odsprzedaży to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GB 3080 Gaming OC LHR dotarł.

Potwierdzam doniesienia że są teoretycznie lepsze pady na pamięciach i pady z tyłu na backplate.

WEcdwrs.jpg

 

Tutaj szary słabiej widać kolor..ale to przez oświetlenie

EXbw6sm.jpg

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłeś się o kilka miesięcy z tą informacją. ?

Szkoda, że inni producenci nie poszli śladami Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, niektórzy pamiętają intratną propozycję na GTX 1070 za 2350 z MediaExpercie, a nóż wziąłem za pobraniem, w opisie był 2070 Super. Niestety nie udało się i dali kod rabatowy na 200 zł przy zakupach na min 800 zł. Nie mam pojęcia co się tam komuś przyśniło z tą kartą :) 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dotarła, idę się bawić.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w amazonach (ES) zastoje na starych zamowieniach, zamowienie z 19 wrzesnia na 3060 TI gigabyte gaming oc czyli sprzed 2 miesiecy, planowo mialo byc na 12 listopada.

Dzisiaj email o tym ze sa opoznienia i przewidywana data dostawy nieznana, i jak bedzie to wysla maila :D 

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PNY GEFORCE RTX™ 3070 Ti 8GB XLR8 Gaming REVEL™ Edition z polskiego Amazona na totalnym stocku, po dwukrotnym przejściu benchmarka (pierwszego "nie autoryzowało" więc puściłem jeszcze raz)

https://www.3dmark.com/spy/20245434

OQCIAQE.png

Na stocku jak widać nieźle wieje i dmucha, ale ...

... na razie nie jęczy (cewki ok)

... "tembr głosu" tego wycia wentylatorów subiektywnie jest dla mnie bardziej przyjemny niż wycie wentylatorów RTX 3060 Ti Ventus

Teraz tylko UV i będzie ok. W sumie nie wiem od jakich napięć zacząć. Najpierw chyba jednak wystawię RTX 3060 Ti na Allegro, a potem dopiero pobawię się nową zabawką. 

Testowane w zamkniętej obudowie

Kości to Microny

8tu.png

PS. Patrząc po wynikach, będę musiał chyba testować w 4K, bo procek ogranicza kartę w teście. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, obroty masakra, na dwuwentylowym Palicie Dual 2080 Ti miałem sporo wyższy wynik a obroty 1300-1400 rpm  :/ 
Oczywiście wiadomo że inne wentyle to inna praca i parametry, ale prawie 2x więcej to jednak sporo.  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, addept napisał:

bo procek ogranicza kartę w teście.

w TimeSpy jest czysty test graficzny i lepszy procek podniesie tylko ogólny wynik

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...