Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie, tylko 3070 bez LHR i 3070 Ti.  ;)

Ale jak pytasz po ile chodzą to radzę dać jedną aukcję na 6000 i licytację od złotówki, może ktoś się złamie   :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mar_S napisał:

A to nie, tylko 3070 bez LHR i 3070 Ti.  ;)

Ale jak pytasz po ile chodzą to radzę dać jedną aukcję na 6000 i licytację od złotówki, może ktoś się złamie   :E 

Za tanio, HODL strong??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lameismyname napisał:

Żałuję, że nie kupiłem Gigabyte RTX 3070 w promce 12 edycji intela za ~3800zł ale cena jak na moje potrzeby trochę zaporowa... 

Ja też żałuję, bo kasa w portfelu była, chęci były, tylko za długo się zbierałem z zamówieniem. 

Aczkolwiek to było zaledwie miesiąc temu. 3070 od Gigabyte wisiało za 3900 PLN cały dzień. Dałbyś teraz taka cenę, to po minucie masz pustki w magazynie. 

A z resztą - pustki w magazynie zaraz i tak będą mimo ceny 4999 zł. W Fox Komputer brak towaru, w X-KOM ostatnie 5 sztuk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny piątek już dziś  atakuje z wieczora na portkach aukcyjnych

 i raz

czarnypiatek1.jpg

i dwa

czarnypiatek2.jpg

: ]

Edytowane przez marian666666
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JDM napisał:

To zdanie idealnie odzwierciedla to, co oferuje nam AMD w swoich kartach i pada ZAWSZE podczas dyskusji o tych kartach. Zobacz wątek zakupowy serii 6xxx - na starcie problemy, kupiłem 6800 w grudniu - problemy ze sterownikami i nie tylko, w końcu odesłałem kartę prosząc o zwrot (ale tu akurat chyba był wadliwy model).

Widzę mocny hate. Jak to górale mawiają - "Prawda jest jak dupa, każdy ma swoją". Nigdy nie byłem fanboyem czerwonych ani zielonych, moje zakupy zawsze opierałem na rozsądku, więc sumując moje wszystkie zakupy wychodzi mniej więcej 50/50 posiadania kart z obu stajni (a zaczynałem gdzieś od czasów RIVA/RIVA TNT). Nigdy nie miałem większych problemów z gpu, chyba, że z winy egzemplarza lub jego zużycia. Słyszałem to o czym piszesz, aczkolwiek ja kupiłem tą grafę stosunkowo niedawno i nie powiem złego słowa (w przeciwieństwie do RTX 2060 z której byłem średnio zadowolony).

1 godzinę temu, Mar_S napisał:

Zdefiniuj "ostatnio"  :E 

Nie ma szans, 6600 XT nie ma w ogóle startu do 3060 Ti, to inna liga  ;) 

Uuuu, ETH już 4500$, pięknie szybuje!  :E
Bye bye karty.

HOLD!!!  :D

Pożyjemy zobaczymy. Moim skromnym zdaniem karty od AMD zawsze lepiej się starzały.

Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Ja też żałuję, bo kasa w portfelu była, chęci były, tylko za długo się zbierałem z zamówieniem. 

Aczkolwiek to było zaledwie miesiąc temu. 3070 od Gigabyte wisiało za 3900 PLN cały dzień. Dałbyś teraz taka cenę, to po minucie masz pustki w magazynie. 

A z resztą - pustki w magazynie zaraz i tak będą mimo ceny 4999 zł. W Fox Komputer brak towaru, w X-KOM ostatnie 5 sztuk. 

Sęk w tym, że ja też bez problemu kupiłbym nawet parę sztuk tylko jakoś ciężko mi się przebić przez barierę finansową, która zarazem jest dla mnie barierą psychologiczną.
Pamiętam jak np. w 2010 roku kupowałem nowego Radka 6870, który był kartą z tych lepszych, a cenę miał trzycyfrową. Teraz niektóre karty łapią ceny pięciocyfrowe.
Normalnie patologia elektroniczna...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto miał 5700 XT to już raczej nic od AMD nie kupi. Ja po swoich problemach powiedziałem że choćbym miał klepkę z podłogi żreć to od AMD nic nie wezmę. Nawet CPU, w przyszłym PCecie będzie tylko Intel. Warto chociaż w taki mały sposób odgryźć się, inaczej jeśli konsument nie będzie reagował to będziemy mieć co mamy -gówniane sprzęty, gówniane niedopracowane gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lameismyname napisał:

Widzę mocny hate.

Nie, widzisz człowieka, który się zawiódł kilkakrotnie na grafikach od AMD i raz na CPU od nich. Jeśli ktoś usilnie wmawia mi, że 2+2=5, a ja nazwę go głupkiem, to nie jestem hejterem, tylko stwierdzam fakt. Jeśli za każdym razem było coś nie tak ze sterownikami od AMD, a dodatkowo czytam o problemach z nimi w sieci, to jest to fakt, a nie hejt. Ostatnia przygoda z 6800 była po dość długiej przerwie, chciałem kupić coś od Nvidii, ale nic nie było. Pomyślałem - ok, zaufam AMD. No i skończyło się tak jak skończyło, czyli następnym zakupem było 3070. I nic, nie miałem z Nvidią żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jacktheripper napisał:

Kto miał 5700 XT to już raczej nic od AMD nie kupi. Ja po swoich problemach powiedziałem że choćbym miał klepkę z podłogi żreć to od AMD nic nie wezmę. Nawet CPU, w przyszłym PCecie będzie tylko Intel. Warto chociaż w taki mały sposób odgryźć się, inaczej jeśli konsument nie będzie reagował to będziemy mieć co mamy -gówniane sprzęty, gówniane niedopracowane gry...

Ja chętnie kupię każde ilości RX 5700 XT w cenie nie wyższej niż 2,5 tysiąca złotych. Masz jakieś do sprzedania? :P

Edytowane przez addept
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JDM napisał:

Nie, widzisz człowieka, który się zawiódł kilkakrotnie na grafikach od AMD i raz na CPU od nich. Jeśli ktoś usilnie wmawia mi, że 2+2=5, a ja nazwę go głupkiem, to nie jestem hejterem, tylko stwierdzam fakt. Jeśli za każdym razem było coś nie tak ze sterownikami od AMD, a dodatkowo czytam o problemach z nimi w sieci, to jest to fakt, a nie hejt. Ostatnia przygoda z 6800 była po dość długiej przerwie, chciałem kupić coś od Nvidii, ale nic nie było. Pomyślałem - ok, zaufam AMD. No i skończyło się tak jak skończyło, czyli następnym zakupem było 3070. I nic, nie miałem z Nvidią żadnego problemu.

Strasznie dużo toksyn czuć z Twojej wypowiedzi, widać bardzo Ci AMD nacisnęło na odcisk :) Każdy ma prawo do swojego zdania.
Ja po sprzedaniu RTX 2060 czaiłem się na RTX 3060/3060ti. Gdy była promka na x-komie 4 ostatnie rodzaje kart jakie zostały, to Gigabyte 3060 Aorus, MSI 3060 Gaming X, Gigabyte 3070 Gaming, Gigabyte 3060 Vision TI i w tej kolejności się wyczerpywały :)
Nie zdążyłem z dwoma pierwszymi, 3070 to dla mnie był overkill, najdłużej wisiał Vision ale znowu nie byłem pewny. Wymiotło je i któregoś innego razu kupłem tego RX z sygny. Póki co nie widzę sensu wymiany, bo każdy ma inne potrzeby, a GPU to paradoksalnie teraz niezła inwestycja. Można dobrze kupić, pograć trochę czasu i sprzedać zarabiając ładne stówki. :D

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lameismyname napisał:

Strasznie dużo toksyn czuć z Twojej wypowiedzi, widać bardzo Ci AMD nacisnęło na odcisk :) Każdy ma prawo do swojego zdania.

Jakich toksyn? Pisałem o moich problemach z AMD, których nie miałem nigdy z Nvidią. Wydając 3700zł na kartę chyba mam prawo oczekiwać, że wszystko będzie w porządku? A nie było. W dodatku - chwilowo odpuściłem Nvidię i czekałem na premierę 6xxx, ponieważ pani Lisa Su zapewniała nie tylko mnie, że dostępność kart AMD będzie większa, niż Nvidii. A ceny RTX-ów w tym czasie rosły. Pani Su niestety kłamała, ostatecznie chyba do maja (?) 2021 ogólna liczba sprzedanych wszystkich modeli serii 6xxx była mniejsza, niż sprzedaż samego 3090 od Nvidii. Zobacz na dostępność w Polsce Radeona 6800 i ogólnie kart AMD, mniejsza o ceny, tylko o możliwość zakupu. No i premiera AMD - z tego co pamiętam Radeony były droższe od Nvidii, a były słabsze. Tak, każdy ma prawo do swojego zdania, tylko moje zdanie nie jest typu ''lubię kolor niebieski bo tak, a moim zdaniem jest lepszy od czerwonego'', tylko jest oparte na doświadczeniach z AMD na przestrzeni lat. Sam się śmiałem ze zdań typu ''nie chcesz mieć problemów, kup Nvidię'', niestety do grudnia 2020 nie przejmowałem się tym, ponieważ myślałem, że AMD nadrobiło taką podstawę podstaw jak dobre sterowniki. Gdzieś tam z tyłu głowy miałem wątpliwości na bazie poprzednich doświadczeń, ale co tam, pomyślałem - zaryzykuję. Strzał w kolano.

PS: 6900XT to mniej więcej poziom 3080Ti, a podkręcone fabrycznie 6900Xt to już w ogóle. Różnica 2000zł w cenie kart, a jednak Nvidia wygrywa. Ciekawe dlaczego?

6a9f912a41889.png

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, addept napisał:

Ja chętnie kupię każde ilości RX 5700 XT w cenie nie wyższej niż 2,5 tysiąca złotych. Masz jakieś do sprzedania? :P

Do kopania są na pewno bardzo dobre tego nie przeczę :) Natomiast szczęka opada ludziom którzy przesiadli się z 1080ti na 6800XT i zobaczyli że na zmodowanym Skyrimie SSE z ENB mają mniej klatek, tylko dlatego że AMD nie zaimplementowało DCL. I w sumie to każda aplikacja na DX11 mocno waląca po procku -otwarte światy, dużo obiektów na ekranie gnoi GPU od AMD. Sorry ale jak ktoś gra w parę najnowszych gier to może nie dostrzegać problemów[w co wątpie bo i tak są]. 

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jacktheripper napisał:

Górnik w zasadzie kupi zawsze tak dużo na ile pozwalają jego prywatne fundusze, bo karty z definicji zarabiają na siebie. Więc im więcej tym lepiej, ponieważ pieniądz bierze się "znikąd"[oczywiście hiperbolizuje] to mamy sytuacje z nieskończonym popytem i skończoną podażą. Dlatego ceny urosły. 

czemu górnicy mogą kupić GPU i karta z definicji zarabia na siebie na gracze nie mogą kupić i zarabiać ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ JDM: Chodziło mi bardziej, że czuć złość i rozgoryczenie w Twoich postach. No offence.
Każdy ma swoje doświadczenia. Mnie nie spotkało nigdy nic abym się zniechęcił do AMD lub Nvidii.
To samo z prockami Intel lub AMD jedna chwała, ważne co w danym czasie lepiej się opłaca i jest bardziej wydajne.
A na marginesie ciekaw jestem kart grafiki od intela. Niby mają się znaleźć na półkach w pierwszym kwartale 2022.
Może coś to podreperuje obecną sytuację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, frisss napisał:

czemu górnicy mogą kupić GPU i karta z definicji zarabia na siebie na gracze nie mogą kupić i zarabiać ?

Bo nie każdemu chce się piłować PCta albo kopać kiedy ma się ochotę robić coś innego? Dodatkowo jest to znacznie mniej opłacalne kiedy robi się to jedną kartą graficzną. Nie jest to normalne, po prostu gracze się dostosowują do górników a nie odwrotnie, bo to górnicy nadają obecnie ton rynku GPU a nie gracze czy jakiekolwiek inne podmioty kupujące karty graficzne dla mainstreamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem 1,5 roku na rx5700xt i złego słowa nie powiem. Świetna karta. Czekając na jadąca już dla mnie rtx3060ti, która dojechała po 7 miesiącach, sprzedałem Radka za 2000zl w grudniu 2020 i myślałem, ze to super interes :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jacktheripper napisał:

w sumie to każda aplikacja na DX11 mocno waląca po procku -otwarte światy, dużo obiektów na ekranie gnoi GPU od AMD.

No nie każda np Bfv nie.Generalnie niektóre gry dx11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, frisss napisał:

czemu górnicy mogą kupić GPU i karta z definicji zarabia na siebie na gracze nie mogą kupić i zarabiać ?

A kto broni graczom kupić i zarabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JDM napisał:

A kto broni graczom kupić i zarabiać?

Nikt - obserwując ostatnie ruchy na 'scenie' smiem twierdzić ze ostatnio to właśnie gracze staja się mini-górnikami z jedną lub dwoma kartami które kopia gdy komp nie jest używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lameismyname napisał:

Mnie nie spotkało nigdy nic abym się zniechęcił do AMD lub Nvidii.

Kingdom deliverence Rx 3080 63 fps ,Radeon rx 6900xt 25 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, jacktheripper napisał:

Natomiast szczęka opada ludziom którzy przesiadli się z 1080ti na 6800XT i zobaczyli że na zmodowanym Skyrimie SSE z ENB mają mniej klatek, tylko dlatego że AMD nie zaimplementowało DCL.

Możesz wyjaśnić lub chociaż rozwinąć skrót DCL? Chętnie bym poczytał co to. Dzięki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jurekk napisał:

Kingdom deliverence Rx 3080 63 fps ,Radeon rx 6900xt 25 fps?

Są tytuły które faworyzują AMD, niektóre NVIDIĘ.
Cyberpunka przeszedłem na RTX 2060, 1440p mix high/ultra + DLSS Quality i praktycznie miałem stałe 50+ FPS. Odpaliłem na RX 6600 XT i brak DLSS czuć w FPSach.
Tak czy siak, przesiadka z RTX 2060 bieda wersji (Inno3d Twin X2) na RX 6600 XT w wersji z wyższej półki (MSI GAMING X) kosztowało mnie ok. 600zł więc jestem "zadowolon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o DLSS a narzut sterownika..

CP jest tak mdły ze mu nic nie zaszkodzi.W innym wypadku wole zmniejszyć detale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jurekk napisał:

Tu nie chodzi o DLSS a narzut sterownika..

CP jest tak mdły ze mu nic nie zaszkodzi.W innym wypadku wole zmniejszyć detale

Nigdzie nie pisałem, że chodzi o DLSS w Twojej grze :)

Hmm... a mi się ogólnie CP podobał pod każdym względem. Dla mnie chłopaki z CDPR zrobili dobrą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacktheripper napisał:

Do kopania są na pewno bardzo dobre tego nie przeczę :) Natomiast szczęka opada ludziom którzy przesiadli się z 1080ti na 6800XT i zobaczyli że na zmodowanym Skyrimie SSE z ENB mają mniej klatek, tylko dlatego że AMD nie zaimplementowało DCL. I w sumie to każda aplikacja na DX11 mocno waląca po procku -otwarte światy, dużo obiektów na ekranie gnoi GPU od AMD. Sorry ale jak ktoś gra w parę najnowszych gier to może nie dostrzegać problemów[w co wątpie bo i tak są]. 

DX11 odchodzi do lamusa brak DCL nie oznacza braku MT. Tam gdzie AMD chciało ogarnęło stery to MT działa tak samo jak u w NV z natywnym wsparciem dla DCL.

Skyrim to raczej nie jest problem brakiem DCL tylko problem z narzutem. Można to bez problemu sprawdzić gdzie jest problem. Gdyby było wsparcie pod Win7 dla tych kart to byłoby jakimś rozwiązaniem, a tak dupa zimna.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jurekk napisał:

Kingdom deliverence Rx 3080 63 fps ,Radeon rx 6900xt 25 fps?

W KDC należy wpisać komendę w konsoli, która poprawia FPS na Radeonach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...