Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

I to mi się podoba. Wziąć, by inni nie kupili i od razu anulować. 

Nie od razu a po dwóch dniach.  :P 
Poza tym jaki problem kupić? Wisiały te karty kupę czasu, nawet jak tutaj link wrzucono to jeszcze dobrą chwilę wisiały, no i to była wersja Ventusa z okrojonym radiatorem, więc nie ma czego żałować.  :D 

Ciekawe czy ten mój wpadł do puli z powrotem bo wczoraj wieczorem znowu na chwilę wskoczyło 3399, więc chyba ktoś kupił.  :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mar_S napisał:

Nie od razu a po dwóch dniach.  :P 

Ale to Euro dorzuciło nową pulę, czy po prostu pojawiło się, bo zrezygnowałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, raczej moja sztuka to spowodowała bo "ping" miałem około 8 minut po mojej rezygnacji.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi się podoba, jeszcze nie dostał a już wystawia, stara szkoła!  :E 
Takie radzieckie rozpoznanie bojem!  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to z MediaExpert, no i data zakupu jakby nie wczorajsza ;-)

Swoją drogą, ostatnio wątek zakupowy zmienił się w wątek dyskusyjny i ciężko znaleźć jakąkolwiek okazje i link do niej. Żeby nie było że spam, dorzucam wersję Ventus 3x prosto z OleOle za 4499zł - taniej o 500zł niż na ich stronie, pewnie jeszcze nie zaktualizowali oferty na Allegro.

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3060-ti-ventus-3x-11518148562

Edytowane przez Dr4coPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Chyba chłop zwariował jeżeli myśli, że ktoś mu kupi śmieciowego Ventusa 2X za 4300. 

Może mu trzeba dac link do sklepu z tą samą ceną: https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-8gb-gddr6-lhr-gv-n306teagle-oc-8gd-2-0-p8078732

Czyli 3060ti za 4500zł to już jest cena co ludzie już kupią widzę, moim wyznacznikiem cen jest krsystem/proline gdzie dają już takie prawie olxowe/allegrowe ceny na Ampere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnym na grę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo Ventusa. Nie dyskutuje co do ceny ale z racji że posiadam wersje 3070ti dementuje iż jest to produkt tzw śmieciowy . Zarówno kultura pracy jak i temp nie odstają mocno od wyższych modeli MSI nie mówiąc już o np eagle .  Miałem obydwa modele  wiec mogę się odnieść . Ma samych temp to 3-4 stopni różnicy . Po UV różnica się jeszcze mocniej rozjeżdża.  

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Robiremos napisał:

Apropo Ventusa. Nie dyskutuje co do ceny ale z racji że posiadam wersje 3070ti dementuje iż jest to produkt tzw śmieciowy 

Ale to jest już chyba Ventus 3x a nie 2x, w dodatku ten z ME to wersja z odchudzonym dosyć mocno radiatorem, co raczej nie poprawia kultury pracy  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mar_S napisał:

Ale to jest już chyba Ventus 3x a nie 2x,

Zgadza się, Ventusy z 3 wentylatorami to już spoko karty. 

Natomiast Ventusy 2X - 3070 i 3060 Ti - nie oferują nawet możliwości podbicia power limitu (sztywno 220/200) i dlatego otrzymują ode mnie certyfikat "karta śmieciowa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jakaś zmowa cenowa między sklepami. Mam otwarte zakładki do 5 sklepów i w ciągu 15 minut 3 z nich podniosły ceny o minimum 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świąteczno-mikołajkowa zmowa cenowa. Układ funkcjonuje od czasu kiedy ludzie zaczęli sobie kupować prezenty w grudniu. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING 8GB OC 2.0 LHR

Na komputroniku za 4150 zł dobra cena ?

Jak z kulturą i temperaturami przy takiej wersji ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Zgadza się, Ventusy z 3 wentylatorami to już spoko karty. 

Natomiast Ventusy 2X - 3070 i 3060 Ti - nie oferują nawet możliwości podbicia power limitu (sztywno 220/200) i dlatego otrzymują ode mnie certyfikat "karta śmieciowa".

To zależy co kto lubi. Mój Gaming OC Pro ma powerlimit na 240W, a ja do grania ograniczam go do 190W z lekkim wzrostem wydajnosci w grach, przy okazji zmniejszając ciepła pod biurkiem. 

7 minut temu, luk525 napisał:

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING 8GB OC 2.0 LHR

Na komputroniku za 4150 zł dobra cena ?

Jak z kulturą i temperaturami przy takiej wersji ? 

Jest ok, taki średniak w swojej klasie wydajnosci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, luk525 napisał:

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING 8GB OC 2.0 LHR

Na komputroniku za 4150 zł dobra cena ?

Jak z kulturą i temperaturami przy takiej wersji ? 

powiem tak za swoją dałem 4k, karta fajne temperatury(67stopni bez UV, 60 z UV), lecz wentylatory Gigabyte to jakiś dramat, krzywa jest zbyt agresywna i trzeba wlasną ustawić, co z tego jak te wentylatory i tak wyją i halasują.(wenrylatory od 1200rpm jakos cykają, drgają) Dodam, ze karte wymieniałem i jest to samo :/ (wiele osób skarży się na slabe wentylatory gigabyte) W pierwszym modelu wyły mi cewki masakrycznie w tym juz w ogóle to akurat na plus. Jedyne na co czekam to sprzedaż tej karty i kupienie MSI GAMING X TRIO :)

Edytowane przez TheMikiVR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, luk525 napisał:

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING 8GB OC 2.0 LHR

Na komputroniku za 4150 zł dobra cena ?

Jak z kulturą i temperaturami przy takiej wersji ? 

Pozwolę sobie zacytować siebie z innego wątku - albo mi się trafiła felerna sztuka, albo tak średnio z tymi temperaturami...

15 godzin temu, klimasz napisał:

Wcześniej posiadałem RTX 3060 Vision z REV 1. Temperatury wydawały się ok 66-67 stopni max w grach i HotSpot max na poziomie 76 stopni

 

Wczoraj zamontowałem RTX 3060 TI Gaming OC Rev 2.0. Podczas grania w Battlefront II komputer się zaciął i wyłączył. Uruchomiony ponownie, odpalone w tle HwInfo iiii? Temperatury mnie zszokowały

80 stopni w takiej grze i hot spot na poziomie 97 stopni...... Czy to norma na tej karcie? Ktoś ma ten model z Rev. 2 i podpowie jak u niego wyglądają temp, bo wydaje mi się, że coś nie tak? 

Dzisiaj odpalony AC Origins dawał już temperatury sporo niższe ale HotSpot i tak w ok. 90 stopni :(

 

tragedia.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 3060ti powyżej 4k to dla mnie przesada, nawet w najlepszej wersji

 

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, luk525 napisał:

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING 8GB OC 2.0 LHR

Na komputroniku za 4150 zł dobra cena ?

Jak z kulturą i temperaturami przy takiej wersji ? 

Jak nie mieszkasz w Jeleniej Górze, Jaśle albo Głogowie, to będziesz musical obejść się smakiem. To drop lokalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, klimasz napisał:

Pozwolę sobie zacytować siebie z innego wątku - albo mi się trafiła felerna sztuka, albo tak średnio z tymi temperaturami...

Mam rev 2.0 moje temperatury pod obciazeniem to max 67 stopni, moja obudowa to spc regnum rg6v, więc trafiła ci się jakas słaba sztuka

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Gigabyte'ów Gaming OC: miałem 3060 Ti oraz 3070, teraz mam 3080. Te karty są dużo zimniejsze od np. MSI (miałem X Trio i Ventusy 3X). Pod obciążeniem w grach nie widziałem temperatur typu 75-80-85C. Na żadnej z tych kart nie było UV. Może kwestia przewiewności budy. Miałem Signum SG1 TG a teraz mam RG6V TG, obie z dołożonymi dwoma ventylami 120 mm na topie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Barley napisał:

Co do Gigabyte'ów Gaming OC: miałem 3060 Ti oraz 3070, teraz mam 3080. Te karty są dużo zimniejsze od np. MSI (miałem X Trio i Ventusy 3X). Pod obciążeniem w grach nie widziałem temperatur typu 75-80-85C. Na żadnej z tych kart nie było UV. Może kwestia przewiewności budy. Miałem Signum SG1 TG a teraz mam RG6V TG, obie z dołożonymi dwoma ventylami 120 mm na topie.

a kulturę pracy jak oceniasz? mam gigabyte i planuje zmiane na MSI GAMING X TRIO ze względu na kulturę pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMikiVR6 napisał:

Mam rev 2.0 moje temperatury pod obciazeniem to max 67 stopni, moja obudowa to spc regnum rg6v, więc trafiła ci się jakas słaba sztuka

No to słaba to mało powiedziane..... tragiczna byłoby niestety bliżej prawdy. :/    Masz coś co na nią wieje od dołu jeszcze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...