Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

1047 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Mistol napisał:

Jakoś w lipcu się "leszczyna" nie wystraszyła bo kart pokoparkowych nie było

Zgadza się, ale za to nowe karty zaczęły zalegać w sklepach, bo górnicy nowych kart kupowali dużo mniej niż wcześniej, przez co ceny zaczęły sukcesywnie spadać. 

Z drugiej strony tamta sytuacja była skumulowana dodatkowo z wprowadzeniem LHR, teraz takiego "uderzenia" nie będzie. Ceny mogą spaść, ale nie sądzę by osiągnęły poziom z lata tego roku. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, addept napisał:

Zgadza się, ale za to nowe karty zaczęły zalegać w sklepach, bo górnicy nowych kart kupowali dużo mniej niż wcześniej, przez co ceny zaczęły sukcesywnie spadać. 

Z drugiej strony tamta sytuacja była skumulowana dodatkowo z wprowadzeniem LHR, teraz takiego "uderzenia" nie będzie. Ceny mogą spaść, ale nie sądzę by osiągnęły poziom z lata tego roku. 

skalperzy też wtedy hodlowali karty, gdy dostępność sie poprawiła to zaczęli mocno schodzić z cen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo nawet skalperzy mają ograniczony budżet i lepiej mieć mniejszy zysk, ale handlować i kupować wciąż nowe karty, niż wstrzymać się z handlem z powodu braku kasy i nic nie zarabiać. Teraz i tak nie ma żadnych kart bez LHR w sklepach, więc nie ma co się wstrzymywać ze sprzedażą w oczekiwaniu na ponowny szał górniczy. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, ZetMcKey94 napisał:

To jest plus spadków, leszczyna sie wystraszy to zaraz bd puszczać karty taniej😄

Już widze teraz tych naganiaczy z YT jak BTC rosło to to the moon, btc po 100 nawet 300k $, teraz "chorągiewki bd wieszczyć że BTC spadnie do  20k😀

Ja czekam na 12k$, czy się doczekam to nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

I jest to fakt. Ale o tym przekonać się można najlepiej próbując sprzedać KFA2/Inno 3D na OLX. Dlatego tych kart się na odsprzedaż nie bierze. 

Jeżeli KFA2 chodzą taniej to dobrze, w moim przypadku KFA2 okazała się być lepsza niż każdy model Gigabyte, Gainward czy EVGA jaki miałem. Chociaż faktycznie przed zakupem miałem obawy co do jakości :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, xtn napisał:

Ja czekam na 12k$, czy się doczekam to nie wiem. 

Kiedyś na pewno😉

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, marian666666 napisał:

Jestem: "moi bot" : ]

Nie przecieniałbym absolutnie Aorusa, kiedys juz pisałem że miałem sztukę która dawała marną jakośc obrazu. Ta firma jest słabsza os samego Gigabyte'a. To jest bodajże samodzielna firma pracująca dla Gigabytea jak Alienware dla Della, tylko że Alienware to akurat top klasa - wiadomo, amerykanie a nie daleki kiepski wschód : ]

Ostatnio testowałem tez Sapphire 6900XT i jakoś obrazu w grze po prostu wyborna, kontrast, rozbłyski itd, wszystko to na oledzie bajeczne, dlatego zawsze trzymam się Radeonów

A także widziałem niedawno Gigabyte 3060ti Eagle jakośc obrazu bardzo dobra w odróżnieniu od Aorusa.

Obecnie mam 3080 z komputera Acer i jakośc obrazu wybitna - nie wiem jak oni to robią że niby podobne karty, podobne modele a jakość na ekranie całkiem różna ale tak jest i to jest od razu zauważalne na wyitnym jakościowo oledzie.

Ogólnie mówiąc nie mam zaufania do Aorusa - dla mnie osobiscie firma krzak i powinna być w cenie niższej od Gigabytea a te jego światelka i wyświetlacze moga sobie wsadzić .. suprim i tak duzo ładniejszy jak i Sapphire Nitro itp : ]

Organoleptycznie muszę stwierdzić, że obraz był dla mnie zawsze przyjemniejszy w kartach ATI/AMD jak na NV. I to odczucie ciągnie się za mną już od czasów Radeona 9550, czyli już ponad 20 lat :) Nie potrafię tego jakoś technicznie uargumentować, taki feeling ale nie placebo.

Aha, co jakiś czas robię kalibrację obrazu z użyciem profesjonalnego spektrofotometru

EOPROF2-UPG_P_gl_f53.jpg

I to robi naprawdę wielką robotę... Nie ma co gadać o jakości obrazu, jak ktoś kolory, kontrast, jasność i tak dalej ma "na pałę"

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz do którego salonu jedziesz, mamy twój numer zamówienia, odbierzemy za ciebie, nie musisz się fatygować osobiście :hahaha:

Edytowane przez addept
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, addept napisał:

Powiedz do którego salonu jedziesz, mamy twój numer zamówienia, odbierzemy za ciebie, nie musisz się fatygować osobiście :hahaha:

al. Jerozolimskie 148/457, 02-326 Warszawa

:E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Kaiketsu napisał:

dMNBUOf.png

Jadem :E

Zapytaj, może mają w tej cenie jeszcze z jedną sztukę :) Z chęcią się podłączę 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

W taką zimnicę? :E

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz koniecznie

1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

dMNBUOf.png

Napisz koniecznie jak ta karta się zachowuje, hałas, temp. i inne, proszejaciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, holo84 napisał:

😆

Już wszystkie telewizje i gazety robią newsy o anulowanych kartach do grania ;)

Kilka komentarzy na niszowym forum to faktycznie wielkie straty. Media Expert czy Morele anulują wszystko co im sie podoba i nic im z tego powodu się nie dzieje, ktoś chwile ponarzeka jak to nigdy więcej u nich nic nie kupi, a na następne promo i tak poleci z wywalonym jęzorem.

Jakby x-kom nie chciał to niczego nie musieli wysyłać, mogli sprzedać z dużo większym zyskiem kopaczom i ocierać dolarami łzy bo jakiś Sebuś na forum krzyczy o x-cumie jak go oszukały :D

Wyłacznie ich dobra wola że nie anulowali, że wysyłają albo oferują rekompensaty finansowe. Żaden inny sklep w PL by się tak nie zachował, ba, nawet amazon anuluje dawno zamówione karty i na nic poza sorry nie można liczyć.

No ale oczywiście zamiast docenić że ktoś coś robi dla klienta to lepiej wylewac pomyje i wypisywać bzdurne teorie o STRATACH WIZERUNKOWYCH :D

Cebulactwo tak bardzo...

Ty się nie znasz. Koszt marketingu siegają miliony zł. X-kom płaci youtuberom grube pieniądze. Dla nich dopłata od tych kart to marginalny wydatek. Ceny kryptowalut będa wysokie, bo jest rekordowa inflacja.

Edytowane przez Mateusz2PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, to to po 14 miesiącach od zamówienia:

tlK8n4H.jpg

Muszę tutaj pochwalić iksa.

Wiem, że ludzie wieszają na nich psy, ale moim zdaniem zachowali się BARDZO FAIR.

Bo mogli anulować bez problemu, zwłaszcza wtedy, gdy zwykłe 3080 stały się EOL i weszły LHR.

Wiem, że wiele sklepów dokładnie tak zrobiło - zakończono produkcję, nie zrealizujemy zamówienia, spadajcie. Iks wydał w zamian LHRki.

Oczywiście nadal należy im się kop w dupę za to, że trzymali otwarte zamówienia na 3080 mając po parę sztuk każdego na premierę (zdaje się 5 sztuk TUF-ów na przykład), ale też duże brawa za doprowadzenie sprawy do końca. Na odchodne dostałem voucher na 5 dych w ramach przeprosin. Miłe - też nie musieli mi nic dawać przecież.

Widzicie, net-szmaciarze? Tak należy postępować z klientem. Brawo @X-KOM.PL. Dzięki temu chętnie do Was wrócę ;)

Sama karta - no cóż, Inno3D jest trochę przed PNY czy KFA w kategorii "egzotyka", ale generalnie na końcu stawki. A to się słabo sprzedaje. Wartość odsprzedaży potrafi być jakieś 10% mniejsza w porównaniu do MSI oraz ASUS.

Ale co miałem powiedzieć? "Nie, nie chcę karty za pół obecnej ceny rynkowej" ? 8:E

Wziąłem co dali ;) Trochę szkoda, że nie gigabyte, bo zamiennie ludzie dostają Inno i Gigabajty, a Gigabyte łatwiej sprzedać w razie czego, ale już nie narzekam.

Musiałem dopłacić 4 stówy, bo X4 to najwyższy model Inno3d, takie miał MSRP. Co wydaje się spoko.

Od X3 recenzowanego w dzień premiery różni się dodatkowym heatpipe'm (8 zamiast 7) oraz czwartym wiatraczkiem do sekcji zasilania (raczej zbędny bajer). Podejrzewam, że hałasowo będzie coś jak Gigabyte Gaming, czyli nieźle. Powinien być trochę lepszy od Eagle.

Godzinę temu, JDM napisał:

Napisz koniecznie jak ta karta się zachowuje, hałas, temp. i inne, proszejaciebie

Jasne, będę pisał w odpowiednim temacie :) Zaraz się biorę za montaż. Pewnie będzie yebnięta i sypać artami na dzień dobry, znając moje szczęście 8:E 

• Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Kaiketsu napisał:

tlK8n4H.jpg

Wiem, że ludzie wieszają na nich psy, ale moim zdaniem zachowali się BARDZO FAIR.

Bo mogli anulować bez problemu, zwłaszcza wtedy, gdy zwykłe 3080 stały się EOL i weszły LHR.

Wiem, że wiele sklepów dokładnie tak zrobiło - zakończono produkcję, nie zrealizujemy zamówienia, spadajcie. Iks wydał w zamian LHRki.

Oczywiście nadal należy im się kop w dupę za to, że trzymali otwarte zamówienia na 3080 mając po parę sztuk każdego na premierę (zdaje się 5 sztuk TUF-ów na przykład), ale też duże brawa za doprowadzenie sprawy do końca. Na odchodne dostałem voucher na 5 dych w ramach przeprosin. Miłe - też nie musieli mi nic dawać przecież.

Widzicie, net-szmaciarze? Tak należy postępować z klientem. Brawo @X-KOM.PL. Dzięki temu chętnie do Was wrócę ;)

Sama karta - no cóż, Inno3D jest trochę przed PNY czy KFA w kategorii "egzotyka", ale generalnie na końcu stawki. A to się słabo sprzedaje. Wartość odsprzedaży potrafi być jakieś 10% mniejsza w porównaniu do MSI oraz ASUS.

Ale co miałem powiedzieć? "Nie, nie chcę karty za pół obecnej ceny rynkowej" ? 8:E

Wziąłem co dali ;) Trochę szkoda, że nie gigabyte, bo zamiennie ludzie dostają Inno i Gigabajty, a Gigabyte łatwiej sprzedać w razie czego, ale już nie narzekam.

Musiałem dopłacić 4 stówy, bo X4 to najwyższy model Inno3d, takie miał MSRP. Co wydaje się spoko.

Od X3 recenzowanego w dzień premiery różni się dodatkowym heatpipe'm (8 zamiast 7) oraz czwartym wiatraczkiem do sekcji zasilania (raczej zbędny bajer). Podejrzewam, że hałasowo będzie coś jak Gigabyte Gaming, czyli nieźle. Powinien być trochę lepszy od Eagle.

Jasne, będę pisał w odpowiednim temacie :) Zaraz się biorę za montaż. Pewnie będzie yebnięta i sypać artami na dzień dobry, znając moje szczęście 8:E 

W lipcu chodzily wersje gaming oc za 6100 zł.  W sumie 66% taniej, ale i tak za dobrą cenę kupiłes.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i kolejny - już dziesiąty - zadowolony klient z zakupów karty graficznej w X-KOMedii : ]

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Kaiketsu napisał:

Ja mam podobne zdanie i nastepnym razem z przyjemnoscia zrobie premierowe zamowienie w xkomie wlasnie dzieki tej akcji :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zdecydowanie zamawiam na premierę Lovelace 4080-tkę w iksie 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Teraz x-kom kolejek już nie robi

• Sad 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Kaiketsu napisał:

tlK8n4H.jpg

Jest już na allegro?  Za ile sprzedajesz?  14msc wytrzymałeś to nie uwierzę ze nie pójdzie że 100% zyskiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, oh,shut up napisał:

Jest już na allegro?  Za ile sprzedajesz?  14msc wytrzymałeś to nie uwierzę ze nie pójdzie że 100% zyskiem

Nie sprzedaję, trafia do budy. Dziewczyna dostanie moje 1080Ti, co z jej 2060 - jeszcze nie wiem, pewnie będzie kopać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Kaiketsu napisał:

Raczej zmądrzeli i nie będzie zamówień przy braku dostępności lub zamówienia będą szybko anulowane.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, sideband napisał:

Raczej zmądrzeli i nie będzie zamówień przy braku dostępności lub zamówienia będą szybko anulowane.

To nie jest żadna szczodrośc. X-kom myślał ,że sytuacja z rtx z seri 3 tys szybko się poprawi. Wtedy ceny kryptowalut były jeszcze niskie a popyt na sprzet nie aż tak ogromny. Nie chcieli stracić klientów, mysląc, że zrealizuja zamówienia np; w grudniu Tak dziala kapitalizm. Gdyby anulowali zamówienia klient poszedl by gdzie indziej. Nikt sie nie spodziewał tak wielkiego kryzysu na rynku elektroniki. To wina dodruku pieniadza. Karty są zapowiedzią wysokiej inflacji na świecie.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam, że iks myślał, że będzie jak zawsze, tj. pierwszy szał, kilkaset osób w kolejce, ale potem mały popyt, duże dostawy, ot - będzie co sprzedawać.

Bańki na krypto nie dało się przewidzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi