Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

1044 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

@Kaiketsu daj znać jak temperatury tego Inno3D. Do mnie też dzwonili, ale powiedziałem, że chce się zastanowić/sprawdzić recenzję do poniedziałku - widziałem, że proponują wersję z turbiną, która throttluje. Niestety w necie jest bardzo mało recenzji, sprzęt popularny jest głównie w azji.

Przynajmniej człowiek nie zamroził tych 3,5k na ponad rok, bo odbiór z płatnością w salonie 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Mateusz2PL napisał:

To nie jest żadna szczodrośc. X-kom myślał ,że sytuacja z rtx z seri 3 tys szybko się poprawi. Wtedy ceny kryptowalut były jeszcze niskie a popyt na sprzet nie aż tak ogromny. Nie chcieli stracić klientów, mysląc, że zrealizuja zamówienia np; w grudniu Tak dziala kapitalizm. Gdyby anulowali zamówienia klient poszedl by gdzie indziej. Nikt sie nie spodziewał tak wielkiego kryzysu na rynku elektroniki. To wina dodruku pieniadza. Karty są zapowiedzią wysokiej inflacji na świecie.

I to zdanie popieram w 100% , wielu już zapomniało że sklepy antycypowały dokładnie tak jak w tamtym czasie przeciętny kowalski ... tak antycypowały jak każdy na tym forum .. najdalsi myśliciele wychodzili ze swą wizją najwyżej do końca roku z tym bumem .. no i właśnie pada ostatni bastion ... pod koniec grudnia czeka nas wysyp najnowszych teorii : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, nie bijcie... Było w tym wątku juz wszystko... Czy rozpakowany monitor i użyty też można oddać na te 14 dni jak karte? Kupowany w euro.com.pl... :( taka padaka iilyama mi sie trafila migoczaca i z dead pixelami ze po prostu nie chce juz z tej firmy... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, aureumchaos napisał:

Panowie, nie bijcie... Było w tym wątku juz wszystko... Czy rozpakowany monitor i użyty też można oddać na te 14 dni jak karte? Kupowany w euro.com.pl... :( taka padaka iilyama mi sie trafila migoczaca i z dead pixelami ze po prostu nie chce juz z tej firmy... 

jaki model tej iiyamy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ZetMcKey94 napisał:

Kupiłeś przez neta czy stacjonarnie?

Przez neta z kurierem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, aureumchaos napisał:

Przez neta z kurierem.

To na spokojnie rób zwrot. Sam mam zamiar zamówić sb tą iiyame

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, ZetMcKey94 napisał:

To na spokojnie rób zwrot. Sam mam zamiar zamówić sb tą iiyame

To nie bierz... Frysync to porazka z nvidia... Niby gsync compatible a migocze w kazdej grze prawie... HDR nie istnieje i z czarnego robi szary a z bialego zolty. Czytalem ze migocze ale ze niby poprawili to w owym firmware... MAm z nowym i oczy migotanie wypala.. Czasem non stop, czasem spokoj na kilka minut i znow awet jak nine ruszam postacia...  I jeszcze kreska dead pixeli a 8 mm

Edytowane przez aureumchaos
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Nie sprzedaję, trafia do budy. Dziewczyna dostanie moje 1080Ti, co z jej 2060 - jeszcze nie wiem, pewnie będzie kopać.

14 miesięcy czekałeś i jeszcze ich chwalisz...? Rany boskie ludzie :E

• Haha 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, aureumchaos napisał:

To nie bierz... Frysync to porazka z nvidia... Niby gsync compatible a migocze w kazdej grze prawie... HDR nie istnieje i z czarnego robi szary a z bialego zolty. Czytalem ze migocze ale ze niby poprawili to w owym firmware... MAm z nowym i oczy migotanie wypala.. Czasem non stop, czasem spokoj na kilka minut i znow awet jak nine ruszam postacia...  I jeszcze kreska dead pixeli a 8 mm

O kurcze aż tak zle. Masz jescze jakiś 3440x1440 na oku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, kadajo napisał:

14 miesięcy czekałeś i jeszcze ich chwalisz...? Rany boskie ludzie

Gdyby iks był jedynym sklepem, w którym była kolejka... :> to bym po nich jechał.

Tak, myślę, że na luzie mogli zamówić wcześniej.

Ale nie wycofali zamówień gdy weszły LHR-ki, a chwalony tu za przejrzystość Proshop zdaje się tak... :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, kadajo napisał:

też mogę śpiewać peony dla xsa

13 miesięcy u mnie i mam kartę z xkomu a u evga nadal czekam :E

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, aureumchaos napisał:

W tym przedziale cenowym chyba zostajw tylko AOC z podobna matryca i moze tez migotac lub drozej.. Np. 

https://m.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/msi-monitor-msi-34-mpg-artymis-343cqr-165hz.bhtml

OO panie tyle to nie😄 Kusi mnie kupić tv oleda, ale jak tu siedzieć 1,5m od 48c😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, aureumchaos napisał:

Niby gsync compatible a migocze w kazdej grze prawie... HDR nie istnieje i z czarnego robi szary a z bialego zolty

1. Ten monitor oficjalnie nie ma certyfikatu gsync compatible 2.HDR w tym modelu jest dla picu tak jak w 99% innych monitorach z tego przedziału cenowego cięzko to nazwać HDR 3.trzeba było brać wersje z IPS a nie VA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Zhao napisał:

1. Ten monitor oficjalnie nie ma certyfikatu gsync compatible 2.HDR w tym modelu jest dla picu tak jak w 99% innych monitorach z tego przedziału cenowego cięzko to nazwać HDR 3.trzeba było brać wersje z IPS a nie VA

Ale ips czarny ma szary lub srebrny... Ale moze trzeba tak zrobic bo to migotanie to masakra... Pierwszy moj monitor od 5 lat i teraz trsknie za moim samung TV gdzie i hdr bylo i noe migotalo a tez matryca VA...  Ale za to rwalo xD

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szybko o tym Inno3D 3080:

Już ją lubię. Coil whine najcichszy, jaki do tej pory słyszałem od czasów maxwella.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, kadajo napisał:

To chyba jakaś odmiana syndromu sztokholmskiego ;)

• Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Mateusz2PL napisał:

To nie jest żadna szczodrośc. X-kom myślał ,że sytuacja z rtx z seri 3 tys szybko się poprawi. Wtedy ceny kryptowalut były jeszcze niskie a popyt na sprzet nie aż tak ogromny. Nie chcieli stracić klientów, mysląc, że zrealizuja zamówienia np; w grudniu Tak dziala kapitalizm. Gdyby anulowali zamówienia klient poszedl by gdzie indziej. Nikt sie nie spodziewał tak wielkiego kryzysu na rynku elektroniki. To wina dodruku pieniadza. Karty są zapowiedzią wysokiej inflacji na świecie.

Nikogo nie interesuje czy przez krypto czy przez kosmitów nie ma danego sprzętu, nie oferuje się możliwości kupna sprzętu, którego nie ma stanie. Co innego zamówienie bez wpłaty i konkretnej daty realizacji.

A które sklepy jeszcze oferowały możliwość kupna sprzętu, którego nie ma stanie i zwodziły przez długi czas?

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy to kwestia egzemplarza, ale możecie brać to Inno3d jak wam X-kom zaproponuje. Cewki wypas. Nigdy nie miałem aż tak cichych cewek ;)  Chłodzenie ciche. Zdecydowanie udana karta. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Kaiketsu napisał:

Nie wiem, czy to kwestia egzemplarza, ale możecie brać to Inno3d jak wam X-kom zaproponuje. Cewki wypas. Nigdy nie miałem aż tak cichych cewek ;)  Chłodzenie ciche. Zdecydowanie udana karta. Polecam.

Kto tam pytał gdzie on odbiera kartę? Podałem adres odbioru i co? Nie zabraliście mu?  :E 
Teraz będzie łaził od tematu do tematu i się chwalił!  :D 

• Like 1
  • Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi