Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.12.2021 o 12:35, HiT92 napisał:

Do mnie dzwonili jakoś na początku roku kilka razy, że jak zgodzę się na anulowanie to dadzą mi jakiś kod rabatowy na 30 czy 40zł.

Miło z ich strony że są tacy hojni. X-kom dawał 1000 zł :E

5 godzin temu, xtn napisał:

Serio jakiś desperat może sie trafić co zapłaci za ta kartę powyżej 3000zl?

Znajomy dziecku z pracy chciał kupić kompa i pytał mnie czy 1660 Ti za 2500 zł to dobra cena :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, MrKetiw napisał:

Znajomy dziecku z pracy chciał kupić kompa i pytał mnie czy 1660 Ti za 2500 zł to dobra cena :E 

Smutne ale prawdziwe. Jak ktoś się nie zna na kompach to myśli, że obecne ceny kart są od zawsze. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, MrKetiw napisał:

Miło z ich strony że są tacy hojni. X-kom dawał 1000 zł :E

Rozejrzyj mu się za jakimś sensownym zestawem-gotowcem. Taniej wyjdzie i wydajniej.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, addept napisał:

Rozejrzyj mu się za jakimś sensownym zestawem-gotowcem. Taniej wyjdzie i wydajniej.  

Niespecjalnie go lubię więc powiedziałem żeby brał bo to okazja ?

• Haha 8
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
4 godziny temu, Tomcat napisał:

Ktoś chętny na 3070kę bez lhr? Okazja może za 6k puszczę :E
Jak nie to pójdzie za 7k w 2022 :rotfl:

ps ta cena zwałowa, czy gość tylko wyprzedził trend :
https://allegro.pl/oferta/palit-rtx-3070-8gb-gwarancja-bez-lhr-11207195608

Ja bym wystawił za milion i liczył, że a nuż pijany Obajtek, czy inny Glapiński kliknie "Kup Teraz" i zrobi po pijaku przelew. W zębach bym mu przyniósł karcioszkę jak bym zobaczył przelewik na koncie.:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, JDM napisał:

Czy zgodność numerów seryjnych na karcie i pudełku to jakaś ważna funkcja, czy znowu o czymś nie wiem?

Wiesz, świadczy o tym, że karta nie była złożona z trzech. Dobry kąsek dla kolekcjonerów

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze jak sprzedaję cokolwiek to daję zdjęcia etykiet żeby kupujący widział że SN się zgadza. Myślę, że to znacznie zwiększa szanse sprzedaży.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, toolpusher napisał:

Zawsze jak sprzedaję cokolwiek to daję zdjęcia etykiet żeby kupujący widział że SN się zgadza. Myślę, że to znacznie zwiększa szanse sprzedaży.  

Myślę że nie ma to wpływu na nic. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwarancja producenta jest po SN, rękojmia natomiast zależy od sklepu czy ewidencjonuje S/N towaru który sprzedaje, ale przy cenach kilka tys, to chyba robią to jak najbardziej.

Znajduje się coraz więcej zjebów podmieniających numerki S/N np. suszarką z jakiegoś szrota i wysyłających tak zepsute karty na gwarancje, jeśli mają np. dwie[a jedna nie ma gwarancji] albo kupują nową podmieniają numerki i zepsutą zwracają do sklepu wmawiając że taka przyszła :E

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, jacktheripper napisał:

Znajduje się coraz więcej ludzi podmieniających numerki S/N

Skończy się na tym, że producenci będą wybijać S/N na backplate i bawienie się w nalepki przejdzie do lamusa. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sn juz dawno jest na karcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwestia czasu (ETH raptem skoczy do 8000$) i trzeba będzie niestety rejestrować karty w świeżo powstałym Urzędzie Kryptowalutowym przy Starostwie powiatowym : ]

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, jacktheripper napisał:

Gwarancja producenta jest po SN, rękojmia natomiast zależy od sklepu czy ewidencjonuje S/N towaru który sprzedaje, ale przy cenach kilka tys, to chyba robią to jak najbardziej.

Przecież oddając towar na gwarancję nie musisz mieć oryginalnego opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, JDM napisał:

Przecież oddając towar na gwarancję nie musisz mieć oryginalnego opakowania.

Nie chodzi o opakowanie, a o to że ktoś sobie S/N podmienił. Producent nie przyjmie sprzętu z innym S/N, sklep może jeśli nie ewidencjuje. Amazon kiedyś nie ewidencjonował na elektronice, teraz to robi bo ludzie oszukiwali w cholere.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie o tym piszę - kupujesz kartę w sklepie, i taki sam model uszkodzony na allegro, zgłaszasz kartę z Allegro jako niby tą, co kupiłeś w sklepie, że się popsuła. Można tak zrobić, bo nie trzeba mieć oryginalnego opakowania z numerem seryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
3 godziny temu, marian666666 napisał:

Kwestia czasu (ETH raptem skoczy do 8000$) i trzeba będzie niestety rejestrować karty w świeżo powstałym Urzędzie Kryptowalutowym przy Starostwie powiatowym : ]

... Imienia JP2.:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, JDM napisał:

No właśnie o tym piszę - kupujesz kartę w sklepie, i taki sam model uszkodzony na allegro, zgłaszasz kartę z Allegro jako niby tą, co kupiłeś w sklepie, że się popsuła. Można tak zrobić, bo nie trzeba mieć oryginalnego opakowania z numerem seryjnym.

Można takie rzeczy robić ze nie masz pojęcia. Kupić coś zepsutego, kupić coś nowego, zamienić i iść do sklepu oddać. Myślisz ze każdy pracownik sklepu Ci będzie sprawdzał numery seryjne? Mają to gdzieś chociaż nie mówię możesz trafić na takiego który sprawdzi i wtedy palisz Jana ?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie pisałem o sprawdzaniu czegokolwiek - ktoś pisał, że niektórzy kontrolują numery seryjne karta + pudełko, tylko wg. prawa oddając produkt na gwarancję nie musi być on w oryginalnym opakowaniu, więc cała kontrola jest bezpodstawna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Amazon to jednak świnie. Niedawno anulowali wiszące od paru miesięcy zamówienie na RTX 3060 od EVGA. Dzisiaj patrzę, a karta jest normalnie dostępna, z opcją dostarczenia w styczniu, oczywiście za kilkaset euro więcej. Identyczny model, sprzedaż i wysyłka: Amazon, również niemiecki. 

Na pewno doskonale wiedzieli, że karty będą, ale woleli je anulować, by sprzedać nowy rzut w dużo wyższej cenie. 

• Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, addept napisał:

Amazon to jednak świnie. Niedawno anulowali wiszące od paru miesięcy zamówienie na RTX 3060 od EVGA. Dzisiaj patrzę, a karta jest normalnie dostępna, z opcją dostarczenia w styczniu, oczywiście za kilkaset euro więcej. Identyczny model, sprzedaż i wysyłka: Amazon, również niemiecki. 

Na pewno doskonale wiedzieli, że karty będą, ale woleli je anulować, by sprzedać nowy rzut w dużo wyższej cenie. 

Mi anulowali 3080 z polskiego Amazonu, oraz kilka sztuk 5600 XT z włoskiego, wiszą mi jeszcze na tym włoskim 5700 XT ale pewnie też kwestia czasu.  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O anulowaniu wielu innych kart, w tym RTX 3080 z PL, nawet nie wspomniałem, bo w przeciwieństwie do tego EVGA RTX 3060, tamtych anulowanych kart nie widziałem tak szybko ponownie dostępnych w "nowych, atrakcyjnie wyższych cenach"

Tak czy siak anulacji jest cała masa. I co z tego, że człowiek złapie kartę, która była dostępna dosłownie przez parę sekund, skoro jest to pyrrusowe zwycięstwo, bo zrealizują z tego może 1 na 10?

Edytowane przez addept
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, JDM napisał:

o czym ty mówisz? ?‍♂️ numer seryjny jest na sprzęcie, nikt nie przyjmie reklamacji na cos czego nie sprzedal, kazda jedna sztuka drozszego sprzetu elektronicznego ma wszedzie zanotowany numer seryjny od samego produventa, przez serwis i dystrybutora az po sklep ktory ja sprzedaje.

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi