Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Lekki spadek i już srają po gaciach? Przecież nadal jakieś 2-2,2 USD na samym ETH robi taka 3060 ti nawet z LHR ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, mija dzień, a liczba wykopanych dolców stoi w miejscu, a licznik bije ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, zikq napisał:

Ktoś mógłby zaprosić do discorda, może dzięki niemu uda mi się upolować swój cel zakupowy 

Możesz wbić na mój kanał. W moich tematach znajdziesz wszystkie linki. :-)

11 godzin temu, MrKetiw napisał:

Dało się to w ogóle kupić ? 

Tak. Z moich linków przez ostatnie dwa dni poszło 5x3080 z Morele. Stawiam jednak, że te dwa za 6190 nie zostaną zrealizowane. Znany problem "ostatnich sztuk" na Morele. 
image.png.adfe86a66e2224400bbf270961673adf.png

9 godzin temu, addept napisał:

Długo na Amazon dzisiaj wisiał rtx 3070 dual od Asus za jakieś 865 euro oraz RTX 2060 super w cenie po przewalutowaniu 2450 zł oraz GTX 1650 za 1100 zł. Linków nie wrzucałem z wiadomych względów.

Ceny odrobinę spadają. Oczywiście nie w Polsce

Jak coś to zapraszam do nas na discord.  (chociaż niektórzy twierdzą, że już jesteś :P) Tam nikt Ci złego słowa nie powie. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś chce to mam miesiączna 3080 Waterforce WB xtreme lhr kupiona w OleOle outlet. To jest ta z pełnym blokiem wodnym. Cewki słychać , poza tym bardzo zimna . 6399zl bez negocjacji. Nie wiedzieć czemu z moim dellem nie działa gsync prawidłowo i muszę szybciej wrócić do AMD niż myślałem, bo się nie da grać jak gra tnie :E.  

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, TheEnter napisał:

MSI GeForce RTX 3060 GAMING X 12GB za 3599 zł z kodem: msi-rtx https://xkom.me/msi-rtx-3060-gaming-x
MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC za 3799 zł z kodem: msi-rtx https://xkom.me/msi-rtx-3060-ti-ventus

Ten Ventus to jest kiepski jak dupa węża ale na chwilę obecną to najlepsza cena za 3060 Ti. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, MrKetiw napisał:

Ten Ventus to jest kiepski jak dupa węża 

Aż tak? Dorwałem dla dziecka ten sam model ( ~2700 ) ale bez Ti i przy graniu na FHD karta jest i cicha i chłodna. A to przecież tylko ile, 15-20% różnicy w wydajności między Ti a non-Ti ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, BladyPL napisał:

Aż tak? Dorwałem dla dziecka ten sam model ( ~2700 ) ale bez Ti i przy graniu na FHD karta jest i cicha i chłodna. A to przecież tylko ile, 15-20% różnicy w wydajności między Ti a non-Ti ?

Większość kart w 1080p będzie cicha i chłodna, poza tym RTX 3060 to o wiele słabsza karta od 3060 Ti, nie musi się tak grzać ;) do 1080p jak znalazł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem tego 3060Ti Ventus X2 V1 oczywiscie na chwilę, włączyłem Furmarka 4k i szło tak że spokojnie można by było przy tym grać.
Temperatura chyba coś około 75 stopni. Cicho nie jest głośno bardzo nie jest.

Ogólnie mówiąc dla normalnego zaangażowanego podczas grania człowieka który pociupie maksymalnie 3h dziennie karta na medal choć oskara by nie otrzymała aczkolwiek w kategorii Zakup Roku mogła by być wysoko : ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopy wysiałem z pociągu jakiś czas temu.

3080 - dziś - jaki to rząd wielkości w monetach?

Założywszy jako wykładnię (i to brak!) TUF z Xkoma za 8500 pln !!!, można uznać, że nieodpakowana nówka zeszłaby na pniu za 8000 pln?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Chłopy wysiałem z pociągu jakiś czas temu.

3080 - dziś - jaki to rząd wielkości w monetach?

Założywszy jako wykładnię (i to brak!) TUF z Xkoma za 8500 pln !!!, można uznać, że nieodpakowana nówka zeszłaby na pniu za 8000 pln?  

Non lhr ? Jak z lhr to wątpię w 8k , bliżej 7k można liczyć .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, novi napisał:

Nie nie - LHR oczywiście.
Mówię dokładnie o tej z linka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, MrKetiw napisał:

MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X V1 OC za 3799 zł z kodem: msi-rtx https://xkom.me/msi-rtx-3060-ti-ventus

Szybko schodzą w tej cenie.Przed chwilą było 25 sztuk już jest 12

3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Wczoraj po 7200 było kilka sztuk poszły szybko oczywiście LHR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, novi napisał:

LHR oczywiście, bo wiadomo, że dziś nie można dostać "zapakowanej" nówki nonLHR.
No... chyba, że ktoś sobie zakopcował, posezonował, a dziś wykopał na sprzedaż  ;)

3 minuty temu, Mistol napisał:

Wczoraj po 7200 było kilka sztuk poszły szybko oczywiście LHR

A, czyli cena na WWW, to taki straszaczek makieta i ma się nijak do prawdziwej ceny, gdy karta faktycznie jest.
Czyli chcesz powiedzieć, że TUF był w xkomie do kupienia "z marszu" za 7200?
Czy ogólnie na sieci były za 7200?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liczylbym na okolice 7tys na rękę. W sklepie ludzie mogą na fakturę kupić więc to inna kwestia, a od osoby prywatnej wiadomo jak jest.  Chwilowo jest słaby okres na sprzedaż karty, eth ma rajd w dół i zainteresowanie ciut spadło, patrząc po ogłoszeniach.  Ale jak się odbije , a jeszcze lepiej jak osiągnie nowe ath to z pocałowaniem ręki pójdzie jeszcze drożej niż te 7tys zł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

A, czyli cena na WWW, to taki straszaczek makieta i ma się nijak do prawdziwej ceny, gdy karta faktycznie jest.
Czyli chcesz powiedzieć, że TUF był w xkomie do kupienia "z marszu" za 7200?
Czy ogólnie na sieci były za 7200?

W komputroniku po tyle był TUF.

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Mistol napisał:

W komputroniku po tyle był TUF.

wczoraj rozmawiałem w salonie komputronik z gościem i pomimo tego, że na stronie była niedostępna, to mówi że widzi w systemie dwie sztuki, które  mają przeznaczone pod jakieś zestawy ale jak salon napisze do centrali, to mogą ściągnąć bez problemu do sprzedaży detalicznej. Więc 7000 od osoby prywatnej raczej nie jest jakąś super opcją na dzień dzisiejszy. Widać po linku powyżej, że kolejny  sklep sprzedaje niedużo powyżej 7000 gdzie można sobie wziąć fakturę itp. 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, novi napisał:

Chwilowo jest słaby okres na sprzedaż karty, eth ma rajd w dół i zainteresowanie ciut spadło, patrząc po ogłoszeniach.  

To chcecie powiedzieć (?), że ktoś przy inwestycjach długoterminowych, jakimi są koparki i kopanie (zakup GPU), bierze pod uwagę te chore (aczkolwiek regularne) i chwilowe skoki / amplitudy krypto? Przecież to niemal pewne, że 100x spadło i 101x się podniesie (często z jeszcze większą siłą), więc... nie do końca rozumiem ten mechanizm pozycja crypto vs zakupy GPU.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, TheEnter napisał:

MSI GeForce RTX 3060 GAMING X 12GB za 3599 zł z kodem: msi-rtx https://xkom.me/msi-rtx-3060-gaming-x

Dzięki za linki ale niestety nie kupiłem bo nie zauważyłem tego kodu przed linkiem... ślepota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

To chcecie powiedzieć (?), że ktoś przy inwestycjach długoterminowych, jakimi są koparki i kopanie (zakup GPU), bierze pod uwagę te chore (aczkolwiek regularne) i chwilowe skoki / amplitudy krypto? Przecież to niemal pewne, że 100x spadło i 101x się podniesie (często z jeszcze większą siłą), więc... nie do końca rozumiem ten mechanizm pozycja crypto vs zakupy GPU.

Jednego nie bierzesz pod uwagę, drastycznego wzrostu kosztów energii. Jak ktoś nie ma instalacji FV i leci na prądzie z gniazdka, to od nowego roku może się okazać, że niewielkie koparki zacząć generować zysk niewspółmiernie niski w stosunku do nakładów

PS: Edit, bo przeliczyłem, że nawet przy 30% podwyżce cen prądu to się będzie nadal jakoś opłacało.

Edytowane przez BladyPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Przecież 101x nie musi się podnieść :) . Teraz może upaść na ziemię . Widać że parę kart się pojawiło na allegro w dobrych cenach, więc u amatorów panika już jest pełna parą , niby to tylko parę dolarów spadku, ale i podobno trudność wydobycia skoczyła , whattomine wylicza jakieś śmieszne ukopy teraz :). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, MrKetiw napisał:

RTX 3060 to o wiele słabsza karta od 3060 Ti, nie musi się tak grzać ;)

Luz blus, Ventusy to najniższa półka i mają TDP na poziomie ustalonym przez Nvidię. Tj. 3060 - 170W, zaś 3060 Ti to 200W. 

Pamiętajcie, że te dwuwentylatorowe karty mają większe śmigła. 80 a 95/100 mm jednak robi różnicę. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, BladyPL napisał:

Jednego nie bierzesz pod uwagę, drastycznego wzrostu kosztów energii. Jak ktoś nie ma instalacji FV i leci na prądzie z gniazdka, to od nowego roku może się okazać, że niewielkie koparki zacząć generować zysk niewspółmiernie niski w stosunku do nakładów

Faktycznie tego nie brałem pod uwagę, aczkolwiek to czynnik "poza" kursem krypto (a o to pytałem i - moim zdaniem - dziwnych (?) zależności kurs cypto vs cena GPU. Cena energii wydaje się być zasadna i sensowna, ale jednak głównie chyba w PL.

16 minut temu, novi napisał:

Przecież 101x nie musi się podnieść :) . Teraz może upaść na ziemię . 

No bez jaj. ;)
Ja mówię o graczach i znawcach tematu. 
Nie siostrzeńcu pani Krysi z 2p. ;)

Przecież "zbudowanie" czegoś do kopania to dłuższa perspektywa czasu (i budowania i kupowania i wydobycia), zatem jakie znaczenie ma (?) kurs krypto, który sobie skacze fefnaście razy na rok przy budowaniu koparki (skoro się zdecydowałem na budowę koparki, to się zdecydowałem). Przecież to nie jest tak, że w poniedziałek kupuję koparkę (czy tam GPU) a środę sprzedaję (!), bo krypto leci, by za 2 tygodnie znów zbudować / kupować koparkę, bo krypto skoczyło. O to mi chodzi... że to IMO pozbawione sensu. Wahnięć krypto jest zwykle kilka w ciągu roku (poprawcie mnie), a kupuje się raz, więc... no kompletnie nie kumam tej zależności.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Faktycznie tego nie brałem pod uwagę, aczkolwiek to czynnik "poza" kursem krypto (a o to pytałem i - moim zdaniem - dziwnych (?) zależności kurs cypto vs cena GPU. Cena energii wydaje się być zasadna i sensowna, ale jednak głównie chyba w PL.

W całej EU koszt energii elektrycznej poszedł mocno w górę https://www.statista.com/statistics/1267500/eu-monthly-wholesale-electricity-price-country/ ( ceny hurtowe ) i to nie są małe wzrosty. Dlatego można się spodziewać, że przy tych cenach zwrot z inwestycji będzie na tyle długi, że wielu domorosłych górników odpuści sobie dokładania kolejnych kart do kolekcji a tym samym zwiększy się dostępność GPU dla graczy. W jakiej perspektywie czasowej to nastąpi? Nie wiem, ale nastąpi na pewno. W Polsce "tarcza" na energię ma być tylko do marca, więc od kwietnia nastąpi mocna terapia szokowa dla gospodarstw domowych. A w takich chyba jest obecnie skumulowana większość "kopaczy"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi