Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.Taki ichill dotyka 220 wiec i rpm i temp niezłe.Jeśli chodzi o radiator to jakoś nie odjeżdża gigabajtowi ver 1.0  który ma 240

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

LHR oczywiście, bo wiadomo, że dziś nie można dostać "zapakowanej" nówki nonLHR.
No... chyba, że ktoś sobie zakopcował, posezonował, a dziś wykopał na sprzedaż  ;)

A, czyli cena na WWW, to taki straszaczek makieta i ma się nijak do prawdziwej ceny, gdy karta faktycznie jest.
Czyli chcesz powiedzieć, że TUF był w xkomie do kupienia "z marszu" za 7200?
Czy ogólnie na sieci były za 7200?

Cały czas są TUFy za 7190 zł, taka cena na dziś takiego RTX 3080 to około 7000-7500 zł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, marian666666 napisał:

Miałem tego 3060Ti Ventus X2 V1 oczywiscie na chwilę, włączyłem Furmarka 4k i szło tak że spokojnie można by było przy tym grać.
Temperatura chyba coś około 75 stopni. Cicho nie jest głośno bardzo nie jest.

Ogólnie mówiąc dla normalnego zaangażowanego podczas grania człowieka który pociupie maksymalnie 3h dziennie karta na medal choć oskara by nie otrzymała aczkolwiek w kategorii Zakup Roku mogła by być wysoko : ]

Po UV czy na stocku sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Faktycznie tego nie brałem pod uwagę,

przecież krypto to spekulacja do tego spekulacja produkująca nic.N końcu jeden bedzie chciał wydymać w zyskach bo większość musi stracić

Edytowane przez Karroo
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, novi napisał:

Jak ktoś chce to mam miesiączna 3080 Waterforce WB xtreme lhr kupiona w OleOle outlet. To jest ta z pełnym blokiem wodnym. Cewki słychać , poza tym bardzo zimna . 6399zl bez negocjacji. Nie wiedzieć czemu z moim dellem nie działa gsync prawidłowo i muszę szybciej wrócić do AMD niż myślałem, bo się nie da grać jak gra tnie :E.  

Gra ci tnie ? To w tej grze nie da się uzyskać stabilnych 144-165 FPS ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Mistol napisał:

Po UV czy na stocku sprawdzałeś?

Wyciągnałem z pudełka, włączyłem i następnie kartę wyciągnąłem z komputera.
Standardowa procedura w moim wykonaniu : ]

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, BladyPL napisał:

W całej EU koszt energii elektrycznej poszedł mocno w górę https://www.statista.com/statistics/1267500/eu-monthly-wholesale-electricity-price-country/ ( ceny hurtowe ) i to nie są małe wzrosty. Dlatego można się spodziewać, że przy tych cenach zwrot z inwestycji będzie na tyle długi, że wielu domorosłych górników odpuści sobie dokładania kolejnych kart do kolekcji a tym samym zwiększy się dostępność GPU dla graczy. W jakiej perspektywie czasowej to nastąpi? Nie wiem, ale nastąpi na pewno. W Polsce "tarcza" na energię ma być tylko do marca, więc od kwietnia nastąpi mocna terapia szokowa dla gospodarstw domowych. A w takich chyba jest obecnie skumulowana większość "kopaczy"

Faktycznie to może być ewidentny ręczny dla "nowobudujacych" koparki, bo odrobienie inwestycji będzie dużo trudniejsze, aczkolwiek - moim zdaniem - doprowadzi to do takiej sytuacji, że "nowy" nie postawi, bo się nie bęzie opłacać, a w to miejsce "stary" (co już ma 100 GPU) dokupi sobie właśnie te 2, 6 , 12 "nowego", bo jemu ciągle będzie się opłacało (vs cała inwestycja). Nastąpi przetasowanie rynku. Mali się nie zdecydują lub zdechną, a duzi przytula ich zasoby.

Oczywiście wyłącznie w długiej perspektywie.

5 minut temu, MrKetiw napisał:

Cały czas są TUFy za 7190 zł, taka cena na dziś takiego RTX 3080 to około 7000-7500 zł 

Dziękuję.
O to mi chodziło. Rząd wielkości obecnych cen (ale realnych, a nie tych makietowych z WWW z niedostępnymi kartami).

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

"nowy" nie postawi, bo się nie bęzie opłacać, a w to miejsce "stary" (co już ma 100 GPU) dokupi sobie właśnie te 2, 6 , 12 "nowego",

Stary wyga wykupi sprzęt detalisty, bo nadal będzie to bardziej opłacalne, niż zakup kart z rynku pierwotnego. Może nie spowoduje to jakiegoś szybkiego spadku cen, ale na pewno spowoduje, że karty w sklepach będą do kupienia znacznie dłużej, niż sekundy czy minuty - tak jak ma to miejsce obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Doamdor napisał:

Gra ci tnie ? To w tej grze nie da się uzyskać stabilnych 144-165 FPS ?

Jest 165 FPS i stuttering z tyłka podczas akcji. Nieraz jest tak mocny że zatrzymuje się obraz na sekundę.  Wyłączenie gsync/włączenie nic totalnie nie zmienia . Raz jest, raz go nie ma . Już zrobiłem praktycznie wszystko co mogłem wymyśleć i nie mam pomysłów . 3h gry 0 stutteru, kolejna godzina i co parę minut stutter.  To jest dla mnie niewybaczalne. Zaczęło się od czasu jak podmienilem kartę z amd na nvidie.  Nie jest to wina internetu czy serwerów . Schemat stutteringu podobny , pojawia się w tych samych miejscach na mapie, zależnie czy jest walka czy nie . Jak nie ma walki to nie ma stutteringu. Ja rozkładam ręce, a już mam dość grać w pokaz slajdów i ginąć przez jakiś problem z obrazem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, BladyPL napisał:

W Polsce "tarcza" na energię ma być tylko do marca, więc od kwietnia nastąpi mocna terapia szokowa dla gospodarstw domowych. 

Chcesz powiedzieć, że obecne podwyżki to tylko delikatne preludium do tego co pierdyknie w kwietniu?
Ja myślałem, że gospodarstwa domowe bezpieczne i podwyżki rzędu 50% (i tak duże!), a te wariactwa z wiadomości rzędu 800 czy 1100% to tylko dla firm (?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A sprawdzałeś dysk? Miałem kiedyś takiego miglanca, co jak złapał temperatury powyżej 65oC to robił podobne szopki. Dołożyłem mu radiator i przez jakiś czas był spokój

1 minutę temu, novi napisał:

3h gry 0 stutteru, kolejna godzina i co parę minut stutter.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, novi napisał:

Jest 165 FPS i stuttering z tyłka podczas akcji. Nieraz jest tak mocny że zatrzymuje się obraz na sekundę.  Wyłączenie gsync/włączenie nic totalnie nie zmienia . Raz jest, raz go nie ma . Już zrobiłem praktycznie wszystko co mogłem wymyśleć i nie mam pomysłów . 3h gry 0 stutteru, kolejna godzina i co parę minut stutter.  To jest dla mnie niewybaczalne. Zaczęło się od czasu jak podmienilem kartę z amd na nvidie.  Nie jest to wina internetu czy serwerów . Schemat stutteringu podobny , pojawia się w tych samych miejscach na mapie, zależnie czy jest walka czy nie . Jak nie ma walki to nie ma stutteringu. Ja rozkładam ręce, a już mam dość grać w pokaz slajdów i ginąć przez jakiś problem z obrazem. 

Na jakich ustawieniach detali grasz w WQHD ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dyski mam pod radiatorami, max mają 40*.  Puszczę jeszcze dziś benchmark, ale wątpię że coś z nim nie tak.  Dysk ma niespełna pół roku, na którym gram , sn550 1tb.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Chcesz powiedzieć, że obecne podwyżki to tylko delikatne preludium do tego co pierdyknie w kwietniu?
Ja myślałem, że gospodarstwa domowe bezpieczne i podwyżki rzędu 50% (i tak duże!), a te wariactwa z wiadomości rzędu 800 czy 1100% to tylko dla firm (?)

Może nie rzędu 800 czy 1000%, ale będą na pewno kolejne w okolicy połowy przyszłego roku. Apetyty na podwyżkę były znacznie wyższe po stronie państwowych operatorów, ale regulator się nie zgodził, bo uderzyłoby to w rząd. Zawodowo mi blisko do jednego z dużych dostawców energii na P, więc wiem, że dostali część z tego co chcieli otrzymać. A to czego nie dostali teraz, to dostaną później jak inflacja się ustabilizuję albo, miejmy nadzieję, zacznie spadać. Polityka, jak wszędzie wokół nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Doamdor napisał:

Na jakich ustawieniach detali grasz w WQHD ?

Niskie aktualnie.  Średnie nic nie zmieniają . Gram z polem widzenia 110 , strumieniowanie tekstur 8gb i tsaa . Reszta w lewo aktualnie . NVIDIA reflex off , w sterowniku tryb niskiego opóźnienia off . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przegiąłeś pały z OC? W którymś temacie czytałem o niedoborze napięć co powodowało stuttering w grach, niestety nie pamiętam gdzie konkretnie na forum o tym czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, caleb59 napisał:

Nie przegiąłeś pały z OC? W którymś temacie czytałem o niedoborze napięć co powodowało stuttering w grach, niestety nie pamiętam gdzie konkretnie na forum o tym czytałem.

Na stock jest to samo . Robiłem UV, schodziłem z zegarem jeszcze niżej dla danego napięcia i memory zostawiłem na 0 . Z resztą na 3060ti stock wczoraj ten sam schemat, ale na niej potrafi spaść FPS do 120, rzadko ale się zdarza. 

Najlepsze jest to, że jak obserwuje mnie kolega z teamu to u niego na ekranie nic nie widać że mnie ścina .

Spóźniłem się o jeden dzień z zgłoszeniem zwrotu tej karty. Byłem za leniwy żeby dojść przyczyny, oczywiście przypomniało mi się, że mija 14dni to postanowiłem to ogarnąć . Ale okazało się, że pomyliłem daty i kupiłem ją wcześniej . Serio, można osiwiec. Najśmieszniejsze jest to, że odpalam forze 5 , jest masło , odpalam forze 4 jest masło, odpalam warzone , jest masło . Tylko w apexie jakieś dziwne szarpnięcia , a nie ukrywam że 99% czasu jak gram to w apexa..

Od czerwonej lini w prawo to było już w grze , ten uskok przed linią to minimalizacja gry, a przed nim stutter .

Karta podpięta oczywiście pojedynczymi kablami, nie na mostku . Chyba że zasilacz ma jakiś problem , ale nic mi o tym nie wiadomo. 6800xt trzymał bez problemu, fakt pobór po Uv był niższy o 100w prawie 

44f6e41a4841e35b.jpg

Edytowane przez novi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@novi a nie chciałbyś  6900 za tego 3080 ?

Ew sprawdź ile mh/s robi  ta wersja LHR :D

Termo   masz do wymiany w tej 3080 ;)  -  wtedy cewki powinny odpuścić. Karta potrafi podejśc pod 350W z tego co  pamiętam.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@aleXIO

Jaka to wersja 6900xt ? 

Kopie 78-79mh/s, memory +1700mhz . Nie wiem czy jest sens jej wymieniać termopady, na pamięciach max widziałem 64* przy 26* w pokoju, przy 900rpm na 2 chłodnicach z sygny.  W grach jest 50* na memory. 360w zjada po wyjęciu z pudełka 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Limit FPS 120 i testy. Może lepiej stabilnie nisko niż z przyciskami wysoko. 

I trzeba raczej wrzucić FrameTime Graph zamiast FPSa. Będzie tam widać czy przycina czy FPS spada i Gsync powinien to spokojnie kompensować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Minciu napisał:

Limit FPS 120 i testy. Może lepiej stabilnie nisko niż z przyciskami wysoko. 

I trzeba raczej wrzucić FrameTime Graph zamiast FPSa. Będzie tam widać czy przycina czy FPS spada i Gsync powinien to spokojnie kompensować. 

Co mi po limicie jak mnie taki FPS nie interesuje . Na 120fps mogę grać na 3060ti i mieć parę tysięcy w kieszeni :). Nie po to zmieniłem 6800xt na 3080, żeby grać na 120fps.  

capframex dziś odpalę z frametime graficznym , zobaczymy co się dzieje . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy warto bawić sie w wymiane termopadów w suprim x? bo pamięci już wołają o pomoc , łapią 110c. Obawiam sie tylko o gwarancje, bo chyba serwis MSI nie zezwala na ingerencje w chłodzenie. 

Edytowane przez ZetMcKey94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ale co konsultant MSI to inne podejście , jeden pisze że można bez utraty gwarancji, drugi że nie można . 

110* na pamięciach :E ? Ale babola walnęli z termopadami ... Ja mam całe 50* mniej na 3080 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, novi napisał:

, drugi że nie można

oczywiście z nie można u msi.Ta wiedza ma 10 lat albo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi