Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

A czemuż to dla mnie akurat?

Mam 1 w budzie.

1 poszła do ludzi.

1 xkom obiecuje.

Tak jak myslałem, nie oparłeś się swojej ulubionej serii 80, uwielbiasz nimi kręcić  : ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kiedyś z @JeRRy_F3D był taki porządny człowiek. Na wskorś uczciwy, pomocny. A teraz? Co te karty potrafią zrobić z człowieka :E

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@addept Padł ostatni bastion - bycie cały czas dobrym jest nudne i nieopłacalne :lol2:

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, marian666666 napisał:

Tak jak myslałem, nie oparłeś się swojej ulubionej serii 80, uwielbiasz nimi kręcić  : ]

No kto, jak kto, ale Ty coś powinieneś o tym wiedzieć - ojcze mego sukcesu!
Jeszcze raz ukłon. Ty spowodowałeś efekt kuli śnieżnej... ;)

3 godziny temu, addept napisał:

A kiedyś z @JeRRy_F3D był taki porządny człowiek. Na wskorś uczciwy, pomocny. A teraz? Co te karty potrafią zrobić z człowieka :E

2 godziny temu, Zhao napisał:

@addept Padł ostatni bastion - bycie cały czas dobrym jest nudne i nieopłacalne :lol2:

Oj chłopaki!
Zanim stałem się zwierzęciem krzemowym! to dobym żem był człowiekiem,
ja tylko... chciał żem jednom kartem dla się kupić - do grania! (a się nie dało!).

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie w nowym roku ?

Jak to jest z tymi kfa2 3060Ti z Proshopu po 2860zł? Przewidywany na magazynie 14.01.

Jak te karty w ogóle się sprawują? Ciężko znaleźć jakąś recenzję tych kart.

A tak jakbyście chcieli dobry zasilacz do rtx'sów to w x-kom w gorącym strzale Seasonic Focus GX 850W 80 Plus Gold za jedyne 499zł zostało 74sztuk.

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, Mistol napisał:

Jak to jest z tymi kfa2 3060Ti z Proshopu po 2860zł? Przewidywany na magazynie 14.01.

Przewiduję, że termin przedłuży się o kolejne 2 tygodnie, a jak już będzie możliwość kupienia, to cena będzie odpowiednio większa. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Były przez ostatnie dni do złapania na spokojnie na Amazonach RTX 3070 w cenach o ok. 100-120 EURO tańszych. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, Red_October napisał:

Drogo

Za 5 stów drożej jest wersja Ti, i to w Polsce, i to w Morelach, i to nawet DA SIĘ dodać do koszyka :D - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ti-gaming-x-trio-8gb-gddr6x-rtx-3070-ti-gaming-x-trio-8g-5948060/

A za 320 zł drożej 3070Ti Ventus 3x - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ti-ventus-3x-oc-8gb-gddr6x-rtx-3070-ti-ventus-3x-5947972/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat pewnie podejmowany nie raz, ale nie mam szans na dokopanie się do tego. Jak wygląda sytuacja z gwarancją, gdy kupimy GPU na amazonie? Na przykład z niemieckiego amazonu i pytanie, czy są jakieś potencjalne problemy związane z gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, tenelerom napisał:

Temat pewnie podejmowany nie raz, ale nie mam szans na dokopanie się do tego. Jak wygląda sytuacja z gwarancją, gdy kupimy GPU na amazonie? Na przykład z niemieckiego amazonu i pytanie, czy są jakieś potencjalne problemy związane z gwarancją?

Jak kupujesz dla siebie to bez problemu zwracasz do niemieckiego amazonu. Ja w tym roku zwracałem monitor na amazon.it (Włochy). Kontaktowałem się po angielsku. Dostałem wszystkie instrukcje i etykiety nadawcze. Paczkę musiałem nadać sam. Koszt przesyłki zwracają, ale do określonych kwot (mają swoje tabele). Za paczkę do Włoch, kurierem DPD, zapłaciłem 150 zł. Trzeba pamiętać. że to był monitor i duże gabaryty paczki (dodatkowo ją bardzo dobrze spakowałem- co zwiększyło jeszcze trochę rozmiar). Zwrotu dostałem około 125 zł i oczywiście to co zapłaciłem za monitor.

Jeżeli reklamujesz coś z drugiej ręki, to opcje są dwie. Albo przez pierwszego właściciela, jeżeli zapadnie decyzja o zwrocie to mu zwracają kasę, a on Tobie. Druga opcja to przypisanie zamówienia do swojego konta ( potrzebny jest numer zamówienia i numer faktury). Minusem, tego rozwiązania jest zwrot kasy. Dla drugiego właściciela jest zwrot, tylko, na saldo konta amazon.

Edit.

Monitor miał prawie dwa lata i zaczął mieć drobne problemy techniczne. O tym czy będzie zwrot czy wymiana decydowałem ja. Problem był taki, że tego modelu już nie produkują i dlatego wziąłem zwrot kasy.

Edytowane przez Red_October
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, tenelerom napisał:

Dokładnie, temat wałkowany nie jeden raz.

Nie spotkałem lepszego gwaranta jak Amazon.de: Zgłaszasz, odsyłasz i dostajesz nowe lub kasę - do wyboru.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, JDM napisał:

Za 5 stów drożej jest wersja Ti, i to w Polsce, i to w Morelach, i to nawet DA SIĘ dodać do koszyka :D - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ti-gaming-x-trio-8gb-gddr6x-rtx-3070-ti-gaming-x-trio-8g-5948060/

Podnieśli cenę? Bo wychodzi 1100 zł różnicy względem 3070 z Amazona. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Amazonie zmienili cenę, było 1172 euro, teraz cena się nie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Wam, że gwarancja niewiele zmienia jednak przy odsprzedaży. Moja 1080Ti jeszcze ma rok gwarancji prawie (rozszerzona evga) i poszła za 3050zł, EVGA FTW3, podczas gdy jakieś wypierdy typu Gigabyte z blowerem bez gwarancji latały za 2850 w licytacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Pudzi Pudzi napisał:

Pytałem raczej serio, takie info jak id karty to rzecz unikatowa, czy nie może się komuś do czegoś przydać?

Numer seryjny jest najważniejszy, a tego GPU-Z nie pokazuje tak więc spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, JDM napisał:

Nie/Nie, a koleś chce to po to, żeby w ogóle wiedzieć, że masz tą kartę.
Morele jest cudowne, już drugi dzień wisi ta karta, której nie można kupić, a na stanie niby 30 sztuk - https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-rtx-3060ti-twin-x2-oc-8gb-gddr6-n306t2-08d6x-119032dh-5949742/

Jak nie można, jak można. Przed chwilą kupiłem i anulowałem zamówienie.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MSI GeForce RTX 3080 Gaming Z TRIO 10GB GDDR6X - LHR - NOWA - 7199 - https://www.olx.pl/d/oferta/msi-geforce-rtx-3080-gaming-z-trio-lhr-10gb-gddr6x-CID99-IDN5Exf.html

ASUS GeForce RTX 3070 TUF Gaming OC 8GB GDDR6 - bez LHR - UŻYWANA - 7400 - https://www.olx.pl/d/oferta/asus-geforce-rtx-3070-tuf-gaming-oc-8gb-gddr6-bez-lhr-CID99-IDN3aI9.html

Edytowane przez dudekd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Majki78 napisał:

Jak nie można, jak można. Przed chwilą kupiłem i anulowałem zamówienie.  

No teraz już można, od wczoraj po dodaniu do koszyka system twierdził, że w koszyku nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jeśli oznaczenie karty RTX 3060  jest GA106-300-A1, oznacza że to jest  karta Rev. 1.0 czyli bez LHR? Jeśli by było 302 to Ver. 2.0 czyli z LHR?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WTF ?! Skończcie ten offtop a wrzucajcie linki z dostępnymi kartami :/ 

• Haha 7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, MrKetiw napisał:

WTF ?! Skończcie ten offtop a wrzucajcie linki z dostępnymi kartami :/ 

To wrzucaj jak cos masz, a nie spamujesz... ?

• Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi