Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Karta Aorus 3060 do grania jednak za słaba. Ma kto link na 3060ti ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, BoloX napisał:

Karta Aorus 3060 do grania jednak za słaba. Ma kto link na 3060ti ?

Fakt 3060 jest znacznie słabsza od 3060 ti niż 3060 ti od 3070. Niemniej uważam że 3060 do full hd jest w sam raz.

Sam użytkuję 3060 ti przy qhd i jest w miarę dobrze - na pewno znacznie lepiej niż gtx 1080 która dziś nadaje się również do full hd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, hopes napisał:

Fakt 3060 jest znacznie słabsza od 3060 ti niż 3060 ti od 3070. Niemniej uważam że 3060 do full hd jest w sam raz.

Sam użytkuję 3060 ti przy qhd i jest w miarę dobrze - na pewno znacznie lepiej niż gtx 1080 która dziś nadaje się również do full hd.

Do 1080p bym zostawił ale zmieniłem monitor na 3440 x 1440 (UWQHD) i na 3060 przycina mi w New World

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, BoloX napisał:

Do 1080p bym zostawił ale zmieniłem monitor na 3440 x 1440 (UWQHD) i na 3060 przycina mi w New World

To i 3060ti bedzie za slaba. Do mocnych gier z detalami na maksa to 3080 daje minimalny zapas z DLSS by utrzymac 60fps w 2k

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RTX 3090Ti

NVIDIA-GeForce-RTX-3090-Ti-Pricing.jpg

NVIDIA-GeForce-RTX-3090-Ti-Pricing-3.png

NVIDIA-GeForce-RTX-3090-Ti-Pricing-2.png

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, BoloX napisał:

Też myślę że powinieneś celować w rtx 3080. Tylko uważaj żeby ta gra nie spaliła tobie GPU. ;) Nie znam szczegółów, ale ponoć trochę tych gpu padło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, hopes napisał:

Miałem 3060 Ti a teraz mam 3070 różnica w tej rozdzielczości to około 10-15 fpsów a więc dosyć dużo, zmiana zdecydowanie na plus u mnie. 

Godzinę temu, sultan_kosmitow napisał:

To i 3060ti bedzie za slaba. Do mocnych gier z detalami na maksa to 3080 daje minimalny zapas z DLSS by utrzymac 60fps w 2k

Wiadomo że 3080 jest idealna do 3440x1440 ale kilka tysięcy taniej mamy RTX 3070 który po mocnym OC daje rade (u mnie +190 MHz na rdzeniu i 1100 MHz na pamięciach) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, MrKetiw napisał:

Miałem 3060 Ti a teraz mam 3070 różnica w tej rozdzielczości to około 10-15 fpsów a więc dosyć dużo, zmiana zdecydowanie na plus u mnie. 

Wiadomo że 3080 jest idealna do 3440x1440 ale kilka tysięcy taniej mamy RTX 3070 który po mocnym OC daje rade (u mnie +190 MHz na rdzeniu i 1100 MHz na pamięciach) 

Mierzyłem w rtx 3070, ale tak sprawy nabrały obrotu że miałem okazję kupić rtx 3060 ti w miarę normalnej cenie. Na pewno nie zmieniałbym gpu na rtx 3060 za mały upgrade do qhd. Niemniej dalej stoję przy tym że większa różnica jest między rtx 3060 i rtx 3060 ti niż rtx 3060 ti a rtx 3070.

Nie polecamy kart z ręcznym OC na chwilę. Sam stwierdziłeś że rtx 3080 do 3440x1440 jest idealna i tego się trzymajmy. Autor sam stwierdzi na jaką kartę go stać.

Do dziś pamiętam jak znajomy informatyk z mojego miasta spytał się po co mi tak droga karta graficzna wystarczy przecież obniżyć rozdzielczość i inne ustawienia. Trochę słabe podejście. Nie jestem niewolnikiem suwaka w prawo, ale w lewą stronę również nie chcę mocno kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, sultan_kosmitow napisał:

już nie przesadzaj😛.

Mocno ocnieta 3070 robi robotę, 3060ti to spoko karta choć ceny jej są powiedzmy "dyskusyjne". Ja generalnie nie jestem by wszędzie gdzie się da ładować z automatu dlss ale co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Szkoda że 3070 nie ma np. 10-12 gb vramu, w niektórych modowanych grach to daje o sobie znać. Co z tego że FPSy w miare wysokie, jak gra robi się pokazem ścinek z powodu limitu VRAM.

3080 z kolei powinna mieć 16gb. Sądzę że generacja 4000 będzie mieć właśnie takie progi, o czym świadczy właśnie ten niedawny refresh. Nvidia nie zapomina o górnikach, AMD już wyszło przed szereg ;)

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmigam na 3060ti x trio wyrwanej na premierę na xiaomi w 3440x1440 i naprawdę jest spoko. Oczywiście trochę dupa boli, że nie próbowałem wyrwać też 3080, i wtedy też dopłata do 3070 tych 8 stówek (2200 vs 2800-3000 za x trio) wydawała mi się absurdalna za te 10 fps więcej. X trio naprawdę mało odstaje od 3070 względem przykładowo jakiegoś orła. Ale ogólnie na x trio w tej rozdzielczości raczej we wszystkim praktycznie na ultra lub bardzo wysokich,, ewentualnie z obniżonymi cieniami, dlssem i innymi kombinacjami mam stabilne ponad 60 klatek. W apexie 100-120 klatek na ultra. Valhalla nie spada poniżej 60. Hell let loose na ultra 60-90 klatek zależnie od sytuacji, ale ta gierka potrafi dać karcie w kość. Ogólnie wszystko zależy od ceny, ale 3060ti w fajnej wersji spokojnie daje radę na  uwqhd na ten moment, i chyba jest takim minimalnym progiem wejściowym, żeby było komfortowo. Ale nie za 4500zł xD 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, jacktheripper napisał:

Szkoda że 3070 nie ma np. 10-12 gb vramu, w niektórych modowanych grach to daje o sobie znać. Co z tego że FPSy w miare wysokie, jak gra robi się pokazem ścinek z powodu limitu VRAM.;)

Przykłady?
Bo pisze Kolega w takim tonie, jak by mu to często przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja się swojego czasu chciałem kupić rtx 3070 ti albo 3070 ale jednak dozbieram do rtx 3080. 

Bo zgadzam się z jacktheripper, 8gb vram w dzisiejszych czasach to mało, 10gb tez mało ale zdecydowanie lepiej niż śmieszne 8gb. (patrz choćby fs 2020, watch dogs legion)

Mam nadzieje że te 10gb vram wystarczy na najbliższe lata do rozdziałki 1280x1024 .

Edytowane przez Zielony21122
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Zielony21122 napisał:

Mam nadzieje że te 10gb vram wystarczy na najbliższe lata do rozdziałki 1280x1024 .

CS:GO to nawet 1GB nie pociągnie w tej rozdzielczości. A gdzie 10GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Radio_Tirana napisał:

CS:GO to nawet 1GB nie pociągnie w tej rozdzielczości. A gdzie 10GB.

Sprawdziłem sobie ile vram zaoszczędzę przechodząc z full hd na 1280x1024, i jak się okazuje to jest tylko około 130mb zaoszczędzonego vram !

Czyli w zasadzie prawie nic, ciekawe dlaczego tak jest, skoro to znacznie mniej pikseli niż full hd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
50 minut temu, Czorny_Pjeter napisał:

Przyglądanie się tym absurdom na rynku gpu już jest chyba lepsze niż granie na tych gpu!:lol2:

Jeżeli te zdjęcia to nie fejk, to przecież jest jakiś absurd. Jeżeli w Niemczech w przeliczeniu na wyjściu ma być 14 500 to w Polsce bedzie grubo ponad 15 000. Jeżeli załozymy, ze Polak bez duzego wysilku moze od Niemca teraz kupic 3080 Ti za okolo 8500 - a moze to to jest kuriozum. Przeciez 3090 Ti wzgledem 3080 Ti da uzysk nie wiekszy niz 10% - niesamowite...

W dodatku te karty beda mialy LHR. Gdyby byly bez blokowania kopania to jeszcze bym to zrozumial, ale w takim przypadku nikt tego nie kupi... chyba...

3090 Ti ze wzgledu na LHR powinny byc tansze niz 3090... no ale..

Edytowane przez ffallen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, ffallen napisał:

W dodatku te karty beda mialy LHR. Gdyby byly bez blokowania kopania to jeszcze bym to zrozumial, ale w takim przypadku nikt tego nie kupi... chyba...

3090 Ti nie musi posiadać LHR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do sporadycznego (i mam nadzieję płynnego) grania w różne MMO wystarczy mi 3060ti. 3070 i mocniejsze by się tylko marnowały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjdzie nowe MMO i twój RTX3060Ti już nie wystarczy. Nigdy nie kupuje się karty na styk. To krótka i ślepa uliczka. I tylko pozorna oszczędność.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, kadajo napisał:

Wyjdzie nowe MMO i twój RTX3060Ti już nie wystarczy. Nigdy nie kupuje się karty na styk. To krótka i ślepa uliczka. I tylko pozorna oszczędność.

To tylko na max 6 miesięcy, później przesiadka na 3070ti.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie róbcie sobie nadziei na żadne 3090Ti. Lepiej przypomnijcie sobie z jakimi cenami wyskoczyły pl sklepy podczas premiery 3080Ti :E

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, ffallen napisał:

Jeżeli te zdjęcia to nie fejk, to przecież jest jakiś absurd. Jeżeli w Niemczech w przeliczeniu na wyjściu ma być 14 500 to w Polsce bedzie grubo ponad 15 000. Jeżeli załozymy, ze Polak bez duzego wysilku moze od Niemca teraz kupic 3080 Ti za okolo 8500 - a moze to to jest kuriozum. Przeciez 3090 Ti wzgledem 3080 Ti da uzysk nie wiekszy niz 10% - niesamowite...

3090 Ti ze wzgledu na LHR powinny byc tansze niz 3090... no ale..

ta karta jest tylko po to zeby pobic 6900 XT – Radeon w niektorych grach, szczegolnie tych sponsorowanych przez AMD, wyprzedzal 3090. Teraz Nvidia sie pochwali, ze ma najszybsza karte do gier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

https://www.amazon.es/MSI-GeForce-Gaming-NVIDIA-GDDR6/dp/B096SLMXK9/ref=mp_s_a_1_3?crid=2WJLPS07DQWKA&keywords=RTX+3060+Ti&qid=1642397861&sprefix=rtx+3060+ti%2Caps%2C133&sr=8-3

873€ z podatkami i wysyłką 

Edit. kto się nie załapał, ten nic nie stracił. W x-kom jest teraz za 3899 z kodem komponenty-2022

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi