Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Garru napisał:

Przed chwilą wleciały znów te za 1.4k, ale byłem po herbatkę ale parę sztuk wleciało. ;) Przecież nie każdy kupujący jest użytkownikiem pclab. 

mozesz podeslac link? jakie to wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, s99 napisał:

Pany, do jakiej kwoty warto brać RTX 3050? po testach na różnych stronkach widać że jest to konkurent GTX 1070, więc wymiana leciwego GTX1070 na nową kartę z gwarą i DLSS to spoko opcja, tylko do jakiej kwoty?

I jak wymiana 1070 na 3050? Zrobione? Karta w drodze?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

I jak wymiana 1070 na 3050? Zrobione? Karta w drodze?

Odbiór we wtorek. ?

Edytowane przez szefons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, TheEnter napisał:

mozesz podeslac link? jakie to wersje

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3050-stormx-8gb-gddr6-ne63050019p1-190af-9710311/ Ta wleciała
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3050-ventus-2x-8gb-gddr6-rtx-3050-ventus-2x-8g-9710308/ Msi na razie nie ma zmienionej ceny, więc zapewne też randomowo może kilka sztuk się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ProudGamer napisał:

Raczej mądrzy ludzie. Kupowaniem czegoś w zawyżonej cenie wspierasz złe praktyki i dalsze podwyższanie cen. To samo z preorderami i kupowaniem szrotowych gier po 300zł.

Brzmisz jak peperowicz. Trzeba było pod koniec 2020 żydzić 200 złoty i czekać na spadek poniżej MSRP w 2021 ?

Oczywiście trzeba zawsze szukać wszędzie winnych, tylko nie siebie.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DavePapaya napisał:

Brzmisz jak peperowicz. Trzeba było pod koniec 2020 żydzić 200 złoty i czekać na spadek poniżej MSRP w 2021 ?

Oczywiście trzeba zawsze szukać wszędzie winnych, tylko nie siebie.

Teraz na pewno MSRP będzie, nie wiesz o tym? Czekali specjalnie całą generację, aby pod koniec jej kupić w MSRP.  Tylko problem jest, bo wszystko drożeje i szykuje się kryzys, ale karty potanieją do cen premierowych, jako jedyny produkt. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ProudGamer napisał:

:lol2: własna wina bo nie kupiłem RTX 3050 w 2020 roku. Ludzie nie mogli się tego spodziewać co się stało i jak długo to trwa, ani co będzie dostępne. Niestety dla twojej wiedzy miałem w dupie RTXY 3090 i inne wysokie modele bo zawsze kupuję te niskie. Niestety na początku premiery były tych najwyższych modeli, wycofanie też innych jak RTX 2070 ze sprzedaży lub podbitka ich cenowa. Co najwyżej używki jeszcze można było jakotako kupić wtedy, ale jak ktoś siedział na w miarę ok karcie jak 1060 czy 1050Ti to nie widział problemu.

Nie próbuj odwracać kota ogonem. Oczywiście, że winni są inni, bo cały rynek to nie jest gra jednej osoby a wielu ludzi. Jak wspierają złe praktyki to są winnymi sytuacji, proste.

Ale rozumiem że ty najmądrzejszy w 2018 roku już wszystko wiedziałeś i wszędzie ta wiedza dla wszystkich była dostępna. Wtedy mógłbyś obwiniać jednostki gdyby to była prawda. Ale teraz grasz mądrego bo po fakcie każdy umie.

Ciekawe co masz na sumieniu, że się oburzasz o to co piszę :) może kantowanie ludzi na wysokie ceny skupując po taniości? Nagle forum opanowała masa scalperów, gdzie kiedyś byli wyzywani w internecie. Żałosne. Teraz scalper to ktoś super, a kto nie dał rady kupić po w miarę fajnej cenie to jeleń. Ale się wszystko odwróciło.

Tak, peperowicze największą siła wpływającą na ceny kart graficznych. Tylko z tego HOLDowania od ponad roku jakoś wiele nie wynika. Nie kupiłeś - twój problem.

Ciężko nie mieć ubawu z typów, którzy piszą w komentarzach podczas premiery 3050, o tym jak to by chcieli 3070 za 3k. A dokładnie rok temu można było je od ręki kupić np. w proszopie i wisiały pół dnia :E (były linki na forum jak coś)

Trudno poradzić na to, że niektórzy dla zaoszczędzenia paru złoty by zjedli spod siebie jakby mogli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

I jak wymiana 1070 na 3050? Zrobione? Karta w drodze?

Dobra modek już się tak nie spinaj, luziik

Tak więc wracając do tematu BEZ PRZEKLEŃSTW:

Biorąc pod uwagę ceny 3050 musiałbym być NIEZŁYM DZBANEM żeby wymieniać GTX 1070 na tego RTXa :D

Edytowane przez s99
Na tym forum nie tolerujemy przeklinania. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, ProudGamer napisał:

Ciekawe co masz na sumieniu, że się oburzasz o to co piszę :) może kantowanie ludzi na wysokie ceny skupując po taniości? Nagle forum opanowała masa scalperów, gdzie kiedyś byli wyzywani w internecie. Żałosne. Teraz scalper to ktoś super, a kto nie dał rady kupić po w miarę fajnej cenie to jeleń. Ale się wszystko odwróciło.

To jest łeb do biznesu, a nie kantowanie kolego, bo nikogo tym nie oszukujesz, a sprzedajesz towar za tyle, ile ktoś jest w stanie ci dać. Scalperzy tutaj są od 2 lat i nikt nie ma z tym problemu, oprócz osób które płaczą. 
Warto zaznaczyć że od grudniu 2019 oraz do końca 2020 roku. Wiele osób, które skupywały masę kart, dawało linki w tym temacie i pomagali innym kupić X karty, bo zazwyczaj były limity na 1 konto 1 karta.
Obwiniaj tak bardzo scalperów, gdy oni dawali ci możliwość łatwego kupna, bo to oni f5 nawalali, a ty jedynie mogłeś od czasu do czasu wbić na forum i ujrzeć linki do kupna.
Tylko obstawiam, że wtedy pojawił się "pan sknera", który mówił że się nie opłaca kupować 3070 za 2.8-3k, czy 3060ti za 2.6k, a nawet 3080 za 4-4.5k, czy 3090 za 7-8k. Oczywiście te karty leżały czasem 2-3 godzinny za nim zeszły.
Teraz obwiniaj scalperów, bo zarabiają na typowych sknerach co sobie odmawiali kupna i wmawiali, że na wiosnę będzie MSRP, potem na wakacje MSRP, na święta na 100%. Większość normalnych użytkowników w tym czasie przetestowało zapewne kilka sztuk kart z różnych marek. :D 

Powtórka będzie przy rtx'ach 4xxx, więc aż się nie mogę doczekać wróżenia z kuli "kiedy ceny spadną", a potem płacz że jednak to wina scalperów. 

Edytowane przez Garru
  • Like 1
  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skalperów nie mam nic... nawet szacunku. :)  To właśnie oni wraz z kopaczami zepsuli rynek kart i obserwujemy ceny takie jakie są. Nikt nie wmówi mi, że jest inaczej.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, s99 napisał:

Do skalperów nie mam nic... nawet szacunku. :)  To właśnie oni wraz z kopaczami zepsuli rynek kart i obserwujemy ceny takie jakie są. Nikt nie wmówi mi, że jest inaczej.

Gdyby ludzie nie kupowali od scalperów, to by scalperzy nie kupowali. Dokładnie się zastanów kogo to wina. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam scalperow że im chce się tak czas marnować ... Siedzieć całe dnie i czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież największymi skalperami w Polsce są ... sklepy.

Zwykli skalperzy sprzedawali i sprzedają karty poniżej cen oferowanych przez sklepy w Polsce. 

Swój hejt wobec skalperów kierujcie w takim razie przede wszystkim na sklepy. Złóżcie sobie obietnicę, że nigdy już w skalperskich polskich sklepach nic nie kupicie. Dotrzymacie obietnicy? Taaa, już to widzę. Pierwsza lepsza promka na jakiś podzespół komputerowy i będziecie taki skalperski sklep całować po nóżkach, w swoich zawistnych sercach mając nadal za to zawiść wobec indywidualnych skalperów. Taka wybiórcza nienawiść, schizofreniczna.

Edytowane przez addept
  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ProudGamer napisał:

Bo za mało osób tak robi, kumasz? Jak się 3050tka rozchodzi w 30 sekund za 3 tysie to nic się nie poprawi.

W takim razie jakie rozwiązanie nam tu zaproponujesz, żeby karty w Polsce potaniały na tyle, żebyś mógł sobie jedną kupić?

4 minuty temu, Yedi napisał:

Ja podziwiam scalperow że im chce się tak czas marnować ... Siedzieć całe dnie i czekać...

Marnowanie czasu to siedzenie cały dzień przed kompem i nie zarabianie na tym pieniędzy. Jak myślisz, czy scalperzy zarabiają? Bo jak nie, to w czym problem? Kto sprzedawał drożej - scalperzy czy sklepy?

Edytowane przez JDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki RTX 3050 w UK widziałem za 259 funtów, to wychodzi dużo taniej niż u naszych Januszy zdzierców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, addept napisał:

Przecież największymi skalperami w Polsce są ... sklepy.

Zwykli skalperzy sprzedawali i sprzedają karty poniżej cen oferowanych przez sklepy w Polsce. 

Swój hejt wobec skalperów kierujcie w takim razie przede wszystkim na sklepy. Złóżcie sobie obietnicę, że nigdy już w skalperskich polskich sklepach nic nie kupicie. Dotrzymacie obietnicy? Taaa, już to widzę. Pierwsza lepsza promka na jakiś podzespół komputerowy i będziecie taki skalperski sklep całować po nóżkach, w swoich zawistnych sercach mając nadal za to zawiść wobec indywidualnych skalperów. 

Tru, większość i tak jak kupowała pod handel to z zachodniego rynku, bo były łatwiej dostępne oraz o wiele taniej niż w Polsce. Pamiętam w 2020r jak właśnie większość tutaj kombinowała jak kupować w Angli, Niemczech, Francji, bo w Polsce aby coś kupić i na tym zyskać to było mało opłacalne.
Dodatkowo od wprowadzenia LHR jest mniej scalperów, bo się już ten biznes nie opłaca. Większość znów czeka na premierę 4xxx i tu kolejny możliwy zarobek zależności od dostępności i ceny. 
Wiadomo premiera nowych kart to zawsze możliwy zysk, ale w przypadku 3050 większość jedynie polowała na karty do ceny 2k, bo kupno drożej to 0 zysk, a nawet możliwa strata na tym, więc jeżeli 3050 schodził po 2k+ to kupowali to zwykli użytkownicy, a nie scalperzy. 

Edytowane przez Garru
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stjepan666 napisał:

No taki RTX 3050 w UK widziałem za 259 funtów, to wychodzi dużo taniej niż u naszych Januszy zdzierców.

Ten kolorowy Palit 3060Ti na starcie kosztował w UK 1000zł taniej niż w X-komie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JDM napisał:

Ten kolorowy Palit 3060Ti na starcie kosztował w UK 1000zł taniej niż w X-komie.

Masa memów była, że Polacy to najbogatsi użytkownicy PC, bo mieliśmy najdroższe karty względem zachodu, który często dawał dropy w cenach msrp. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, scalpy to ścierwo, ale prawda taka, że to kopacze skupywacze najwięcej podbijają cenę i nikt inny, to oni generują nawet samych scalpów, od dawna trąbi się, że elektroniki brak, problemy z dostawami, terminami, ale tak dziwnym trafem tylko ceny gpu aż tak poszybowały ponad MSRP.

Dziwnym trafem inną elektronikę można dostać od ręki, większość cen rtv agd w zasadzie nie urosło albo jakoś nie specjalnie tragicznie.

Najbliższy porównywalny do gpu pod względem przeznaczenia i zapotrzebowania oraz problemów dostępności sprzęt to bym powiedział konsole, więc jak to porównać, to sytuacja wygląda tak, ps5 była sugerowana cena 2300 zł z napędem, a teraz można kupić za 3k spokojnie, to jest jakieś +30% do msrp, a nie 100%, xboxa sx można kupić jeszcze nieco taniej.

Możecie się spierać, ale to nie ma sensu, po co skaczecie sobie do gardeł, można nienawidzić scalpelów, ale to nie oni odpowiadają za 90% problemu, taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szefons napisał:

E tam, scalpy to ścierwo, ale prawda taka, że to kopacze skupywacze najwięcej podbijają cenę i nikt inny

Jeszcze raz - czy to górnicy sprzedają karty czy sklepy? Od kogo chciałeś kupić kartę? Ze sklepu, tak? To kto podniósł cenę? Reszta to prawa rynku, jeśli ktoś się temu jeszcze dziwi, to ja nie wiem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JDM O czym ty do mnie piszesz? Trudno zrozumieć prostą rzecz, winni sytuacji są kopacze skupywacze, nie jest ważny skutek tylko przyczyna, która generuje 90% problemu, jeśli ktoś się temu jeszcze dziwi, to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...