Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Co więcej, teraz zauważyłem, że na xkom realizacja jest od 15 lutego dla każdej tej karty, co za kpina, jednocześnie to xkom ma najwięcej teraz dostępnych niby kart, które można wsadzić do koszyka i zamówić, coś mi to przypomina...

Edytowane przez szefons
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, Majki78 napisał:

Mam dylemat, szybie pytanie co wybrać 3060 Gaming OC 3fan czy, 6600xt XFX Speedster 2fan ? Obie karty w podobnej cenie czyli  2740,- 

Wiem, że wydajność jest na podobnym poziomie, czasami na korzyść AMD. 

Jak patrzysz na czystą wydajność to 3060 = RTX 2070, a 6600XT = 2070 Super.

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, tomcug napisał:

W takim Metro Exodus EE z włączonym DLSS i RT na ultra w 1080p RTX 3060 nawet w wymagających lokalizacjach trzyma ok. 50 FPS, a przez większość czasu jest ponad 60 FPS. Także nie przesadzałbym z tym, że RT na tym GPU jest bezużyteczne.

Dlss na 1080p nie wygląda wg mnie dobrze dlatego uważam że rt w takiej karcie jest bezużyteczne. Zwłaszcza że niewiele gier ma rt warte uwagi i działające dobrze na 3060. Metro to taki wyjątek potwierdzający regułę nawet jeśli dla kogoś wygląda dobrze. No i czy te 60 średnie fps na 1080p w metrze nie za mało żeby się dobrze grało? Wg niektórych wystarczy, sam miałem kiedyś monitor crt 19 cali i się wyśmienicie grało w 30fps ale czasy i wymagania się zmieniają

Edytowane przez wrobel_krk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, szefons napisał:

Co więcej, teraz zauważyłem, że na xkom realizacja jest od 15 lutego dla każdej tej karty, co za kpina, jednocześnie to xkom ma najwięcej teraz dostępnych niby kart, które można wsadzić do koszyka i zamówić, coś mi to przypomina...

Nie no.
Piszą że przy zamówieniu dzisiaj do odebrania wtorek.
Przy takich poronionych cenach to raczej będą realizować. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Widziałem na oledzie Quake'a 2 RTX i wygląda spoko, codziennie widuje UT4 bez RT i wygląda obłędnie ...przecież RT to to samo co HDR, oglądam czasmai coś HDR 4k na C+ i bez HDR i czasami to bez HDR wygląda spójniej jak i lepiej ... no ale na oledzie to nawet kupa wygląda wspaniale, więc zawsze mówić będę: kup se oleda a i GTX w zupełności wystarczy, nawet UT1 rocznik 99 na oledzie w pewnych aspektach graficznych ukazany na oledzie zmiażdży np. Cyberpranka wyświetlonego na monitorze niech będzie 27 cali  : ]

Edytowane przez marian666666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Paw79 napisał:

To jest u góry, chyba taki uniwersalny napis, ale fakt, sprawa jest głębsza, bo na kilku grafikach jest taki komunikat z datą, a i tak jest to samo info u góry, że we wtorek odbiór.

ScxNIZG.png

Z tym, że na innych jest ten sam komunikat, ale od 9 lutego albo w ogóle sam komunikat bez daty, tu jak mniemam mogą być rzeczywiście w ten wtorek.

Tak czy siak bardzo chaotycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, szefons napisał:

Nie ma co się sugerować tym co piszą. Równie dobrze mogą napisać że mieli dużo, ale się rozeszło więc i tak będziesz czekać.

10 minut temu, Paw79 napisał:

Nie no.
Przy takich poronionych cenach to raczej będą realizować. :lol2:

Poronione czy nie x-kom lepiej realizuje zamówienia aniżeli rtv euro agd albo morele. Niemniej kiedyś obsługa x-kom była zdecydowanie lepsza bo dawali wybór, a teraz postawią Ciebie pod ścianę z decyzją i jak się nie podoba to sobie reklamuj więc pewnie skończyłoby się na anulowaniu zamówienia.

A tak w ogóle ktoś zamawiał rtx 3050?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, szefons napisał:

To jest u góry, chyba taki uniwersalny napis, ale fakt, sprawa jest głębsza, bo na kilku grafikach jest taki komunikat z datą, a i tak jest to samo info u góry, że we wtorek odbiór.

ScxNIZG.png

Z tym, że na innych jest ten sam komunikat, ale od 9 lutego albo w ogóle sam komunikat bez daty, tu jak mniemam mogą być rzeczywiście w ten wtorek.

Tak czy siak bardzo chaotycznie.

Dostępność kart graficznych jest uzależniona od dostaw producenta. 

maxresdefault.jpg

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Paw79 napisał:

A trafił ktoś tutaj choćby możliwość dodania do koszyka tych kart po ~1.4k z Komputronika lub z Moreli?

Przed chwilą wleciały znów te za 1.4k, ale byłem po herbatkę ale parę sztuk wleciało. ;) Przecież nie każdy kupujący jest użytkownikiem pclab. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast "F" dla PCMR piosenka , z okazji kolejny raz zawiedzionych nadziei :

🤪

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Garru napisał:

Przed chwilą wleciały znów te za 1.4k, ale byłem po herbatkę ale parę sztuk wleciało. ;) Przecież nie każdy kupujący jest użytkownikiem pclab. 

mozesz podeslac link? jakie to wersje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, s99 napisał:

Pany, do jakiej kwoty warto brać RTX 3050? po testach na różnych stronkach widać że jest to konkurent GTX 1070, więc wymiana leciwego GTX1070 na nową kartę z gwarą i DLSS to spoko opcja, tylko do jakiej kwoty?

I jak wymiana 1070 na 3050? Zrobione? Karta w drodze?

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Minciu napisał:

I jak wymiana 1070 na 3050? Zrobione? Karta w drodze?

Odbiór we wtorek. 😆

Edytowane przez szefons

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, TheEnter napisał:

mozesz podeslac link? jakie to wersje

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-3050-stormx-8gb-gddr6-ne63050019p1-190af-9710311/ Ta wleciała
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3050-ventus-2x-8gb-gddr6-rtx-3050-ventus-2x-8g-9710308/ Msi na razie nie ma zmienionej ceny, więc zapewne też randomowo może kilka sztuk się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, DavePapaya napisał:

image.png.c302464183c1afa9a9fa6bc923ebb862.png

Co za łby 🤣

Raczej mądrzy ludzie. Kupowaniem czegoś w zawyżonej cenie wspierasz złe praktyki i dalsze podwyższanie cen. To samo z preorderami i kupowaniem szrotowych gier po 300zł.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, ProudGamer napisał:

Raczej mądrzy ludzie. Kupowaniem czegoś w zawyżonej cenie wspierasz złe praktyki i dalsze podwyższanie cen. To samo z preorderami i kupowaniem szrotowych gier po 300zł.

Brzmisz jak peperowicz. Trzeba było pod koniec 2020 żydzić 200 złoty i czekać na spadek poniżej MSRP w 2021 😆

Oczywiście trzeba zawsze szukać wszędzie winnych, tylko nie siebie.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, DavePapaya napisał:

Brzmisz jak peperowicz. Trzeba było pod koniec 2020 żydzić 200 złoty i czekać na spadek poniżej MSRP w 2021 😆

Teraz na pewno MSRP będzie, nie wiesz o tym? Czekali specjalnie całą generację, aby pod koniec jej kupić w MSRP.  Tylko problem jest, bo wszystko drożeje i szykuje się kryzys, ale karty potanieją do cen premierowych, jako jedyny produkt. :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, DavePapaya napisał:

:lol2: własna wina bo nie kupiłem RTX 3050 w 2020 roku. Ludzie nie mogli się tego spodziewać co się stało i jak długo to trwa, ani co będzie dostępne. Niestety dla twojej wiedzy miałem w dupie RTXY 3090 i inne wysokie modele bo zawsze kupuję te niskie. Niestety na początku premiery były tych najwyższych modeli, wycofanie też innych jak RTX 2070 ze sprzedaży lub podbitka ich cenowa. Co najwyżej używki jeszcze można było jakotako kupić wtedy, ale jak ktoś siedział na w miarę ok karcie jak 1060 czy 1050Ti to nie widział problemu.

Nie próbuj odwracać kota ogonem. Oczywiście, że winni są inni, bo cały rynek to nie jest gra jednej osoby a wielu ludzi. Jak wspierają złe praktyki to są winnymi sytuacji, proste.

Ale rozumiem że ty najmądrzejszy w 2018 roku już wszystko wiedziałeś i wszędzie ta wiedza dla wszystkich była dostępna. Wtedy mógłbyś obwiniać jednostki gdyby to była prawda. Ale teraz grasz mądrego bo po fakcie każdy umie.

Ciekawe co masz na sumieniu, że się oburzasz o to co piszę :) może kantowanie ludzi na wysokie ceny skupując po taniości? Nagle forum opanowała masa scalperów, gdzie kiedyś byli wyzywani w internecie. Żałosne. Teraz scalper to ktoś super, a kto nie dał rady kupić po w miarę fajnej cenie to jeleń. Ale się wszystko odwróciło.

Edytowane przez ProudGamer
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, ProudGamer napisał:

:lol2: własna wina bo nie kupiłem RTX 3050 w 2020 roku. Ludzie nie mogli się tego spodziewać co się stało i jak długo to trwa, ani co będzie dostępne. Niestety dla twojej wiedzy miałem w dupie RTXY 3090 i inne wysokie modele bo zawsze kupuję te niskie. Niestety na początku premiery były tych najwyższych modeli, wycofanie też innych jak RTX 2070 ze sprzedaży lub podbitka ich cenowa. Co najwyżej używki jeszcze można było jakotako kupić wtedy, ale jak ktoś siedział na w miarę ok karcie jak 1060 czy 1050Ti to nie widział problemu.

Nie próbuj odwracać kota ogonem. Oczywiście, że winni są inni, bo cały rynek to nie jest gra jednej osoby a wielu ludzi. Jak wspierają złe praktyki to są winnymi sytuacji, proste.

Ale rozumiem że ty najmądrzejszy w 2018 roku już wszystko wiedziałeś i wszędzie ta wiedza dla wszystkich była dostępna. Wtedy mógłbyś obwiniać jednostki gdyby to była prawda. Ale teraz grasz mądrego bo po fakcie każdy umie.

Ciekawe co masz na sumieniu, że się oburzasz o to co piszę :) może kantowanie ludzi na wysokie ceny skupując po taniości? Nagle forum opanowała masa scalperów, gdzie kiedyś byli wyzywani w internecie. Żałosne. Teraz scalper to ktoś super, a kto nie dał rady kupić po w miarę fajnej cenie to jeleń. Ale się wszystko odwróciło.

Tak, peperowicze największą siła wpływającą na ceny kart graficznych. Tylko z tego HOLDowania od ponad roku jakoś wiele nie wynika. Nie kupiłeś - twój problem.

Ciężko nie mieć ubawu z typów, którzy piszą w komentarzach podczas premiery 3050, o tym jak to by chcieli 3070 za 3k. A dokładnie rok temu można było je od ręki kupić np. w proszopie i wisiały pół dnia :E (były linki na forum jak coś)

Trudno poradzić na to, że niektórzy dla zaoszczędzenia paru złoty by zjedli spod siebie jakby mogli ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co do mnie piszesz o tych sytuacjach 3070? To nie do mnie. Ja kupuję karty z końcówką 50 lub 60 jako nówki, nic więcej.

Nie moja wina. Za 3k i tak bym nic nie kupił. Max co wydałem na kartę to 1100zł za 1060 GTX 6GB i to uważałem za dużo. Dziś może w bólach bym wydał 1,6k na 3050.

" Tylko z tego HOLDowania od ponad roku jakoś wiele nie wynika"

Bo za mało osób tak robi, kumasz? Jak się 3050tka rozchodzi w 30 sekund za 3 tysie to nic się nie poprawi.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi