Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
44 minuty temu, bofff napisał:

ale troche krzak, i troche 2 tygodnie

to po co to wklejasz ?

chyba ku przestrodze,

ta firma gigakarta,  pytałem ich z tydzień temu o rtx 3050, mają czas dostawy 5 dni roboczych.

W wiadomości pan mi odpisał towar dostępny na zamówienie, czas oczekiwania 55 dni roboczych !!

Piszę mu że chyba literówka, czas 5 dni roboczych, a ten że nie, cena jest bardzo dobra, ale sprowadzane z poza unii europejskiej, do dostawcy itd

🤪

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, bofff napisał:

Jak nie ma przesyłki olx to nawet nie patrzę na takie oferty. Najczęściej jeszcze te super okazje są z kont założonych 5 minut temu, więc wiadomo od razu o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, lukibossss napisał:

Jak nie ma przesyłki olx to nawet nie patrzę na takie oferty. Najczęściej jeszcze te super okazje są z kont założonych 5 minut temu, więc wiadomo od razu o co chodzi.

Przesyłka OLX nie działa dla ofert powyżej 5000zł.

3080 coraz częściej z 5 z przodu

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-plus-10gb-oc-lhr

5999zł - miałem tego Ventusa, chłodzenie daje radę, to nie to samo co w 3060/3070

https://www.krsystem.pl/pny_geforce_rtx3080_10gb_xlr8_triple_fan_lhr__w_magazynie-item-67020.html

5899zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Krzkra napisał:

Grzegorz tu średnio odpływa co dwa dni z takimi komentarzami. Chłop ma 40 lat, a pisze jak by był przewodniczącym zrzeszenia walki ze skalpelami, górnikami, sklepami. Brakuje w postulatach tylko peleryny z transparentem. 

Piszę to tak pół żartem pół serio co nie zmienia faktu, że karty są jeszcze trochę za drogie. A do tego brakuje kart z półki cenowej dla typowego niedzielnego gracza, a tak się składa, że gram bardzo sporadycznie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, grzegorz1981 napisał:

Piszę to tak pół żartem pół serio co nie zmienia faktu, że karty są jeszcze trochę za drogie. A do tego brakuje kart z półki cenowej dla typowego niedzielnego gracza, a tak się składa, że gram bardzo sporadycznie.

Przecież masz 3050 za 2 koła.

• Haha 3
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, TheMikiVR6 napisał:

dobra karta w dobrej cenie i sie jeszcze zastanawiają bo cebula w nich mocna , bedziecie sie tak zastanawiac jeden z drugim to za chwile znowu nie bedzie bo ktos wykupi i znowu bedzie płacz na forum gdzie te karty co były ale ich juz nie ma XD

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Azakiel napisał:

dobra karta w dobrej cenie i sie jeszcze zastanawiają bo cebula w nich mocna , bedziecie sie tak zastanawiac jeden z drugim to za chwile znowu nie bedzie bo ktos wykupi i znowu bedzie płacz na forum gdzie te karty co były ale ich juz nie ma XD

Kupilbym chwtnie, lecz niestety sie nie pojawiły o 14 XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra trzeba dalej zacisnac zeby i zdusis w sobie chec kupna w oczekiwaniu na lepsze czasy

3080 12GB za 4000 :-D Czekam :)

xkom jest strasznie z tylu z cenami za 3080

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie i za ile teraz najtaniej 3080 ti?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Eltik napisał:

dobra trzeba dalej zacisnac zeby i zdusis w sobie chec kupna w oczekiwaniu na lepsze czasy

Na dzień dzisiejszy jedynie w mokrych snach pcmr4k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Tornado3 napisał:

Na dzień dzisiejszy jedynie w mokrych snach pcmr4k

zebys sie czasem nie zdziwil .czerwiec jest za 4msc. w grudniu nie bylo 3080 za mniej jak 7,5tys, jest polowa lutego i sa juz ponizej 6 tys a dostepnosc sie poprawia popty maleje. do wakacji 4k jak najbardziej mozliwe

Edytowane przez Eltik
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Eltik napisał:

zebys sie czasem nie zdziwil .czerwiec jest za 4msc. w grudniu nie bylo 3080 za mniej jak 7,5tys, jest polowa lutego i sa juz ponizej 6 tys a dostepnosc sie poprawia popty maleje. do wakacji 4k jak najbardziej mozliwe

Życzę Ci z całego serca :glaszcze: ;)

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzegorz mazi, Eltik mazi, jeszcze tylko Donalda brakuje i wrzuci się link do słynnej piosenki : ]

Pewnie wielu główkuje czemu na rynku wtórnym tak słabo z kartami bez LHRa skoro ETH ma przejść na POS a kopanie nie jest za specjalnie opłacalne.

Sprawa jest prosta, sa inne kryptowaluty do kopania. Jak komuś POS przeszkodzi w kopaniu to te swoje karty nie musi sprzedawać za te pół ceny za jakie kupił tylko spokojnie może kopać sobie dalej jakieś inne kryptowaluty, w sieci będzie wtedy wrzało od poradników jakie to krypto kopać z zyskiem.

Dlaczego cena takiego 3060 Ti LHR będzie miała ogromne problemy z zejściem kiedykolwiek na przykładowo 2500 zł brutto ?

Nie mniej nie więcej dlatego, że taka karta bardzo ładnie kopie niemal każda walutę więc zanim zejdzie na jakiś niski pułap to może nie zdążyć bo znowu popyt znacznie przewyższy podaż : ]

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 godziny temu, Eltik napisał:

Z cenami też można sobie poradzić :-)  . Zaczynałem  jakiś czas  temu od rtx6800 za 3250 zł i wydawało mi się że to drogo. Karta za dobrych czasów "trochę " pobawiła się w minning +  dołożyłem ze 650 i przeskoczyłem na 6800xt ,która też wykonała podobną robotę i jakiś czas temu zawitał

RTX 3080 Ti AORUS XTREME 12GB  (na dzień zakupu sklepowo  kosztowała mnie 10300 zł a tak naprawdę po wszystkich "zabawach" wyszło okolice 6000zł ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, luki007 napisał:

Gdzie i za ile teraz najtaniej 3080 ti?

Pewnie na ceneo.pl

Tyle zamówień na 3080 i nic nie pykło czy jak ?  :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są przecieki odnośnie serii 4000 i nowych niebieskich 🥴 warto czekać do premiery 😂

D156-CD75-9686-496-A-8-A53-6-E05564-AD33

D2976-E1-D-C890-45-C7-BA65-FB821-D2253-C

• Thanks 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, JDM napisał:

X-Kom chyba przyjmie trochę zwrotów, już nawet nie  można sprzedać 3080 za 5400zł i to ze stratą :D

30dni to jednak sporo czasu na ew zwrot

Jutro mija tydzień od tej promocji i jakoś taniej nie ma nigdzie a że kilku skalperów chciało zarobić no cóż spóźnili sie kilka miesięcy

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, G3258 napisał:

Z cenami też można sobie poradzić :-)  . Zaczynałem  jakiś czas  temu od rtx6800 za 3250 zł i wydawało mi się że to drogo. Karta za dobrych czasów "trochę " pobawiła się w minning +  dołożyłem ze 650 i przeskoczyłem na 6800xt ,która też wykonała podobną robotę i jakiś czas temu zawitał

RTX 3080 Ti AORUS XTREME 12GB  (na dzień zakupu sklepowo  kosztowała mnie 10300 zł a tak naprawdę po wszystkich "zabawach" wyszło okolice 6000zł ).

Z cenami to sobie poradzili wszyscy ci, co kupili na premierę i chwilę po, generalnie do końca 2020r. A Ci co mówili że 4k za 3080 to dużo i czekają na obniżki w 2021, to mają...kibel, który trwa do dziś. Choć widzę tutaj że ceny troszkę spadły.

Ty musiałeś użyć "kilofa", ja bez kombinacji wskoczyłem na Suprima 3080Ti, sprzedałem tylko Suprima 3080 bez LHR i od razu za te pieniążki kupiłem nówkę Ti ;) Finalnie 3080Ti wyniósł mnie 3999zł, bo tyle dałem w grudniu 2020r za 3080 ;)

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, maras2574 napisał:

3999zł, bo tyle dałem w grudniu 2020r za 3080 ;)

Przepłaciłeś, na premierę kosztowała ~ 3300zł

:D:D:D

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, JDM napisał:

jakoś to przeżyłem :E  ale gryzłem się z tym bardzo :rotfl:

Edytowane przez maras2574
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, JDM napisał:

ceny to jedno a realna wartosc pięniądza w danym momencie to inna sprawa, wiec realna cena karty to kwestia bardziej złożona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Azakiel napisał:

ceny to jedno a realna wartosc pięniądza w danym momencie to inna sprawa, wiec realna cena karty to kwestia bardziej złożona

ale wartość pieniądza na przestrzeni 1,5 roku się nie zmieniła, a ceny kart .... masakra :(  I chyba nie uważasz, że na premierę cena 3300zł za 3080 to wygórowana kwota ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi