Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

MSI Vampiric + 3 wentyle --> 2x 140mm (jeden na wlocie, drugi wylot nad coolerem CPU), trzeci 120mm wylot standardowo z tyłu obudowy. Te 2x 140mm chodzą na ~ 400RPM, ten z tyłu nie wiem, ale jakieś najwolniejsze. Na dniach ma przyjść Pure Base 500, bardziej przewiewna, teraz w tej Vampiric mam pozatykane wloty, bo nie ma filtrów przeciwkurzowych, ale i tak powietrze ciągnie przez boki obudowy. Właśnie przestałem grać w Wieśka 3 z modem na grafikę, temp GPU ok 56 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ten TUF to szczerze super karta, ja osobiście o 14:00 kupiłem 18 lutego o 14:02 już była niedostępna, szczerze karta marzenie można ją zablokować na 1200rpm i karta nie przekroczy 70 stopni, swoją mam ustawioną na max ok 1550rpm i osiąga max 62 stopnie. Mam podniesiony power limit na 108%, kartę mam ustawioną na 1000mv przy 2010mhz i pracuje bezproblemowo, przesiadka po gigabycie gaming oc to cudo :)

PS moja obudowa to spc regnum rg6v argb

2 godziny temu, jurekk napisał:

Aorusy też mają taką agresywną krzywą co zwykły gigabyte, czy już normalnie jest?

Edytowane przez TheMikiVR6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biosy są dwa a gigabyte nie ma agresywnej krzywej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, faz napisał:

Którą wersję 3060ti polecacie? Ma być cicha i chlodna. Obudowa to Define C, więc karta do max 30 cm długości.

- MSI Gaming X 

- Gigabyte Gaming OC Pro 

- Gigabyte Aorus Elite 

Może jeszcze coś innego polecieć. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Miałem wszystkie trzy, chcesz mieć chłodno i cicho to MSi X :)

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na które wersje 3070 Ti i 3080 najlepiej polować by mieć ciszę i spokój z temperaturami? 

Wersje od MSI spełnią te warunki? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Aggr napisał:

Msi trio,suprimx

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Aggr napisał:

Na które wersje 3070 Ti i 3080 najlepiej polować by mieć ciszę i spokój z temperaturami? 

3070 Ti nie polecam w ogole. 3080 Strix i Suprim to jest top. Trio i Tuf to rowniez bardzo dobre karty.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Cytat

Atak Rosji na Ukrainę może mieć globalne konsekwencje w sektorze technologicznym. Nasz wschodni sąsiad jest bowiem kluczowym producentem gazów wykorzystywanych w produkcji półprzewodników. Eksperci ostrzegają, że rynek chipów wpadnie w jeszcze większe tarapaty — czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej (...) Dziennik zwraca uwagę, że na Ukrainie produkowane są takie gazy, jak argon, krypton czy ksenon. Ale kluczowy jest neon – nasz wschodni sąsiad odpowiada za ponad 70 proc. światowych jego dostaw (i ponad 90 proc. na rynek amerykański)

to pewnie nie będzie miało specjalnego wpływu na chipy od nvidii kosztujące masę kasy, ale zaraz może się okazać że inna drobnica jest niedostępna albo znacznie droższa

https://www.rp.pl/biznes/art35755041-grozba-zapasci-na-rynku-chipow

Edytowane przez m4rkiz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Janusz_75 napisał:

3070 Ti nie polecam w ogole. 3080 Strix i Suprim to jest top. Trio i Tuf to rowniez bardzo dobre karty.  

Dlaczego 3070 Ti nie polecasz? Mały przyrost wydajności względem 3070 a dużo większy pobór prądu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nie polecam dopłacać zbyt dużo RTX 3070 Ti. Miałem RTX 3060 Ti. Przeskok jest widoczny, ale moim zdaniem najlepiej teraz właśnie łapać RTX 3060 Ti pod kątem wydajność/cena. RTX 3070 są za drogie, RTX 3070 Ti jeszcze bardziej. 

Czekam na RTX 3080, ale ostatnio niespecjalnie przeglądam oferty sklepów, bo ceny są co prawda niższe, ale jeszcze jak na mój gust za wysokie i osiągnęły pewną stabilizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porządną wersję 3060 Ti kupię za mniej niż 4 tysięce, chociażby takiego tufa, który kilka postów wyżej był chwalony. 3070 Ti to dobre parę stów doplaty,  a 3080 w wersji gaming z to już z ponad 5.5 tysiąca - to są jakieś 2 tysiące dopłaty względem 3060 Ti. 

Kupiłem monitor 1440p i muszę teraz kupić kartę, żeby ten monitor wykorzystać. Na jaki pójść kompromis między ceną a wydajnością? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, pawww napisał:

To może lepiej czekać na RTX 4070? bo coś dziwnie wysprzedają sklepy te rtxy 3000

może zaraz wejdzie informacja o nowej generacji która pozamiata wszystkie stare serie 

A później wyjdzie jeszcze kolejna generacja, która pozamiata poprzednie serię, więc może warto poczekać? I tak czekać w nieskończoność.

• Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, czekać można w nieskończoność, bo przecież za kolejne 2 lata będą nowe karty. Druga sprawa, nie wierzę, że karta kupiona teraz nie sprawdzi się w grach przez kolejne kilka lat i konieczna będzie przesiadka na generację 40xx. Nie na tym to polega, żeby producent uśmiercał każdą poprzednią generację.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, pawww napisał:

i co kupisz teraz wydasz 6 tyś a za 5 miesiące będzie to nic nie warte

Zawsze będzie coś warte, nie przesadzajmy. I jej wydajność nie spadnie do 0. A po tym, co się działo na rynku, to skąd wiadomo, że seria 40xx będzie tania?
Używka 3080 za 5k, można już 3080 wylicytować za jakieś 4800zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3080-vision-oc-10gb-gddr6x-d3w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, pawww napisał:

kupisz teraz wydasz 6 tyś a za 5 miesiące będzie to nic nie warte i nowe gry będą wychodzić i wydawcy będą pod nowe rtcy 4000 robić i mieć wymówkę że nie ma wydajności bo trzeba nowę serie kart i pod nie są optymalizacje gier robione

Rynek wchłonie każdą ilość używanych 3000 po premierze 4000. Jeśli różnica w wydajności kopania na wat będzie bardzo na korzyść nowej serii, to w sklepach jej nie będzie, a na rynku wtórnym pojawi się 3000. Będzie kupowana od górników przez graczy, którzy bidują od 2 lat na starym GPU, bo nie chcieli przepłacać za nowe. Więc wg mnie serii 4000 nie pójdzie kupić, a 3000 będzie tanieć bardzo powoli. 

Z kolei jeśli wydajność na wat będzie podobna, to zarówno 3000 i 4000 będzie dalej trudno dostępna i przedrożona. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Pioy napisał:

Z kolei jeśli wydajność na wat będzie podobna, to zarówno 3000 i 4000 będzie dalej trudno dostępna i przedrożona. 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/karty-geforce-rtx-4000-beda-wyjatkowo-pradozerne-ujawniono.html

18 minut temu, pawww napisał:

Zobacz że obecna generacja ma prawie dwa lata a ndiia zapowiada na 3 kwartał 2022 roku

i co kupisz teraz wydasz 6 tyś a za 5 miesiące będzie to nic nie warte i nowe gry będą wychodzić i wydawcy będą pod nowe rtcy 4000 robić i mieć wymówkę że nie ma wydajności bo trzeba nowę serie kart i pod nie są optymalizacje gier robione 

lepiej poczekać do kieszeni odłożyć kasę i kupić topową karte nowej generacji z 4000_+

A później zastanie Cie sytuacja jak z premierą RTX 3000 I będziesz czekał rok na realizację zamówienia, lub na cenę która zaakceptujesz ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, pawww napisał:

RTX 3070 TI za 2500 zł i RTX 3080 za 3500 zł jak by były w takich cenach  to można jeszcze myśleć pamiętaj że te wszystkie ceny były podbite w górę do 300% przez minerów i jak by to poleciało do ceny ustalonych przez producenta przez nową generacje kart to starty będą mieli wielki ci co teraz kupią za 6 tyś tego typu karty 

ale myślenie :boink: ja kupuje kartę do rozrywki

jakbym miał Twoje myślenie to nigdy nic bym nie kupił, bo zawsze wyjdzie coś nowszego i szybszego bo to jest ELEKTRONIKA

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, ponawiam swoje pytanie, czekać na kolejną generację nie będę, bo musiałbym monitor trzymać w kartonie jeszcze przez pół roku. Którą kartę brać do 1440p?

Zwykłą 3070 czy dopłacać do 3080 w wersji chociażby gaming z trio, żeby mieć spokój na najbliższych kilka lat? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3080

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy odpowiada za siebie - chce/musi to kupuje teraz;)

Czekać można i do śmierci - zawsze będzie coś nowego;)

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Aggr napisał:

No dobra, ponawiam swoje pytanie, czekać na kolejną generację nie będę, bo musiałbym monitor trzymać w kartonie jeszcze przez pół roku. Którą kartę brać do 1440p?

Zwykłą 3070 czy dopłacać do 3080 w wersji chociażby gaming z trio, żeby mieć spokój na najbliższych kilka lat? 

Na twoim miejscu brałbym najtańszy przyzwoity model rtx 3060Ti  i zrobił UV. Te karty mają najlepszy stosunek cena wydajność obecnie i pobierają stosunkowo niewiele prądu. Dopłaty do 3070/3070ti nie ma sensu a 3080 jest nadal za drogie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro kolega pyta o 3080, to znaczy, że może sobie na niego pozwolić. Sugeruje też, że chce mieć kartę na lata. A 3060Ti w rozdzielczości 1440 potrafi być o ponad 30FPS-ów wolniejsza od 3080, gdzie w Metro Exodus 3060Ti wykręca min. 53FPS. Więc nie jest to karta na lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, Aggr napisał:

Mam monitor 3440x1440, karta 3070. Wystarcza. Pewnie, ze kusi 3080, Strix za 6K czeka na mnie do wtorku w Xkomie :), najwyzej bedzie dla siostrzenca. Nie jestem pewien, czy 3080 wystarczy na kilka najblizszych lat. Z drugiej strony mam powazne watpliwosci co raportowanych przyrostow wydajnosci nastepnej generacji kart, razy 2 czy cos w tym stylu. Mysle, ze bedzie bardziej jak przy tej generacji : 3070 = 2080 TI,  4070 = 3080 TI.

3060 TI jest bardzo rozsadnym pomyslem, dobry stosunek ceny do wydajnosci i mniej stracisz przy ewentaulnej odsprzedazy. Jak kupisz niezly model to nawet sie nie wyglupiaj z UV, nie ma potrzeby, chyba ze bedziesz chcial zaoszczedzic na kosztach energii.

Inna sprawa, ze swiat sie zrobil ostatnio duzo ciekawszy i chyba jest niemozliwe w 100% przewidzenie cen i dostepnosci. Jak na razie kart jest mnostwo i ceny powoli, ale spadaja. 

Edytowane przez Janusz_75
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Janusz_75 napisał:

Mam monitor 3440x1440, karta 3070. Wystarcza.

na dzisiaj nawet 3060ti wystarczy

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi