Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, DisconnecT napisał:

Hehe

X-Cum : Problem globalny hehe
Komputronik: Informacja o dostawach, informacja o długości kolejki, miejsce w kolejce i przewidywany cza dostawy.

Tak nie wiele i aż tak wiele. ;)

Aha, czyli jednak nie jest problem globalny i RTX 30 jednak można gdzieś indziej kupić. Widzisz, nie ma problemu.

hehe

 

Swoją drogą, to jeśli x-kom niczego Ci nie mówi raz, drugi, trzeci, czwarty itd, to nie sądzisz, że raczej ci nic innego nie powie? :E Tak kopać się z koniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BlindObserver napisał:

Aha, czyli jednak nie jest problem globalny i RTX 30 jednak można gdzieś indziej kupić. Widzisz, nie ma problemu.

hehe

Ludzie przeważnie reagują nad wyraz impulsywnie jeśli ktoś ewidentnie wali ich w wała - tutaj mamy z tym do czynienia, 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BlindObserver napisał:

Aha, czyli jednak nie jest problem globalny i RTX 30 jednak można gdzieś indziej kupić. Widzisz, nie ma problemu.

hehe

 

Swoją drogą, to jeśli x-kom niczego Ci nie mówi raz, drugi, trzeci, czwarty itd, to nie sądzisz, że raczej ci nic innego nie powie? :E Tak kopać się z koniem.

Nie wiem z kim się kopiesz, ale z x-cumem rozmawiałem w sumie 2 razy? Więcej nie mam zamiaru, a dniem przedawnienia voucherów anuluje zamówienie.Komputronik ma sporo wyższe szanse na realizację, bo stopniowo i powoli coś tam wysyłają, a kolejki znacznie krótsze.
O przepraszam! 3 razy, bo raz jeszcze dzwoniłem aby mi Zotaca wycofali :D W ciągu prawie miesiąca to z pewnością rekord który podchodzi pod nękanie :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kaiketsu napisał:

Mi właśnie wywinął numer ziom od działki, dosłownie w przeddzień wizyty u notriusza zadzwonił że jednak chce więcej kasy :E teraz będę musiał szukać od nowa. To jest kierwa ból d00py, a nie tam jakaś zabawka do kompa. Dajcie Pany spokój, zaraz wejdą inne modele i problem się rozładuje sam, sporo ludzi pewnie odpuści kolejkę i ruszy po 3070 i  RX6000.

Trzeba było przedwstępną notarialną zrobić, to by się nie wywinął... a jak się poskąpiło to teraz takie akcje ??‍♂️

6 minut temu, BlindObserver napisał:

Aha, czyli jednak nie jest problem globalny i RTX 30 jednak można gdzieś indziej kupić. Widzisz, nie ma problemu.

hehe

 

Swoją drogą, to jeśli x-kom niczego Ci nie mówi raz, drugi, trzeci, czwarty itd, to nie sądzisz, że raczej ci nic innego nie powie? :E Tak kopać się z koniem.

Wypada jednak trochę poczytać, zorientować się w temacie a nie wpadać i ze wszystkich się śmiać. Na allegro i olx jest łącznie może z 50 kart. Zamówień w sklepach jest kilka tysięcy, pewnie bliżej z 10k łącznie na całą Polskę. Uważasz, że to zabawne? x-scam zamiast ludzi informować, to wciskają od miesiąca kity, pozwalając zamawiać powietrze z adnotacją przy zamówieniu "dostawa wkrótce". Do tego promują na maxa swoje zestawy komputerowe z kartami - i tam karty są. Skąd? Stąd, że nie poszły do ludzi, tylko do zestawów. I tak, niestety jest to "problem globalny" ale jednostkowo w naszym pięknym kraju x-scam robi z ludzi idiotów. Inne sklepy sprzedają co się im trafi - czyli jakieś 2-3-4 karty na tydzień. Tak to wygląda. To nie przypadek, że wątek na tyle stron - tyle jest chętnych i takie są akcje z próbami kupienia kart. Normalna reakcja na taką sytuację. Z czego tu się śmiać? 

  • Like 13
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Haqim napisał:

Wut? Nie moge karta kredytowac zaplacic?

Podepnij kartę kredytową do PayPala na czas kupowania? ?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DisconnecT napisał:

Nie wiem z kim się kopiesz, ale z x-cumem rozmawiałem w sumie 2 razy? Więcej nie mam zamiaru, a dniem przedawnienia voucherów anuluje zamówienie.Komputronik ma sporo wyższe szanse na realizację, bo stopniowo i powoli coś tam wysyłają, a kolejki znacznie krótsze.
O przepraszam! 3 razy, bo raz jeszcze dzwoniłem aby mi Zotaca wycofali :D W ciągu prawie miesiąca to z pewnością rekord który podchodzi pod nękanie :D

Wybacz, tak płaczesz w tym temacie, że myślałem, że codziennie spamujesz im skrzynkę/wisisz na linii. Ale jak tylko 3 razy to spoko, nie ma tematu. :E 

5 minut temu, jigoku napisał:

Wypada jednak trochę poczytać, zorientować się w temacie a nie wpadać i ze wszystkich się śmiać. Na allegro i olx jest łącznie może z 50 kart. Zamówień w sklepach jest kilka tysięcy, pewnie bliżej z 10k łącznie na całą Polskę. Uważasz, że to zabawne? x-scam zamiast ludzi informować, to wciskają od miesiąca kity, pozwalając zamawiać powietrze z adnotacją przy zamówieniu "dostawa wkrótce". Do tego promują na maxa swoje zestawy komputerowe z kartami - i tam karty są. Skąd? Stąd, że nie poszły do ludzi, tylko do zestawów. I tak, niestety jest to "problem globalny" ale jednostkowo w naszym pięknym kraju x-scam robi z ludzi idiotów. Inne sklepy sprzedają co się im trafi - czyli jakieś 2-3-4 karty na tydzień. Tak to wygląda. To nie przypadek, że wątek na tyle stron - tyle jest chętnych i takie są akcje z próbami kupienia kart. Normalna reakcja na taką sytuację. Z czego tu się śmiać? 

Właśnie co jakiś czas czytam, bo muszę i zawsze płaczę ze śmiechu. Może x-kom robi z ludzi idiotów, ale bardziej to ci ludzie pozwalają robić z siebie idiotów. A potem są zdziwieni, że ktoś z nich zrobił idiotę. I w tym zdziwieniu sami zaczynają robić z siebie idiotę.

Codziennie pojawiają się te same posty, z tą samą informacją, że kart nie ma, i nadal są ludzie, którzy pytają tego samego sklepu o dostępność kart, jakby to się miało zmienić z dnia na dzień. No proszę Cię, gdzie tu logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BlindObserver napisał:

Wybacz, tak płaczesz w tym temacie, że myślałem, że codziennie spamujesz im skrzynkę/wisisz na linii. Ale jak tylko 3 razy to spoko, nie ma tematu. :E 

Kwalifikacja czynu Ci mocno nie wychodzi, dobrze że prawnikiem nie jesteś :E
Głównie kręcę bekę, do płaczu mi daleko, w końcu hej nie sprzedałem GPU i nie muszę gnić na integrze/starym trupie. ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DisconnecT napisał:

Kwalifikacja czynu Ci mocno nie wychodzi, dobrze że prawnikiem nie jesteś :E
Głównie kręcę bekę, do płaczu mi daleko, w końcu hej nie sprzedałem GPU i nie muszę gnić na integrze/starym trupie. ;)

Ja oddałem swojego wysłużonego GTX980 w dobrej wierze :) licząc na w miarę sensowną dostępność w przeciągu kilku tygodni. Także jestem trochę podirytowany na szczęście stary xbox jest i na Macbooku można też pograć w jakieś pierdoły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BlindObserver napisał:

Codziennie pojawiają się te same posty, z tą samą informacją, że kart nie ma, i nadal są ludzie, którzy pytają tego samego sklepu o dostępność kart, jakby to się miało zmienić z dnia na dzień. No proszę Cię, gdzie tu logika?

a no taka logika, że np. można trafić na Panią Aleksandrę z KK, która wysyła karty z dnia na dzień, pomimo że ponoć ich nie ma nigdzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan moderator jest oburzony (czy ma tam BEKE jak to mówi, jak zwał tak zwał), że ludzie na forum wymieniają się informacjami na obecnie chyba najbardziej gorący temat wśród PC'towców ?

To może trzeba trochę odpocząć od czytania forum :P 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BlindObserver napisał:

Wybacz, tak płaczesz w tym temacie, że myślałem, że codziennie spamujesz im skrzynkę/wisisz na linii. Ale jak tylko 3 razy to spoko, nie ma tematu. :E 

Właśnie co jakiś czas czytam, bo muszę i zawsze płaczę ze śmiechu. Może x-kom robi z ludzi idiotów, ale bardziej to ci ludzie pozwalają robić z siebie idiotów. A potem są zdziwieni, że ktoś z nich zrobił idiotę. I w tym zdziwieniu sami zaczynają robić z siebie idiotę.

Codziennie pojawiają się te same posty, z tą samą informacją, że kart nie ma, i nadal są ludzie, którzy pytają tego samego sklepu o dostępność kart, jakby to się miało zmienić z dnia na dzień. No proszę Cię, gdzie tu logika?

Logika? Szczątkowe informację(w porównaniu z innymi sklepami) implikują wku*w :DDDDDD masz logikę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BlindObserver napisał:

Codziennie pojawiają się te same posty, z tą samą informacją, że kart nie ma, i nadal są ludzie, którzy pytają tego samego sklepu o dostępność kart, jakby to się miało zmienić z dnia na dzień. No proszę Cię, gdzie tu logika?

Logika jest taka, że ciągle piszą z pytaniem o karty, a jeden rodzynek napisał do Komputronika i w ten sposób wyrwał Aleksa... kartę od Pani Aleksandry :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie moreli w pytaniach do modelu rtx3080 msi x trio jest informacja, że 14 osoba w kolejce "już" dostała swoją kartę. 15-ta osoba w kolejce stwierdziła, że nadal czeka. Czyli dostają max. kilka kart na tydzień, tak popularnego modelu jak x trio.

A w RTV myślą, że jednym transportem załatwią zamówienia w ciągu 7 dni roboczych. Bardzo optymistyczne podejście.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Griszah napisał:

a no taka logika, że np. można trafić na Panią Aleksandrę z KK, która wysyła karty z dnia na dzień, pomimo że ponoć ich nie ma nigdzie.

Albo na pana Tomasza który twierdzi że nie rezerwują dla nikogo kart :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, BlindObserver napisał:

A potem są zdziwieni, że ktoś z nich zrobił idiotę.

Nie zgadzam się, jeśli produkt jest promowany na blogu jako dostępny na blogu Geex - oraz oznaczony jako dostępny w dniu premiery przez pierwszą godzinę. Po czym sklep retrospektywnie zmienia informację na stronię jako przedsprzedaż.  To nie bardzo rozumiem, w jaki sposób "chciałem być zrobiony w idiotę".  Mało tego, ja ze sklepem kontaktowałem się raz 01.10 tak jak miałem wpisaną dostępność, otrzymałem informację, że za 2-3 tygodnie otrzymam towar.  Czekam...ale jak czytam, że to przedsprzedaż i problem globalny oraz cena itp. trochę jestem zaskoczony, bo według strony zakupiłem towar dostępny z dostawą na jutro. Ja naprawdę nie mam problemu z przedsprzedażą, czy zamówieniami - czekałem 6miesięcy na samochód, parę miesięcy na materiały do mieszkania, ale w każdym z tych przypadków zostałem uczciwie potraktowany i poinformowany o czasie realizacji. Jak pojawiły się problemy z dostawą z powodu x sklep dzwonił i informował, tu cisza. Te wpłacone pieniądze nie bolą,  boli brak profesjonalizmu i kultury pracy i zdawkowy 'Problem globalny' i 'jeszcze lepsza cena'.

Nie wspominam o fakcie, że zakupiłem też całą stację, od nich która się posypała i dzisiaj mija 14 dni odkąd oddany został komputer na reklamację. Odpowiedzi brak. Dla mnie sklep, się skreślił z listy tych z którymi chce współpracować. Ja ich  traktuję poważnie, nie przekreślam nazwy sklepu i oczekuję tego samego.

Edytowane przez TVents
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po co w ogole kupujecie cokolwiek w tym x-kom jak was to tak boli :E Zwolnijcie kolejke i luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix był i już nie ma w komputroniku. ; D

Edytowane przez MadSpot
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Monn napisał:

Po co w ogole kupujecie cokolwiek w tym x-kom jak was to tak boli :E Zwolnijcie kolejke i luz

Sprawdzę jak długo zajmie realizacja zamówienia z premiery. Jest szansa, że do tego czasu dostanę ją w innym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MadSpot napisał:

Strix był i już nie ma w komputroniku. ; D

Był przez pare sekund. A najpewniej wcale go nie było, bo moje 2 zamówienia na Strixy w komputroniku wciąż czekają na cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Monn napisał:

Po co w ogole kupujecie cokolwiek w tym x-kom jak was to tak boli :E Zwolnijcie kolejke i luz

Jak za dużo osób odwoła, to zawrócą statki, nie może przyjść za dużo na raz, bo wtedy wyjdzie że problemu globalnego nie ma. ?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DawCooN napisał:

Był przez pare sekund. A najpewniej wcale go nie było, bo moje 2 zamówienia na Strixy w komputroniku wciąż czekają na cud.

Jak dobrze pamiętam, to nie jeden już miał zamówienia i czekał, a na złoty strzał od razu mu się udawało i wysyłali na następny dzień. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile czasu średnio spędzają tutaj płaczące osoby na X-Kom ?

Edytowane przez Mark97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

Chyba komuś już udało się zamówić przy tym rzucie z dostawą do domu - no chyba ze się mylę

Chodzi o mail, że zamówiony towar jest już w drodzę, a nie z automatu o rezerwacji.

 

Rezerwacja w Euro WCALE nie oznacza, że wybierają sklep tylko, że szykują produkt.

Jak zamawiałem Ventusa 21 września to po paru dniach dostałem informacje, że nie mają tego produktu w magazynach mimo, że był oznaczony z wysyłką NATYCHMIAST i po chwili jak go zamówiłem oferta zniknęła z oferty(nie tak jak w przypadku X Trio, że wisiała).

 

Ci co zamówili X Trio po godzinie 18.25 od razu mogą o nich zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MadSpot napisał:

Jak dobrze pamiętam, to nie jeden już miał zamówienia i czekał, a na złoty strzał od razu mu się udawało i wysyłali na następny dzień. ;)

Bo czasami karta wjedzie do salonu gdzie nie ma żadnej osoby w kolejce i wysyłają pierwszej która zamówi :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Rasala napisał:

Sprawdzę jak długo zajmie realizacja zamówienia z premiery. Jest szansa, że do tego czasu dostanę ją w innym sklepie.

Poprostu miejscie honor i kupcie drozej w innym sklepie, jaki ma sens kupno towaru w sklepie ktory nienawidzicie, przy kazdej reklamacji bedziecie musieli sie z nimi uzerac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...