Skocz do zawartości

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

465 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, 7Frihu napisał:

Xkom wiadomo co i jak z nimi, ale przy zamówieniu jakie daty dostępności wam wpisywali? Przychodziły wam aktualizacje tych dat? Jeśli tak to na jakie?

Mi wysłali: data dostępności : 31.12.2020

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, 7Frihu napisał:

Xkom wiadomo co i jak z nimi, ale przy zamówieniu jakie daty dostępności wam wpisywali? Przychodziły wam aktualizacje tych dat? Jeśli tak to na jakie?

Do tych nowych zamówień już nawet nie wysyłają daty dostępności, a dostępności starego zamówienia nie aktualizowali, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, 7Frihu napisał:

Polski Proshop przy premierze RTX3080 miał do wydania jakieś karty? Udało się komuś z stamtąd zamówić?

Tak, mi wysłali Day Two, pomyśleć, że miesiąc już ponad zleciał xD
5GN3Hb8.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, stanko11 napisał:

Do tych nowych zamówień już nawet nie wysyłają daty dostępności, a dostępności starego zamówienia nie aktualizowali, przynajmniej u mnie.

Ja sobie zamówiłem dla "beki" AORUS MASTER, mimo że bardziej jestem zainteresowany RTX 3070.

Dostałem właśnie powiadomienie z datą dostępności 20.11.2020.

Zamawiałem... 30 minut temu.

rtx.PNG

Edytowane przez 7Frihu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, dreadnought1 napisał:

Mój był drugi z tego samego dropa w euro. Wczoraj zamówione, dzisiaj odebrane. Nie ma problemow z wyswietlaczem za to mam 3 beepy przy wlaczaniu kompa... robie update biosa mb bo ponoc pomaga

Ja zainstalowałem Aorus engine + RGB Fusion ale nie wykrywa nic 😧 Jutro będę próbował to naprawić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Akane napisał:

Ja zainstalowałem Aorus engine + RGB Fusion ale nie wykrywa nic 😧 Jutro będę próbował to naprawić

Zainstaluj stery 456.38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dla sportu zaklepie sobie 3070 w kilku sklepach w minute premiery, jestem ciekaw co szybciej skapnie :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, 7Frihu napisał:

Ja sobie zamówiłem dla "beki" AORUS MASTER, mimo że bardziej jestem zainteresowany RTX 3070.

Dziwne, ja w ogóle tej rubryki z datą dostępności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, 7Frihu napisał:

rtx.PNG

Nie sugeruj się tą datą,mi już chyba trzy razy zmianiali od 23.09

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, 7Frihu napisał:

rtx.PNG

I dla beki ci dali datę z dupy. Nie licz w ogolę, że będzie tego dnia karta. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ReevoX napisał:

I dla beki ci dali datę z dupy. Nie licz w ogolę, że będzie tego dnia karta. 

Nie liczę, po prostu zdziwko jak pomyśli się o problemach szczególnie z nimi i ich "dostępnością". Jak kolega wcześniej pisał, dostał datę na grudzień. Oni są niepoważni... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, 7Frihu napisał:

Nie liczę, po prostu zdziwko jak pomyśli się o problemach szczególnie z nimi i ich "dostępnością". Jak kolega wcześniej pisał, dostał datę na grudzień. Oni są niepoważni... ;)

Ja 17 września dostałem datę na 30 września. Karty dalej nie mam ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tymczasem na reddit nvidia: Scan UK Just got an ETA for my RTX... Scan UK 3080 MSI Trio Queue update... Scan ASUS TUF OC 3090 emails are being sent out now... Amazon rzuca TUFa, EVGA.

Tymczasem w PL: Problem globalny nigga - łap 1 TUFa ziomuś. :D

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, MadSpot napisał:

Tymczasem na reddit nvidia: Scan UK Just got an ETA for my RTX... Scan UK 3080 MSI Trio Queue update... Scan ASUS TUF OC 3090 emails are being sent out now... Amazon rzuca TUFa, EVGA.

Tymczasem w PL: Problem globalny nigga - łap 1 TUFa ziomuś. :D

bo my wstaliśmy z kolan a oni dopiero wstają i trzeba im pomagać 😁😁😁

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, stanko11 napisał:

Sami anulowali, czy dali wybór, na ktora kartę chcesz czekac ?

Nie wiem w sumie, trochę nabity byłem... Ale ze na firmę ze na fakturę to że mniejszą kolejka na aorusa... :D

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Torsager napisał:

Nie wiem w sumie, trochę nabity byłem... Ale ze na firmę ze na fakturę to że mniejszą kolejka na aorusa... :D

Czyli pytali Cię, to co ludzi w błąd wprowadzasz 😜 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, C#17 napisał:

Czyli pytali Cię, to co ludzi w błąd wprowadzasz 😜 

Właśnie nie do końca ogarnialem ...myślałem że dzwonią bo jakaś karta jest dostępna do wysyłki w tu guano... Ja się pytam to po co dzwonili...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Torsager napisał:

Właśnie nie do końca ogarnialem ...myślałem że dzwonią bo jakaś karta jest dostępna do wysyłki w tu guano... Ja się pytam to po co dzwonili...

Bo dzwonią powoli do ludzi którzy maja pozamawiane kilka kart u nich, żeby wybrali jedną, coby nie tworzyć sztucznych rezerwacji pewnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I pytanie czy jest sens polować na 3070 w przyszłym tygodniu czy czekać na preorder z x-scam. Ceny 3070 mocno zbliżają się do 3080 z premiery. A jeszcze Big Navi w drodze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, C#17 napisał:

Bo dzwonią powoli do ludzi którzy maja pozamawiane kilka kart u nich, żeby wybrali jedną, coby nie tworzyć sztucznych rezerwacji pewnie 

Tak sądzę, ale pamiętam że pytałem gdzie będzie szybciej itp. to niby aorus no ale co ja tam wiem... Problem globalny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę zapeszać, ale chyba morele szykuje się do wysłania mojego RTX'a 3090 (zmiana statusu zamówienia na "w realizacji" , status produktu "gotowe" w zamówieniu + podana dokładna data dostawy). Wygląda na to, że jak komuś zależy na w miarę szybkiej wysyłce (bez czekania na "strzały" w poszczególnych sklepach), to trzeba brać te modele, które kupiło najmniej osób (na szczęście morele posiada tego typu statystyki). Wady takiego rozwiązania są dwie: na ogół nawet najmniej oblegane 3080 mają sporo "kliknięć:, więc tutaj czas oczekiwania i tak będzie dość długi, a więc trzeba dopłacać do mało opłacalnej 3090 (a w zasadzie płacić 2x cenę 3080 ;) ), jeśli chcemy dostać szybko 3090, to i tak jesteśmy skazani na te mniej popularne modele (u mnie padł wybór na Palita 3090 Gaming Pro OC - w momencie, gdy go zamawiałem 13 października, to były przede mną tylko 4 inne osoby, więc potencjalny czas oczekiwania to trochę ponad tydzień). To może być istotna informacja, ale nie brałem za pobraniem, tylko przelałem pieniądze z góry. Wciąz uważam, że kupno 3090 za ~ 7800 zł to trochę (niewiele) lepszy (choć nadal bardzo kiepski) interes, niż branie najtańszych modeli 3080 w cenie 4500-5000 zł). Na przyszłość trzeba po prostu nie dać ponosić się szałowi zakupów i hype'owi, tylko normalnie funkcjonować, wiedząc, jak wyglądają gorące premiery w tej branży i czekać na normalną dostępność oraz unormowanie się cen (z drugiej strony kupno od razu na premierę to zawsze mniejszy odstęp czasu między wersjami Super i kolejną generacją ;) ).

Edytowane przez POL_eXplosiV
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odebrałem TUFa OC 3080 z komputrona, zamówienie złożone było w ciągu paru minut jak tylko się karty pojawiły miesiąc temu na stronie. Traciłem nadzieje 😁

Już prawie dzisiaj zamówiłbym MSI X Trio za 5k, ale bym wtopił.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, kubiheree napisał:

Mi wysłali: data dostępności : 31.12.2020

Mi też, takie coś: 31.12.202x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Rasala napisał:

I pytanie czy jest sens polować na 3070 w przyszłym tygodniu czy czekać na preorder z x-scam. Ceny 3070 mocno zbliżają się do 3080 z premiery. A jeszcze Big Navi w drodze.

Albo poczekasz i cena poleci i tak do góry, albo ustawisz sie w kolejkę i przy dobrych wiatrach coś skapnie. Na Navi nawet nie liczę, moc będzie miało, ale co z tego skoro odpowiedniki DLSS czy RT mają w powijakach. Sama moc to nie wszystko, technologie też się liczą. Przypomina mi sie sytuacja ponad 15 lat temu, NV miała serie 6800 z DirectX9.0c za to Ati miało x800 z DirectX9.0b, rok później Radeona można było sobie powiesić na ścianie ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi