Skocz do zawartości

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

502 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś potrzebował zasilacza do karty to jest Cosair RM750W 80 Gold za 500zł na amazonie.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, lys napisał:

Kurczę, Panie i Panowie... dzień dobry, witam. Mam zamówioną kartę z Proshopu, Morele i regularnie odswieżam sobie sklepy, ale to chyba nie ma co. Moje zamówione karty są bez OC, więc producenci ich póki co nawet nie robią :')

To też jest pewnego rodzaju kuriozum obrazujące "patolę" rynku (CAŁEGO). Ktoś (nv) się czymś chwali, dudni o tym i obiecuje, za tym idą recki (ytuberzy), za tym idą papierowe premiery i sprzedaż w sklepach produktu, który zaczynający tę całą zadymę (nv) "już" (jeszcze przed premierą) nie produkuje.

Co tu się odpierdala (?) spytam delikatnie. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

To też jest pewnego rodzaju kuriozum obrazujące "patolę" rynku (CAŁEGO). Ktoś (nv) się czymś chwali, dudni o tym i obiecuje, za tym idą recki (ytuberzy), za tym idą papierowe premiery i sprzedaż w sklepach produktu, który zaczynający tę całą zadymę (nv) "już" (jeszcze przed premierą) nie produkuje.

Co tu się odpierdala (?) spytam delikatnie. :hmm:

Jest takie ssanie na wersje OC, ze maja wywalone na non-OC. A cale kuriozum, wiekszosc robi pewnie UV :)

Edytowane przez wincyjognia
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coraz bardziej dojrzewam do tego, żeby kupić w tym roku AMD. Gdyby tak większość zrobiła, to może nV więcej by sobie nie zadrwiła z konsumentów tak jak to uczyniła w tym roku. Taki pstryczek w nos by mieli niezły.

Pytanie jak z dostępnością AMD będzie... :rotfl:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tam jak dostane 3080 to zabawie sie w janusza i sprzesam na olx abo all. puki jest ssanie bo wlasnie odeszla mi ochota na nv ✌️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja chce tylko powiedzieć, że jeśli AMD by miało takiego asa w rękawie to już byśmy pływali w tych kartach a póki co cisza... nie czekaliby na nvidie i setki tysięcy straconych sprzedaży kart/preorderów które ludzie porobili na 3080/3090. więc trochę logiki i bez niezdrowego podjarania się :-D 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, jigoku napisał:

ja chce tylko powiedzieć, że jeśli AMD by miało takiego asa w rękawie to już byśmy pływali w tych kartach a póki co cisza... nie czekaliby na nvidie i setki tysięcy straconych sprzedaży kart/preorderów które ludzie porobili na 3080/3090. więc trochę logiki i bez niezdrowego podjarania się :-D 

Ale co z tych preorderów niezrealizowanych wynika? Wyłącznie frustracja klientów. I do czego to prowadzi? Do chęci pójścia do konkurencji :D więc jeśli AMD znało sytuację (a znało na 200%) to nic nie stracili, a... zyskali wręcz ;)

Edytowane przez migal
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, MSF Koi napisał:

Jakby ktoś potrzebował zasilacza do karty to jest Cosair RM750W 80 Gold za 500zł na amazonie.

Dzięki! Właśnie kupiłem bo to jeden z elementów mojego przyszłego składaka :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, migal napisał:

Ale co z tych preorderów niezrealizowanych wynika? Wyłącznie frustracja klientów. I do czego to prowadzi? Do chęci pójścia do konkurencji :D więc jeśli AMD znało sytuację (a znało na 200%) to nic nie stracili, a... zyskali wręcz ;)

AMD nic nie zyska jeśli odwali to, co zawsze odwalalo a co w tym roku zrobiła NV - papierowa premiera. Wtedy zyska jedynie Sony i Microsoft, bo w listopadzie premiery nowych konsol i ludzie mogą mieć wtedy wywalone na oczekiwanie na karty od NV i AMD i zwyczajnie wybiorą konsole - a w przypadku GPU do konsol AMD podobnie jak w PS4 przy piątce prawdopodobnie będzie miało bardzo mały zysk z układów - więc w ogólnym rozrachunku nic nie zyska, a wręcz straci podwójnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, migal napisał:

O aż taką strategię i przebiegłość AMD nie podejrzewam. Mają zadyszkę i językiem na brodzie rzutem na taśmę wypuszczają BN. Za to nv rozpasana w swojej hegemonii na rynku dała dupy (albo wywiad przemysłowy zrobił swoje i wiedzieli, co się święci). Tak czy inaczej wypuścili karty przedwcześnie. Czy to z obawy, czy to z olewactwa. Mamy kumulację nieudacznictwa marketingowego i chaos rynkowy. Niemniej... jest z tego dym. ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, MSF Koi napisał:

Ja dzisiaj w końcu siadłem i założyłem Corsaira HX1200i.

Zapuściłem Wieśka 3 w 4k, max OC GPU i dodatkowo cinebencha, aby z gniazdka szło ~700W :E, wentylator w zasilaczu się załączył dopiero po ~15 minutach na bardzo wolne obroty i zasilacz w tym momencie był ledwie letni. Spokojnie przy normalnym graniu u mnie będzie leciał cały czas na pasywie :D  

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Auberon napisał:

magazyny są, https://www.amazon.de/ jest po polsku, ponoć mają wchodzić niebawem do Polski

Kolego, o tym niebawem to słyszę od jakiś 4 lat, a polski na amazon.de to jakis ponury zart.

Edytowane przez Piasecznik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na ebay evga 3080 ultra ponizej 5000 mozna wychaczyc . 1 szt u szwabow sie swieci 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-rtx-3090-tuf-oc-24-gb-nie-rtx-3080-9846815309

Data na paragonie. Jak można być tak perfidnym januszem 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, wincyjognia napisał:

Jest takie ssanie na wersje OC, ze maja wywalone na non-OC. A cale kuriozum, wiekszosc robi pewnie UV :)

Nie ma się co dziwić - każdy woli sprzedać produkt z wyższą marżą niż z niższą

33 minuty temu, Pioneer83 napisał:

AMD nic nie zyska jeśli odwali to, co zawsze odwalalo a co w tym roku zrobiła NV - papierowa premiera. Wtedy zyska jedynie Sony i Microsoft, bo w listopadzie premiery nowych konsol i ludzie mogą mieć wtedy wywalone na oczekiwanie na karty od NV i AMD i zwyczajnie wybiorą konsole - a w przypadku GPU do konsol AMD podobnie jak w PS4 przy piątce prawdopodobnie będzie miało bardzo mały zysk z układów - więc w ogólnym rozrachunku nic nie zyska, a wręcz straci podwójnie.

Z chęcią poznam sklep gdzie mogę jeszcze zamówić PS5 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest okazja to zarabia, szkoda tylko osób które już zapłaciły i dalej czekają grzecznie w kolejce 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, sideband napisał:

https://allegro.pl/oferta/asus-geforce-rtx-3090-tuf-oc-24-gb-nie-rtx-3080-9846815309

Data na paragonie. Jak można być tak perfidnym januszem 🤣

Karta z morele? Spójrzcie na tył paragonu https://imgur.com/a/Fuavxgg i tutaj https://www.morele.net/aplikacja/ "Ponad 1 000 000 produktów... Pobierz" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktoś kto miałby wydać ponad 3500 na GPU kupi konsole za 2400? wątpię 

zamiast grać w 4k 60f wybierze 4k 30f z "DLSS"? nonsens

nie zdziwię się jeśli Ci wszyscy sprzedający kupią sobie RtX 3070
nie wątpliwie musieli długo czekać na kartę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szok, niedowierzanie, morele samo z siebie i bez przypominania wysłało mi kody do WD i GFN (na których mi nawet nie zależało)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, STALKERqwe napisał:

szok, niedowierzanie, morele samo z siebie i bez przypominania wysłało mi kody do WD i GFN (na których mi nawet nie zależało)

a kartę dostałeś? czy tylko kody?

tak na chłopski rozum to hurtowniom i AIB nie jest na rękę dostarczanie dużej ilości RTX 3000 bo zostaną z masa nie opłacalnych i nie sprzedanych RTX 2000
jak to jeszcze do nie dawna miało miejcie z GTX 1000 a nawet trwa w kontekście GTX 1050 ti

po wyprzedaży starej generacji pewnie zaczną zamawiać nową ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi