Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, dadi82 napisał:

No ale zgłaszasz przed kasowaniem. Dzień dobry ja po odbiór zamówienia xxx-xxxx podaję dane do faktury.

No jak najbardziej tak, bo do zawarcia umowy dochodzi dopiero kiedy odbierasz towar. Wiec wtedy jeszcze wszystko można 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wincyjognia napisał:

To jest dobra zagadka, bo te wiszace zamowienia wydaja sie byc aktualnie stracone. Nawet gdy pokazuja, ze w realizacji. Jedyna opcja to wlasnie czatowe rezerwacje i to one sa realizowane, po aktualnej oczywiscie cenie. 

No więc to jest takie swoiste "dwie sroki za ogon" bo... ktoś ma oficjalnie zarezerwowanego (najczęściej po sensownej cenie - komputronik), a do tego robi sobie "wymyk" i "domawia" przez chat z konsultantem po cenie z dnia rozmowy. Tak więc, albo się doczeka "taniej" z kolejki, a jak będzie wydymka przez długi czas, a zaproponują mu droższą "z chata", to sobie podejmie decyzje (w zależności od ceny tej z chata). Albo czeka dalej na tanią (choć gwarancji żadnej, bo po 3 miechach i tak spuszczą zamówienie jak zechcą i... jest 3 miechy w plecy, a kupić musi i tak po nowych cenach), albo zmęczony czekaniem kupi droższą "z chata".

Ja zrobiłem już zupełnie na bezczelnego akcje, jako formę "badania rynku" i prawdziwości / wiarygodności / lojalności sklepu (wiadomo jakiego).
Mam tam 2 zamówienia (IDENTYCZNE!).

1 = TUF = z dnia premiery za 3279
2 = TUF = zamówiony po miesiącu ! - za 3729 (5 stówek januszowego za ten sam produkt).

...i czekam sobie cicho na rozwój wypadków.

Jeżeli szybciej zechcą mi zrealizować zamówienie na to samo (!!!) z późniejszą o miesiąc datą zamówienia i... wyższą ceną - to dostanę szału! Bo albo nie mogą zrealizować zamówienia (i anulują oba - i ujowo - ale trudno - słabo, ale z sensem), albo jednak q...a mogą zrealizować (!), i powinni IMO zrealizować to pierwsze / starsze i tańsze.

PaCZE i CZEkam... ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, -=Choody=- napisał:

No jak najbardziej tak, bo do zawarcia umowy dochodzi dopiero kiedy odbierasz towar. Wiec wtedy jeszcze wszystko można 

W x-kom taka opcja istnieje (jak i wszedzie indziej) jak odbierasz produkt w salonie. Nie wiem czy teraz ci zmienia cokolwiek online jak oplaciles albo klepnales za pobraniem, tak jak w przypadku tego Strixa.

Towar wyjechal, klepniety bez NIP i siema czesc. Nie mamy jak.

PS. Wiem ze nie bylo z tym problemu, ale ostatnimi czasy to jest jak jest. Zakazali.

1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Ja zrobiłem już zupełnie na bezczelnego akcje, jako formę "badania" prawdziwości.
Mam na x-kom 2 zamówienia.
1 = TUF = z dnia premiery za 3279
2 = TUF = zamówiony po miesiącu ! - za 3729 (5 stówek januszowego za ten sam produkt).

Bardzo dobra pulapka, zobaczymy czy w nia wpadna :D

3 minuty temu, C#17 napisał:

i to ma duże plusy bo masz też zachowaną możliwość zwrotu :D

Jeśli chcesz zachować produkt to dzownisz czy tam idziesz do sklepu że chcesz fakturę z tego paragonu i dziękuję. 

Kwestia jak mam podczas zamowienia wolac paragon z numerem NIP, jak ich formularze nie podaja takiej opcji. :)

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tu pare osób dostało karty z janusztronika po wyższej ceniemimo że mieli starsze zamowienie za mniejsze pieniądze... Ja po takiej akcji bym bardzo grzecznie poprosił o zwrot nadpłaty. Oczywiście już po otrzymaniu karty. Jakby nie chcieli oddać kasy to bym tu i ówdzie nakręcił małysza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nam te wszystkie zamówienia poskładane zaczną realizować to się będziemy kąpać w tych kartach :pimp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, C#17 napisał:

jak nam te wszystkie zamówienia poskładane zaczną realizować to się będziemy kąpać w tych kartach :pimp:

Mi wystarczy tylko jedno z tych wszystkich i bede happy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, darkfool napisał:

Już tu pare osób dostało karty z janusztronika po wyższej ceniemimo że mieli starsze zamowienie za mniejsze pieniądze... Ja po takiej akcji bym bardzo grzecznie poprosił o zwrot nadpłaty. Oczywiście już po otrzymaniu karty. Jakby nie chcieli oddać kasy to bym tu i ówdzie nakręcił małysza.

ciekawe, czy jest to związane z byciem januszem, czy z tym, że mają ceny z hurtowni wyższe na ten moment i przecież wiadomo, że nikt nie zrealizuje tańszego zamówienia, do którego musiałby dopłacić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, C#17 napisał:

jak nam te wszystkie zamówienia poskładane zaczną realizować to się będziemy kąpać w tych kartach :pimp:

Jakby mi teraz wysłali wszystkie karty jakie zamówiłem od premiery to spokojnie wyszłoby grubo ponad 50 tysięcy polskich szekli XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, C#17 napisał:

jak nam te wszystkie zamówienia poskładane zaczną realizować to się będziemy kąpać w tych kartach 

Bruce Almighty says Yes to all prayers :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, darkfool napisał:

Już tu pare osób dostało karty z janusztronika po wyższej ceniemimo że mieli starsze zamowienie za mniejsze pieniądze... Ja po takiej akcji bym bardzo grzecznie poprosił o zwrot nadpłaty. Oczywiście już po otrzymaniu karty. Jakby nie chcieli oddać kasy to bym tu i ówdzie nakręcił małysza.

Dlatego mają dupochorny w regulaminach. Że do umowy zachodzi w czasie odbioru itp itd nie wiem czy ma to moc prawną czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc osob ma kilka klepnietych,  dlatego jest taki bajzel? przez to bedziemy czekac po 3 miesiac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak będę odbierał kartę jak sprawdzić czy nie była otwierana, czy na pudełku są jakieś naklejki? W środku też musi być naklejka tak? Boje się że mogę dostać coś ze zwrotów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, MarMig napisał:

Wpadna na pewno pytanie co dalej z tym zrobi?

No co mogę zrobić. Jedyny max, to zawziąć się... zgrabować ekrany zamówień, tej rozmowy na forum (i "pseudo-pułapki"), i rozdmuchać na forach, FB i innych wykopach. Po prostu zwykłe napsucie odrobiny krwi, bo tylko tyle można. Moooże - ewentualnie w przypływie sił - jakiś UOKiK po drodze, ale sądy? Szkoda nerwów i czasu. Inna sprawa, że tak naprawdę, to sprawa "emocjonalna" i "etyczna", bo w realu i biznesowo do fizycznej i personalnej straty by nie doszło. "Tak się po prostu nie robi / nie sprzedaje" i tyle. 

A już zupełnie inna sprawa, że ja naprawdę wierzę w ludzi. :)
Zawsze uczciwie sprzedaję (na OLX!). Zawsze uczciwie kupuję (nierzadko na OLX).
Może po totalsyfie z 3080 doczekam się po prostu telefonu ze sklepu (wiadomo jakiego) z info, ze karta jest, że za 3279 i czy ją chcę?

...a ten wywód stanie się bezprzedmiotowym ;)

Czego Państwu i sobie życzę... ;)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarMig napisał:

Wiekszosc osob ma kilka klepnietych,  dlatego jest taki bajzel? przez to bedziemy czekac po 3 miesiac 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie ma takiego popytu u osób które mają brata, szwagra, czy wujka z dostępem do kart, bo chcą pograć, mają pieniądze  i wiadomo- jak ktoś z rodziny może pomóc, to czemu nie ( na pewno sam bym komuś bliskiemu załatwił, jakbym miał możliwość).- tylko karty są w 90% rozprowadzone na lewo, do wystawienia na OLXie/allegro przez ww. pracowników i praktycznie nie można nic kupić w sklepie tylko pokrętnymi metodami.  Gdyby pracownicy nie mogli wyprowadzać kart, to już połowa forum by miała je w swoich budach w normalnej cenie.

Co za czasy, ludzie biją się o karty za 5 tys zł... bogactwo Pany, w TVP nie kłamią, kraina mlekiem i miodem płynąca :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to żeby wszystko wysłali ale do jasnej ciasnej... Albo niech to robią po kolei, albo niech skończą ściemniać, że wysyłają chronologicznie i anulują stare zamówienia...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Wuadator napisał:

ciekawe, czy jest to związane z byciem januszem, czy z tym, że mają ceny z hurtowni wyższe na ten moment i przecież wiadomo, że nikt nie zrealizuje tańszego zamówienia, do którego musiałby dopłacić. 

Serio? A to nie mieli tego świadomości zbierając preordery?
Wóz albo przewóz. Raz się goli, raz jest się golonym.
Nie masz karty (sklepie drogi) ? To nie sprzedawaj "w ciemno" i nie zbieraj zamówień za kwotę XYZ... zanim nie dostaniesz na stan w realu. ;)
 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Skitter napisał:

Hej jak będę odbierał kartę jak sprawdzić czy nie była otwierana, czy na pudełku są jakieś naklejki? W środku też musi być naklejka tak? Boje się że mogę dostać coś ze zwrotów. 

są eleganckie naklejki na kartonie po dwóch stronach i na opakowaniu z folii w którym jest karta też jest naklejka z której (przynajmniej mi|) zeszła farba jakaś czy coś takiego jak ją odklejałem więc widać od razu że ruszane było xD

Edytowane przez C#17
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, to co musieliby zrealizować "po niższej cenie" i tak nadrobią (lub już nadrobili) wrzucając dla odmiany odpowiednie januszowe. Generalnie pewnie bez bólu do udźwignięcia dla takiej firmy.

Ot, kwestia ile wart jest "wizerunek" vs real moneta na januszowaniu. 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Serio? A to nie mieli tego świadomości zbierając preordery?

Mało tego.. oni nadal je zbierają może w 2022 im czasu wystarczy  by to wszystko "zrealizować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw przed chwilą anulowałem zamówienie w media expert na rtx 3090 msi trio. Już było zapakowane i gotowe do wysyłki ale zapytałem czy nie będzie problemu z anulowaniem i się udało anulować. Tak więc możliwe, że w me pojawi się niedługo trio 3090. 

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Wuadator napisał:

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie ma takiego popytu u osób które mają brata, szwagra, czy wujka z dostępem do kart, bo chcą pograć, mają pieniądze  i wiadomo- jak ktoś z rodziny może pomóc, to czemu nie ( na pewno sam bym komuś bliskiemu załatwił, jakbym miał możliwość).- tylko karty są w 90% rozprowadzone na lewo, do wystawienia na OLXie/allegro przez ww. pracowników i praktycznie nie można nic kupić w sklepie tylko pokrętnymi metodami.  Gdyby pracownicy nie mogli wyprowadzać kart, to już połowa forum by miała je w swoich budach w normalnej cenie.

Dokładnie. Patologiczna premiera, patologiczny stosunek podaż / popyt, patologiczne style realizacji poszczególnych sklepów, patologiczny kontakt i info, patologiczne ceny popremierowe (!) - to jeszcze do tego wszystkiego patologicznego polane sosem patologicznych praktyk wewnątrz firm (myślałem, że to nie ma prawa mieć miejsca w takich "renomowanych" sklepach!) i puszczaniem bokiem nie 10% (dla brata albo szwagra - ujowe, ale... no takie życie - wycieki są wszędzie i wszystkiego), ale 80 - 90% dostaw, to jest... to jest... noż Q...a!

Słowa mi zabrakło! ;)  

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten ME, czasami widoczne jest 13 kart, a czasami 10.

Niedawno Eagle był dostępny w jakimś sklepie - nie był on widoczny w głównym widoku RTX 3080...

Jak stał się już niedostępny to nagle się pojawił z powrotem na głównym widoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kupujesz terminal HP t640 i z głowy lub przy mniejszej ilości złącz i dysku zewnętrzym cokolwiek z r1505 np. igel m350c za ~100 zł. Lub szukasz laptopa z vegą, który powinien mieć hdmi 2.0, ale nie jestem pewien, czy nie obcinają tego w niektórych laptopach. W sumie to nie wiem, czy te terminale też nie mają obciętego displayport przy konwersji na hdmi, hmm... Osobiście właśnie będę składał coś takiego w większej obudowie chieftec CS-03B-U3 z resztek, od razu również jako magazyn syfu, ponieważ ma miejsce na 4 dyski i zatokę na napęd. Do kupienia za ~45 zł z zasilaczem...Ale w sumie nie wiem czy mi to potrzebne, skoro w moim przypadku dysk zewnętrzy i magazyn w głównym komputerze lepiej się sprawdzi  Więc, myślę nad zwrotem płyty głównej.    440mm x 140mm x 350mm, matx, sff zasilacz, pełnowymiarowe karty.  
    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński  Naprawdę nie dostrzegacie tego że chcą wymordować białych mężczyzn a do białych kobiet sprowadzić imigrantów z Afryki ? Przecież to proste jak 2+2 , dziś Ukrainiec a jutro Polak pójdzie pod tasak
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...