Skocz do zawartości

Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?  

465 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy udało Ci się już zdobyć RTXa 3080/3090?

• Tak, już odebrałem kartę :D
    • Moje zamówienie wciąż czeka :(
    • Przesyłka z kartą w drodze do mnie :)

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Griszah napisał:

Bardziej Kartka pierdzielił, że to czas na Update dla posiadaczy Pascali. Jeśli ktoś się tym zasugerował i pchnął na rynek wtórny, to faktycznie ma Update siedząc na integrze.

No ostatnio intel jakiś update wypuścił na rynek 😜. Ale panie jak z integry przesiądzie się na 3080 to wiecej niż skok wiary. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo już coś odnośnie 3070 w kontekście ilości sztuk jaka będzie na premierę? Jeśli taka sama jak 3080 to będzie będzie jeszcze ciężej kupić bo niższy segment przeważnie cieszy się większą popularnością. No chyba że 3070 wejdzie w buty cenowe 3080, które będą w cenach obecnych Januszy czyli od 4.5k w górę.  

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbliża się halloween: będzie trick or rtx? :-D 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Griszah napisał:

Wiadomo już coś odnośnie 3070 w kontekście ilości sztuk jaka będzie na premierę? Jeśli taka sama jak 3080 to będzie będzie jeszcze ciężej kupić bo niższy segment przeważnie cieszy się większą popularnością. No chyba że 3070 wejdzie w buty cenowe 3080, które będą w cenach obecnych Januszy czyli od 4.5k w górę.  

Ma być więcej w Proshopie niż 3080.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Griszah napisał:

Z tego co czytałem na reddicie to ma być lepsza dostępność, już od kilku tygodni sklepy są ponoć zaopatrywane w 3070. Oczywiście nie wiadomo ile sztuk, oby jak najwięcej aniżeli 3080.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

zrodlo???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Kaczorex26 napisał:

Czyli z tufami bez OC jest powtórka z rozrywki. Asus się na nie wypiął, bo OC droższe. 

Jeśli przelicznik by się zgadzał z duńskich koron na PL to za Strix OC będzie trzeba wyłożyć 3,5k. Oczywiście trzeba to brać z przymrużeniem oka, bo wiadomo jaki jest polski rynek...

Inne modele wypadają lepiej, jedynie Strix OC tak wybity cenowo jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie interesuje tylko TUF i Gaming OC, innych raczej nie biorę pod uwagę z powodu budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bieda z tymi kartami straszna, już na Allegro nawet pustkami świeci, a to co jest to wszystko powyżej 5k (mam na myśli opcję "kup teraz").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Lego Batman Rules napisał:

Bieda z tymi kartami straszna, już na Allegro nawet pustkami świeci, a to co jest to wszystko powyżej 5k (mam na myśli opcję "kup teraz").

Desperaci się na to porywają, ale coraz ich mniej jest.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

musi sie rynek nasycic, przynajmniej czesc biedych osob bedzie mogla zmienic samochod na nowy 😂

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, bartii_mario napisał:

Można się spodziewać, że Zotac trafi znów na ME.

image.png.36bb7db864e09915d5fd81acd21d069b.png

Tyle to ja za Strixa dałem (co prawda jeszcze na niego czekam) oO.

Edytowane przez Lego Batman Rules

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, 7Frihu napisał:

Desperaci się na to porywają, ale coraz ich mniej jest.

po czym to wnosisz? czy po prostu tylko zaklinasz rzeczywistość?

przecież jeszcze w ubiegłą środę na allegro było ponad 30 kart "kup teraz", a za 4.300 można było spokojnie zdobyć swoją kartę (dzisiaj cena marzeń dla niektórych)

i prawie wszystko zostało sprzedane, zostały resztki, a ceny poszły ponad 5.000

to samo na proline - została JEDNA sztuka 3080, a jeszcze w czwartek było kilka modeli ze "średnią dostępnością"

na forum (ankieta) ponad 200 osób czeka na kartę już drugi miesiąc

tymczasem nic nie wskazuje na większe dostawy, wszędzie na świecie jest tak samo, a premiery największych i wyczekiwanych tytułów właśnie się zaczynają (w czwartek watch dogs legion i potem już z górki)...

podsumowując: nie zgadzam się i  uważam, że liczba, jak to ich określasz, "desperatów" będzie tylko rosła - chociaż jak dla mnie to żadni desperaci, tylko ludzie, których stać na to, żeby wydać tyle, ile trzeba po to, by cieszyć się nową generacją, której inaczej kupić nie mogą.

Edytowane przez peejay71
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może po premierze 3070 znowu da się wyrwać 2080ti za ~2,5-3K 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, DisconnecT napisał:

I cyk lecimy od nowa, koniec października zamówienia, dostępność w połowie listopada, oczekujemy właśnie na potężną dostawę!
Połowa listopada, #ProblemGlobalny nie wiemy kiedy będą dostawy, ale to bardzo dobry sprzęt a jeszcze lepsza jest jego cena, wiemy to my i wiecie to Wy!

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Jak cały czas mają zero kart, to dostawa jednej karty jest potężną dostawą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe co AMD pokaże jak to będzie wyglądało cena, wydajność i dostępność. Mój kolega wieloletni były pracownik PClab powiedział prawdę. Jeśli dostanę 3080 na święta to mogę czuć sie szczęśliwcem😆, a XFX swoje nowiutkie Radeony nie pcha do sklepów tylko po cichu na farmy górnicze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zotac kolegi, który anulował zamówienie pojawił się w ME.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-zotac-geforce-rtx-3080-trinity-10gb-gddr6x

EDIT: Na ogólnej stronie RTX 3080 jest widoczny, w linku jest niedostępny...

Edytowane przez 7Frihu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ziloth napisał:

Fajnie, ze ktos to dorwal, ale 3080 w FE mija sie z celem. Przecietna kultura pracy, bardzo ladny design. Wyrwac to za MSRP na nvidii to jak wygrac zycie, ale nie za 5k z allegro. :)

Edytowane przez wincyjognia
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie liczyłbym na szybki spadek cen 2080Ti do poziomu 2500zł. RTX 3070 będą szybko drożeć tak samo jak ma to miejsce z 3080. Tuz przed ich premierą 2080Ti można było wyrwać za 2200zl i to jeszcze się prosili zachwalali jak to super karcioszka. Jak dla mnie przeskok z wciąż dobrej karty 1080Ti na 2080Ti jest mało sensowny. Pozostaje 3080 lub Big Navi...tylko te ceny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, wincyjognia napisał:

Fajnie, ze ktos to dorwal, ale 3080 w FE mija sie z celem. Przecietna kultura pracy, bardzo ladny design. Wyrwac to za MSRP na nvidii to jak wygrac zycie, ale nie za 5k z allegro. :)

Ona jest malutka a raczej krótka. Przy tych rozmiarach kulturę pracy można wybaczyć, bo tylko FE (przynajmniej na razie) wejdzie Ci do krótkich obudów typu Fractal Meshify C zostawiając jeszcze miejsce z przodu na chłodnicę. Do części potworów to nie dosyć, że o chłodnicy musisz zapomnieć to nawet wentylka z przodu nie zmieścisz. 
Zgadam się natomiast co do ceny ~3300 było idealne. 

Edytowane przez Alyjen
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi