Skocz do zawartości
♫ musique ♫

Laptop do przeglądania internetu/Microsoft Office [2500 PLN]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam laptopa w kwocie 2,5 tys. zł (może być lekko powyżej). Owy notebook ma być przeznaczony stricte do przeglądania internetu oraz pracy z oprogramowaniem Microsoft Office. Posiadam dysk SSD, ale nie pod slot M.2 tylko standardowy w miejsce dysku HDD.

Dobrze by było jakby laptop miał w standardzie oprogramowanie Windows oraz Microsoft Office w pakiecie. Oczywiście dodatkowa karta graficzna odpada - wystarczy integra.

W kwestii rozmiaru może być zarówno 15" jak i 17".

Oczywiście szukam nowego sprzętu.

Będę wdzięczny za przedstawienie propozycji. Jak wspomniałem początkowo możemy trochę "nagiąć budżet".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam system to koszt około 500 zł i drugi tyle kosztuje pakiet office, chyba że mówimy o rocznych wersjach.

HP 15s Ryzen 5-3500/8GB/512/Win10 2599 zł
Matryca FULL HD większy obraz roboczy, jest to TN. Wykonanie budżetowe, procesor 4 rdzeniowy spokojnie wystarczy z zapasem.

Ewentualnie pełny pakiet office do kompletu
Microsoft Office 2019 Home & Student | zakup z komputerem 589 zł

 

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Czekoladka2 napisał:

Sam system to koszt około 500 zł i drugi tyle kosztuje pakiet office, chyba że mówimy o rocznych wersjach.

HP 15s Ryzen 5-3500/8GB/512/Win10 2599 zł
Matryca FULL HD większy obraz roboczy, jest to TN. Wykonanie budżetowe, procesor 4 rdzeniowy spokojnie wystarczy z zapasem.

Ewentualnie pełny pakiet office do kompletu
Microsoft Office 2019 Home & Student | zakup z komputerem 589 zł

 

A jakaś inna alternatywa, może nawet nieco droższa z pakietem Office w zestawie? Chodzi mi również o jakość wykonania, żeby była na dobrym poziomie.

Nikt nie będzie na tym komputerze grał, będzie służył tylko do przeglądania internetu i pracy w Microsoft Office (Word/Excel).

A w tym modelu HP mam możliwość zamontowania mojego "starego" dysku SSD pod SATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu nie, ile maksymalnie możesz wydać na sam laptop z systemem? Bez pakietu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3 tys. PLN.

Nie chce żadnej karty graficznej, ten laptop będzie użytkowany przez osobę, która prawdopodobnie nigdy nie obciąży go w dość znaczny sposób.  Dlatego nie chce żadnej dodatkowej karty graficznej, a zależy mi na dobrej jakości materiałów, aby mógł posłużyć w użytkowaniu znaczy okres czasu.

Może jakaś seria biznesowa? Mam wrażenie, że ten HP to zwykła produkcja masowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell w tym budżecie to żadna rewelacja- jakość wykonania podobna jak u konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele zyskujesz więcej wydajności przy tym procesorze. Gwarancja sprzedającego, więc osobiście bym odrzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cervandes napisał:

A czemu jeszcze nikt nie polecił Matebooka?

Jeśli nikt go nie poleciał, to ja to zrobię, bo pociłem go mojej siostrze i jest bardzo zadowolona :D
Cały wykonany jest z aluminium, co daje mu biznesowy wygląd i zwraca uwagę kiedy używa się go na mieście. Konfiguracja z ryznem spokojnie pozwala na pracę kiedy w tle jest odpalona przeglądarka i jakieś inne aplikacje w tle. Sama matryca jak na ten budżet jest bardzo dobra. Generalnie moim zdaniem laptop bez wad... poza jedną - brak możliwości rozbudowy o RAM. Chociaż korzystając z niego okazyjnie nie krztusił się na 8 GB 
https://www.x-kom.pl/p/557204-notebook-laptop-140-huawei-matebook-d-14-r5-3500-8gb-256-win10-srebrny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że Matebook to świetna opcja, jedna z topowych jakości laptopów budżetowych. 

Od siebie polecę 15 zamiast 14

Huawei MateBook D 15 R5-3500/8GB/480/Win10 dobry procesor, zadawalająca ilość ramu, 480gb dysku SSD, win 10 w zestawie, ekran IPS, Aluminiowa obudowa i wnętrze. Świetny wygląd, dobra waga (1,53kg)

LUB

Huawei MateBook D 15 R5-3500/8GB/256/Win10 Dokładnie ta sama opcji tylko z dyskiem ssd 256 jeśli większy nie jest potrzebny, a za to w troche lepszej cenie.

Edytowane przez Mamos55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...