Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Piszę tutaj iż chcę zakupić laptopa który będzie służył głównie pod gry [PUBG, PUBG LITE, CS:GO] więc fajnie by było jakby posiadał matrycę minimum 120hz. Zależy mi również na 16GB ram w dwóch kościach a nie w jednej ze względu na większą przepustowość. Zauważyłem na YT, że duale radzą sobie o niebo lepiej w grach. Na pewno będę robił undervolting CPU. Podam państwu kilka moich propozycji bo nie wiem na prawdę który z nich będzie najlepszym wyborem no chyba, że jest coś co przeoczyłem.

https://www.x-kom.pl/p/553769-notebook-laptop-156-msi-gf65-i5-9300h-16gb-512-win10x-rtx2060-120hz.html

https://www.x-kom.pl/p/566808-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r7-4800h-16gb-512-144hz.html

A może jeszcze dołożyć 526zł i zakupić "Hyperbook NH5 Zen AMD Ryzen RTX 2060" bebechy napiszę poniżej :


Ekran: 15.6” FHD (1920x1080) IPS 144Hz Matowy
Procesor: AMD Desktop Ryzen 5 3600, Zen 2, 6 x 3.6GHz (do 4.2GHz Turbo), 35MB cache, 65W
Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB
Pamięć RAM: 16 GB *2 x 8* DDR4 3200 MHz CL22
Dysk SSD M.2: Samsung SSD 500GB 970 EVO NVMe M.2 2280 (odczyt/zapis; 3400/2500MB/s)
WiFi: Intel Dual Band AX200 Wi-Fi 6 + Bluetooth M.2
Pasta termoprzewodząca: Thermal Grizzly Kryonaut na CPU i GPU
Układ chłodzenia: Zaawansowany układ chłodzenia
 

Co myślicie panowie o tym sprzęcie? Wie ktoś jak sprawuję się Ryzen 3600? Dziękuję i czekam na podpowiedzi z waszej strony. Pozdrawiam. Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dziękuję za propozycję. Na pewno wezmę go pod uwagę. A co sądzisz o przedstawionej propozycji (tej ostatniej) przeze mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajny i dość dobrze wykonany, ale ma słabą matrycę i jest dość głośny, chociaż żaden gamingowy laptop nie jest naprawdę cichy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma ryzen 3600 w porównaniu do np. i7 9750h bo nawet na googlach nie potrafię nic znaleźć. Jakieś jeszcze modele do tych 5000zł możesz polecić. Jak już coś kupywać to konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz dokładać możesz pomyśleć o modelu 17-calowym
Acer Nitro 5 i7-10750H/16GB/512 RTX2060 120Hz 5399 zł
Matryca FULL HD AMVA z 120hz odświeżaniem, procesor 10 generacji, miejsce na dodatkowe dyski SSD lub HDD, podświetlana klawiatura.

Ewentualnie mniejszy HP OMEN 15 Ryzen 5-4600H/16GB/480 GTX1660Ti 144Hz 5449 zł
Dodatkowo od HP, posiadając starszy model można uzyskać zwrot do 650 zł. Procesor AMD jest na poziomie i7H 9 generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyperbook nie będzie wydajniejszym laptopem niż podane przez Ciebie modele? Kurde nie znam się w ogóle ale z tego co wiem to w Hyperbooku jest procek z normalnego PC. Teraz w ogóle mam mętlik w głowie bo nigdzie na YT/GOOGLACH nie ma recenzji tych Hyperbooków a modele podane przez Ciebie wyglądają super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo też widzę super laptop. Wezmę go pod uwagę jak najbardziej. Przemek. Wiesz może gdzie mogę znaleźć testy takiego dektopowego ryzena 3600 i porównanie do innych procesorów? i jeszcze pytanie natomiast do podkładek chłodzących do 200zł. Jakbyś mógł polecić coś to było by fajnie.

Edytowane przez no1special91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym ograniczeniem w grach będzie GPU. W wielu tytułach nie ma różnic między 9300H, a 9750H na RTX2060. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2020 o 18:07, no1special91 napisał:

Przemek pisał wyżej, że hyperbook bedzie najwydajniejszy. Może w niego przycelowac?

Pewnie że będzie najwydajniejszy bo ma procesor z wersji stacjonarnej

Tu masz test - po niemiecku: https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/notebooks/53167-xmg-apex-15-im-test-einmal-mit-ryzen-9-3950x-und-einmal-mit-ryzen-5-3600.html?start=8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w ogóle testów nie ma na YT np. Między 3600 a i7 9750h/10750h, żeby zobaczyć różnicę m.in w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...