Skocz do zawartości
ombre070

3080 bios piszczy 4x krotko.

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam tutaj,bo w temacie rtx3000 ginie mój post w tri migi,

 

Panowie wczoraj walczyłem do 3ciej w nocy i nic nie wskórałem.

Ci którzy czytali wczoraj moje posty wiedza o co chodzi dla wszystkich innych płyta główna piszczy 4 razy krotko przy starcie i na chwile zapala się dioda LED przy napisie VGA.

Najbardziej irytujące jest to ze karta i cały komp działają normalnie.Testowana 3Dmarkiem daje tyle samo punktów ile podają testy na rożnych stronach ,a nawet więcej.Katowałem ja Furmarkiem ,nie pokazuje żadnych artefaktów i nie przekracza 64 stopni (za to proc ucierpiał bo pikuje czasem do 70). Testowana w grach HZD,SOTTR i Metro działa lepiej niż oczekiwałem.

Reset biosu nic nie daje.Według strony MSI 4 piknięcia to bateria,pamięć 64kb,lub płyta główna walnięta.Bios zaktualizowany do najnowszej wersji.Wyciągałem i wkładałem RAM,ale nie pomogło.Baterie włożyłem nowa.Wszystkie ustawienia w Biosie na default.OC off.

Jak wyjmuje kartę i przełączam na integre problem znika.Nie możliwe ze dostaje za mało prądu ,bo podczas testów miałbym bluescreena.

PC zachowuje się normalnie.Wszystko chodzi perfekt,karta ma bydlęcą moc ,ale piszczy 4 razy przy starcie(płyta główna).

Nie mam pomysłów.

Ktos coś ?

 

PS:

Oczywiście karte odeślę z powrotem w poniedziałek jeśli nie dam rady rozwiązać problemu,ale niestety dzisiaj infolinia już nie czynna.

 

PS2:

Myślicie ze bios może specjalnej aktualizacji potrzebować pod te karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ami bios 7B47v1A

najnowszy ze  strony producenta.

Edytowane przez ombre070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ombre070 napisał:

Zakładam tutaj,bo w temacie rtx3000 ginie mój post w tri migi,

 

Panowie wczoraj walczyłem do 3ciej w nocy i nic nie wskórałem.

Ci którzy czytali wczoraj moje posty wiedza o co chodzi dla wszystkich innych płyta główna piszczy 4 razy krotko przy starcie i na chwile zapala się dioda LED przy napisie VGA.

Najbardziej irytujące jest to ze karta i cały komp działają normalnie.Testowana 3Dmarkiem daje tyle samo punktów ile podają testy na rożnych stronach ,a nawet więcej.Katowałem ja Furmarkiem ,nie pokazuje żadnych artefaktów i nie przekracza 64 stopni (za to proc ucierpiał bo pikuje czasem do 70). Testowana w grach HZD,SOTTR i Metro działa lepiej niż oczekiwałem.

Reset biosu nic nie daje.Według strony MSI 4 piknięcia to bateria,pamięć 64kb,lub płyta główna walnięta.Bios zaktualizowany do najnowszej wersji.Wyciągałem i wkładałem RAM,ale nie pomogło.Baterie włożyłem nowa.Wszystkie ustawienia w Biosie na default.OC off.

Jak wyjmuje kartę i przełączam na integre problem znika.Nie możliwe ze dostaje za mało prądu ,bo podczas testów miałbym bluescreena.

PC zachowuje się normalnie.Wszystko chodzi perfekt,karta ma bydlęcą moc ,ale piszczy 4 razy przy starcie(płyta główna).

Nie mam pomysłów.

Ktos coś ?

 

PS:

Oczywiście karte odeślę z powrotem w poniedziałek jeśli nie dam rady rozwiązać problemu,ale niestety dzisiaj infolinia już nie czynna.

 

PS2:

Myślicie ze bios może specjalnej aktualizacji potrzebować pod te karty?

Pójść na jakiegoś serwisu i poprosić o podłączenie karty do innego PC? Myślę, że będą zadowoleni, że mogą zobaczyć w ogóle te kartę i na sekundę podpiąć.

Na pewno coś dziś jest otwarte :) 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problem z kompatybilnością. Napisz do supportu MSI.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od wyjęcia baterii na te 10 min. Później wypinka kości ram, karty i przedmuchanie slotów. Nie wiem jak z przygotowaniem biosów pod nowe GPU ale może tu być jakiś problem? Jak komputer działa jak należy zawsze można wypiąć biper ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brajan007 napisał:

Zaczął bym od wyjęcia baterii na te 10 min. Później wypinka kości ram, karty i przedmuchanie slotów. Nie wiem jak z przygotowaniem biosów pod nowe GPU ale może tu być jakiś problem? Jak komputer działa jak należy zawsze można wypiąć biper ?

Wszystko co napisałeś już przerobione ;)

 

Karta i komp ogólnie chodzą 100 procent ale pipka. Wiele ludzi by to olało ale mi pęka żyłka. 

Edytowane przez ombre070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu na ten problem. Ale napisz jakie tempu na tej karcie są podczas grania i czy jest cicha czy głośna? Zamówiłem tę samą karte a płytę mam też MSI tylko chipset inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Xaxaos napisał:

Nie mam pomysłu na ten problem. Ale napisz jakie tempu na tej karcie są podczas grania i czy jest cicha czy głośna? Zamówiłem tę samą karte a płytę mam też MSI tylko chipset inny.

W idle 45 stopni w grach 63-65

Miałem 1080ti gaming oc.Zero porównania jeśli chodzi o głośność.Znacznie się poprawiło. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ombre070 napisał:

W idle 45 stopni w grach 63-65

Miałem 1080ti gaming oc.Zero porównania jeśli chodzi o głośność.Znacznie się poprawiło. 

 

O to bardzo ładna kultura pracy. U mnie powinno być tak samo albo lepiej bo w budzie mam 5x 120 mm wentyle. To z wyboru karty jestem zadowolony.

Dzięki. 

Edytowane przez Xaxaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Xaxaos napisał:

O to bardzo ładna kultura pracy. U mnie powinno być tak samo albo lepiej bo w budzie mam 5x 120 mm wentyle. To z wyboru karty jestem zadowolony.

Dzięki. 

Też mam 5x 120 

2x wlot 3x wylot

Chłodzenie jest naprawdę klasiak 

Edytowane przez ombre070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ombre070 napisał:

Też mam 5x 120 

2x wlot 3x wylot

To ja mam bardziej push. Czyli lekkie nadcisnienie. Bo 4x zasysa 1 wysysa. Ale mam tez kontrolę nad mocą góra przód tył, nigdy nie musiałem zmieniać z low na high. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączone zapewne Dp,zmień na próbe na hdmi powinny ustąpić sygnałki  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios gpu lub bios mobo,  2:3 że raczej to drugie

 

pionierzy nigdy nie mają łatwo :E

Edytowane przez ghs
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, unadarek napisał:

Podłączone zapewne Dp,zmień na próbe na hdmi powinny ustąpić sygnałki  :E 

Nope już próbowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze się wtrące,ale ktoś w jakims temacie pisal o podobnym problemie z reddit.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wysyłac karty na sprawdzenie, skoro działa, problem jest z kompatybilnością biosu, ciekawy jestem czy moja Z390 MEG ACE będzie miała problem z 3080 od Asusa TUF.

@ombre070 Do biosu jesteś w stanie wejść z tą kartą?

 

EDIT: Sprawdził bym jeszcze coś innego, spróbuj przestawić tryb bootowania w biosie na Legacy wraz z odpalonym CSM, możliwe że sterownik GOP wymaga tylko aktualizacji.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DisconnecT napisał:

EDIT: Sprawdził bym jeszcze coś innego, spróbuj przestawić tryb bootowania w biosie na Legacy wraz z odpalonym CSM, możliwe że sterownik GOP wymaga tylko aktualizacji.

Mógłbyś jaśniej :D? Mam ten sam problem z gigusiem i czekając na update biosa, próbuję różnych rozwiązań.

EDIT: Zacząłem się bawić tymi opcjami fast boot, CMS etc. i udało się :) Z całkowicie wyłączonym CMS bios nie pika. Logicznie przy fast boocie również nie pika, bo nie da się włączyć CMS. Jeszcze jakbyś mi mógł powiedzieć @DisconnecT czy tą opcję lepiej mieć włączoną czy nie? Nigdy na nią nie zwracałem uwagi, aż do teraz. Nie chcę, żeby to było rozwiązanie coś w stylu wyciągnięcia głośniczka, żeby nie pikało?

Edytowane przez brelik
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, brelik napisał:

Mógłbyś jaśniej :D? Mam ten sam problem z gigusiem i czekając na update biosa, próbuję różnych rozwiązań.

EDIT: Zacząłem się bawić tymi opcjami fast boot, CMS etc. i udało się :) Z całkowicie wyłączonym CMS bios nie pika. Logicznie przy fast boocie również nie pika, bo nie da się włączyć CMS. Jeszcze jakbyś mi mógł powiedzieć @DisconnecT czy tą opcję lepiej mieć włączoną czy nie? Nigdy na nią nie zwracałem uwagi, aż do teraz. Nie chcę, żeby to było rozwiązanie coś w stylu wyciągnięcia głośniczka, żeby nie pikało?

to jest tryb kompatybilności dla systemów które nie wspierają UEFI, także możesz to zostawić wyłączone

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, DisconnecT napisał:

Nie ma sensu wysyłac karty na sprawdzenie, skoro działa, problem jest z kompatybilnością biosu, ciekawy jestem czy moja Z390 MEG ACE będzie miała problem z 3080 od Asusa TUF.

@ombre070 Do biosu jesteś w stanie wejść z tą kartą?

 

EDIT: Sprawdził bym jeszcze coś innego, spróbuj przestawić tryb bootowania w biosie na Legacy wraz z odpalonym CSM, możliwe że sterownik GOP wymaga tylko aktualizacji.

Wchodzę do biosu normalnie.Wyprobuje twój sposób jak wrócę z pracy. Dzięki 

 

EDYTA:

 

@DisconnecT jestes mistrzem ? ?

Edytowane przez ombre070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos na HardCop forum napisal ze jest z pclaba i pisze z rozwiązaniem ; D

Edytowane przez litwicki22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...