Skocz do zawartości
voximdo

Dołożenie do zestawu RTX3070 / RTX3080

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy,
miałem w planach dokupienie karty graficznej do swojego komputera, jako, że ostatnio pozbyłem się Xbox'a. Na całe szczęście przeczekałem do premiery nowych kart od nVidii i teraz poważnie zastanawiam się nad RTX 3070 lub RTX 3080. Z gier w sumie interesuje mnie głównie najnowszy Flight Simulator, Fifa i ew. Cyberpunk. Fajnie byłoby grać na najwyższych ustawieniach oczywiście :) 

Moje obecne podzespoły:
Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX,
MSI Z370 TOMAHAWK,
G.SKILL 16GB 3000MHz RipjawsV CL15 (2x8GB) (ale zastanawiam się też nad dokupieniem 8 / 16 GB)

I monitor:
LG 34UC99-W 34 WQHD

I teraz tak, kilka pytań:
1. Czy płyta główna z PCIE 3.0 którą mam styknie?
2. Nad jakim zasilaczem musiałbym się zastanowić? (Obecnie mam dość leciwego Corsair VS650W - także pytanie czy nie trzeba by myśleć o zmianie )
3. Do procka mam oryginalne chłodzenie, czy warto zastanawiać się nad zamontowaniem jakiegoś lepszego wentylatora?

Od dawna grałem na konsolach, ale ze względu na to, że i tak mam już całkiem spoko procek ze względu na potrzeby pracy to chyba zamiast nowej konsoli doinwestuje w kartę graficzną :)

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do zmiany bo mimo że masz na nalepce 650W to VS były kiepskimi konstrukcjami 

płyta i proc mogą zostać i7 8700 nawet bez k to dobry cpu.

Chłodzenie to już od ciebie zależy czy przeszkadza ci kultura pracy obecnego ;) OC i tak nie zrobisz na tym procku, chyba że symboliczne 3% przez bclk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na spokojnie

2. Do 3070 to luzik ale już na styk do 3080

3. W porównania do Intelowskiego badziewia wszystko lepsze, więc pomimo że nie podkręcisz to warto

 

Na tym procu w czasie cross gena wszystko powinno ładnie latać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz UWQHD a nie WQHD, to spora różnica i w takim wypadku śmiało możesz brać  rtx3080.

Zasilacz szczególnie do nie podkręconej platformy wystarczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brajan007 napisał:

Zasilacz szczególnie do nie podkręconej platformy wystarczy.

Dopóki się nie zaczną restarty :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz też już swoje lata ma, także tak czy siak pewnie przyda się wymienić :D I tak, racja, UWQHD, w takim razie może się skuszę na 3080, szczególnie, że mówicie koledzy, że nie trzeba wymieniać płyty głównej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o lata ale pakując 3080 nigdy bym nie januszował podłączając jej pod tak słabą konstrukcję jak VS ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładuj 3080 pod to co masz, tylko bierz kartę na zegarach stock, żeby zasilacz dał radę. Generalnie psu na styk, ale moim zdaniem wytrzyma bo nie będzie OC. 3070 będzie do bani, bo tylko 8 GB. Ja na twoim miejscu pakowalbym sie tylko w dwie karty. 3070ti 16 GB lub 3080 10 GB.

Ale generalnie Ci współczuję bo swoje odczekasz za nim dostaniesz. Cały świat zamawia 3080 taka Polska wcale nie jest jakoś ważna. USA, Chiny i dopiero reszta świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się trochę bał podłączać 3070 do tego zasilacza, nie mówiąc już o 3080 - mocy mu oczywiście nie zabraknie, ale tak jak pisał Send1N - to nie są dobre konstrukcje i nadają się do budżetowych zestawów (gdyby miał pracować na 50-60% swojej mocy, to jeszcze spoko, ale tutaj linia +12V będzie dość mocno obciążona). Kwestia ile pieniędzy chcesz wydać na jednostkę zasilającą, bo jeśli liczy się każda oszczędzona złotówka, to jako opcja ekonomiczna wystarczy Vero L3 700W za ~ 250 zł (jeszcze będzie miał duży zapas mocy).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...