Skocz do zawartości
Michi

Upgrade PC pod 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

aktualnie posiadam takiego oto PCta.

1) Intel Core i7-8700K

2) płyta główna: ASUS ROG MAXIMUS X HERO

3) zasilacz: Seasonic Focus Plus 750W 80 Plus Gold

4)dysk: Samsung 512GB 1,8'' Seria 960 Pro M.2 2280 NVMe

5) chłodzenie: NZXT KRAKEN X52 V2 RGB 2x120mm

6) pamięć: ADATA XPG SPECTRIX D40 DDR4, 2 x 8GB, 3600Mhz, CL16

7) NZXT ELITE S340

8) Asus Strix 1080Ti

 

Postanowiłem wymienić 1080ti na ASUS GeForce RTX 3080 ROG STRIX OC 10GB GDDR6X.

Czy żeby w 100% wykorzystać moc rtxa 3080 sugerujecie jakiś upgrade? myślałem nad i9 10 generacji, budżet? sky is the limit :) a tak poważnie to może procka i płytę wymienić? i może RAMu dodać? jak myślicie?

dziękuję z góry za wszelkie sugestie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od tego 3080 zobaczyć jak się będzie sprawować z tym co masz. Jaki masz monitor? Jak fhd to nie wiem czy nie lepiej zainwestować w fajne 1440p 144hz.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bobson89 napisał:

Zacząłbym od tego 3080 zobaczyć jak się będzie sprawować z tym co masz. Jaki masz monitor? Jak fhd to nie wiem czy nie lepiej zainwestować w fajne 1440p 144hz.

Asus PG279Q 1440p 165hz, jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zacząłbym od 3080 porównać z testami na 10900 i dopiero myśleć o zmianie podstawki o ile będzie sens :)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najlepiej napisać tutaj co Ci wyszło, bo mam podobne rozterki życiowe, a i tak czekam na razie na Big Navi i potencjalnie RTX3080Ti/Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 8700k stoi podobnie do 3600 pytanie czy dla takiej różnicy jak na filmie warto ładować tysiące w 10900. Czy nie lepiej poczekać rok czy dwa jeszcze na tym bo źle to nie wyglada i zmiana podstawki pod ddr5

Edit: oczywiście nie traktuje filmu jako wyznacznik tylko pogląd ogólny wiadomo każdy komp może mieć mniejsze lub większe różnice

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej zostać na i7 8700K. To świetny procesor, nie ma sensu go wymieniać nawet pod 3080. Masz świetne warunki, jeśli bardzo Ci zależy zrób po prostu OC. Na tym bulidzie z 3080, doczekasz spokojnie DDR5. Naprawdę szkoda pieniędzy na zmianę podstawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobson89 napisał:

I7 8700k stoi podobnie do 3600 pytanie czy dla takiej różnicy jak na filmie warto ładować tysiące w 10900. Czy nie lepiej poczekać rok czy dwa jeszcze na tym bo źle to nie wyglada i zmiana podstawki pod ddr5

Edit: oczywiście nie traktuje filmu jako wyznacznik tylko pogląd ogólny wiadomo każdy komp może mieć mniejsze lub większe różnice

Trochę się zagalopowałeś. Miałem 8700K i aktualnie siedzę na R5 3600. 8700K przy 5GHZ jest znacznie wydajniejszy. Ryzen może konkurować z 8700 non-k 4.3 all core ale też będzie trochę słabszy. 

https://youtu.be/1MaBmwdgjuU?t=407
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, vegmer napisał:

Trochę się zagalopowałeś. Miałem 8700K i aktualnie siedzę na R5 3600. 8700K przy 5GHZ jest znacznie wydajniejszy. Ryzen może konkurować z 8700 non-k 4.3 all core ale też będzie trochę słabszy. 

https://youtu.be/1MaBmwdgjuU?t=407
 

No to napisałem podobnie nie że 3600 jest lepszy, kolosalnej straty nie ma, a autor ma szkło 1440p tam różnice będą mniejsze niż w fhd.

Podsumowując jak wyżej pisałem modernizację tego kompa zacząłbym od 3080, które autor zamierza kupić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest podobna wydajność, porównanie do Ryzena 3600 trochę nie na miejscu.  Ale zgoda, może i nie warto zmieniać. 

Z drugiej strony, za 8700K można dostać fajny pieniądz, a i9-10850K ściągnąć do PL za ok. 1800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, vegmer napisał:

No to nie jest podobna wydajność, porównanie do Ryzena 3600 trochę nie na miejscu.  Ale zgoda, może i nie warto zmieniać. 

Z drugiej strony, za 8700K można dostać fajny pieniądz, a i9-10850K ściągnąć do PL za ok. 1800 zł

Niech ci będzie że to nie jest podobna wydajność. Skoro uważasz że 8700k jest dużo lepszy(w fhd zgadzam się jak najbardziej) to i tak autor jest w lepszej pozycji. Zakup 10850 czy 10900 +płyta nawet po sprzedaży 8700k będzie dość drogi, a jeżeli ma być różnica powiedzmy 15fpsow to według mnie nie warto.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznie z płytą dopłaci z 700 zł, jeśli ściągnie CPU do PL. Czy to to się opłaca? Wszystko zależy, czy cena i7 się utrzyma. Dziś jest wart ok. 1300 zł, za rok może być 900 zł. A jeśli ZEN3 nie dogoni Intela, to i9 będzie długo trzymać cenę i być może sprzeda za 2 lata z niewielką stratą. Ja tak miałem z 8700K i jeszcze na nim zarobiłem. 

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...