Skocz do zawartości
Gość

Jaka karta graficzna do ok 1000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć, jako, że moja 1060 padła szukam nowej karty graficznej do max 1000-1100 zł. Bardzo proszę o polecenie czegoś sensownego, najlepiej nowego. Nie gram zbyt dużo w gry, a jak już gram to z reguły na "średnich".

Karta będzie do Ryzena 5 3600 z MSI b450-a pro max, 16gb ram 3200 i zasilacz vero l3 600w.

Dzięki za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 czasami się pojawia poniżej 1300zł (około 1250zł).

Jak potrzebujesz bardzo cichej karty to np: MSI Gaming 1660 Super trochę przekracza 1100zł.

Osobiście poczekałbym na promocję RTX 2060 (np: Zotac) i zrobił lekki undervolt blokując wentylatory na 40-45%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
56 minut temu, RyszardGTS napisał:

RTX 2060 czasami się pojawia poniżej 1300zł (około 1250zł).

Jak potrzebujesz bardzo cichej karty to np: MSI Gaming 1660 Super trochę przekracza 1100zł.

Osobiście poczekałbym na promocję RTX 2060 (np: Zotac) i zrobił lekki undervolt blokując wentylatory na 40-45%.

Niestety RTX ponad mój budżet...

Czy coś takiego jak Gigabyte GTX 1660 Super OC lub Gigabyte GTX 1660 Gaming OC jest coś warte? Cena ta sama, a ten 2 ma 3 wentyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem rtx 2060 za równy tysiąc, może upolujesz daj sobie powiedzmy tydzień :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Send1N napisał:

Ja sprzedałem rtx 2060 za równy tysiąc, może upolujesz daj sobie powiedzmy tydzień :D 

Rzecz w tym, że zależy mi na 3 letniej gwarancji. Lubię mieć spokój ducha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Hexiaa napisał:

Niestety RTX ponad mój budżet...

Czy coś takiego jak Gigabyte GTX 1660 Super OC lub Gigabyte GTX 1660 Gaming OC jest coś warte? Cena ta sama, a ten 2 ma 3 wentyle.

Jak taka sama cena  to weź tą z trzema wentylatorami, raz że będziesz mógł zejść niżej w razie czego  z obrotami (a zachowasz lepsze temperatury niż na tej z dwoma wentylatorami) a dwa "Gaming" ma wyższe taktowanie więc jest wydajniejsza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Jak taka sama cena  to weź tą z trzema wentylatorami, raz że będziesz mógł zejść niżej w razie czego  z obrotami (a zachowasz lepsze temperatury niż na tej z dwoma wentylatorami) a dwa "Gaming" ma wyższe taktowanie więc jest wydajniejsza.

Nie zauważyłeś że wersja z dwoma wentylatorami to Superka, a z trzema to zwykły 1660 ?

Mimo wszystko brałbym Superkę, choć jak możesz to dołóź do czegoś porządnego jak MSI Gaming X.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to chyba tylko GTX 1660 SUPER.  Jak nie możesz dołożyć to któryś z Gigabyte.

Zapytam przy okazji. Gdybyście mieli się zdecydować na jakiś model karty GTX 1660 SUPER, to Gigabyte czy Zotac? Zotac jakoś tak wizualnie wpadł mi w oko.

Prosze o krótkie uzasadnienie biorąc pod uwage tylko tych dwóch producentów. Czy naprawde warto brać tego Gigabyta tylko dlatego, że ma trzy wentylatory (ja chciałbym raczej tylko z dwoma)?

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Stachu1984 napisał:

Nie zauważyłeś że wersja z dwoma wentylatorami to Superka, a z trzema to zwykły 1660 ?

Mimo wszystko brałbym Superkę, choć jak możesz to dołóź do czegoś porządnego jak MSI Gaming X.

 

O cholera, tak to jest jak człowiek wpadnie w rutynę.

 

 

@Hexiaa Wracaj! :D 

1660 zwykła a Super to +10% do wydajności

1660 ma pamięci o przepustowości 188GB/s

1660 Super o przepustowości 336GB/s

1660 Super ma większą przepustowość niż moja 1660Ti (288GB/s) dzięki czemu mocno się do 1660TI zbliża, 1660Ti nadal minimalnie wygrywa z 1660 Super bo ma ciut mocniejszy rdzeń (liczba CUDA) ale 1660 Super ma sporo lepszy współczynnik ceny do wydajności niż 1660 TI

 

Bierz 1660 SUPER (poznasz po tym że pamięci są taktowane zegarem 14000MHz / 14Ghz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, RyszardGTS napisał:

O cholera, tak to jest jak człowiek wpadnie w rutynę.

 

 

@Hexiaa Wracaj! :D 

1660 zwykła a Super to +10% do wydajności

1660 ma pamięci o przepustowości 188GB/s

1660 Super o przepustowości 336GB/s

1660 Super ma większą przepustowość niż moja 1660Ti (288GB/s) dzięki czemu mocno się do 1660TI zbliża, 1660Ti nadal minimalnie wygrywa z 1660 Super bo ma ciut mocniejszy rdzeń (liczba CUDA) ale 1660 Super ma sporo lepszy współczynnik ceny do wydajności niż 1660 TI

 

Bierz 1660 SUPER (poznasz po tym że pamięci są taktowane zegarem 14000MHz / 14Ghz)

W takim razie wezme Gigabajta 1660 super oc. Z kuponem wyjdzie za 950 - myślę, że spoko cena :)

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, GPUPower napisał:

Jak to wersja z 2 wentylatorami to bym się tak nie cieszył ;)

Dlaczego? Miałem taka 1060 i bardzo fajnie pracowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, GPUPower napisał:

Dawno i nieprawda, teraz to zazwyczaj grzałki i suszarki. W sumie najgorszy model bo i najtańszy Gigabyte oprócz mini. Miałem takiego 1660Ti, w upałach dobijał do 80C i obroty grubo powyżej 2000rpm. Trzeba było robić undervolt i wtedy do 75C chodził.

To co polecasz lepszego do około 1000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ventusy kręcące 1450RPM w spoczynku darowałbym sobie. 
Mam ich odpowiednika w Radeonie - msi mech. Zafixowane gdzieś głęboko 1300rpm w idle i żaden soft tego nie jest w stanie ruszyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam ogłoszenia i można trafić 5600Xt lub 2060 za 1000zł z gwarancją 2 , 2,5 letnią. Nic niżej bym nie schodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, smilehunter napisał:

Ventusy kręcące 1450RPM w spoczynku darowałbym sobie. 
Mam ich odpowiednika w Radeonie - msi mech. Zafixowane gdzieś głęboko 1300rpm w idle i żaden soft tego nie jest w stanie ruszyć. 

Ja miałem 800rpm na ventusie (rtx 2060) i był to całkiem fajny model bo zrobiłrem kombinację UV poszło na 0.931v + power limit na maxa karta trzymała zegar 1980 na rdzeniu + 7900 pamieci a temp max wynosiła 70c na takim ustawieniu przy wbitych na sztywno 1650rpm nie było tak zle ale na stock bez UV już było słabo i z zegarem i z temperatura. Same wentylatorki były ciche (łożyska) nic nie terkotało.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, smilehunter napisał:

@Send1N

@GPUPower

Zarówno 1660ti ventus, jak i wersja zwykła 1660 non super kręcą w idle ponad 1400rpm. Czy w wersji super to poprawili - bardzo bym się zdziwił. Jeśli się mylę, poprawcie mnie screenem z gpuz. 

Miałem 1660Ti Ventusa i potwierdzam, obroty minimum 40% tj. ok 1500rpm.  Gdyby nie to, to karta naprawdę była w porządku i bym sobie zostawił. Pisałem nawet na MSI czy by nie mogli dać biosu choćby z 1000 rpm w idlu to odmówili:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieciekawie faktycznie, u mnie na rtx 2060 tak nie było z ventusa byłem całkiem zadowolony ~ 1600rpm to ja miałem pod obciążeniem (po ustawieniu pod siebie), w idle kręciła się na 780-800rpm

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk83bb

Też pisałem z tym do MSI - nawet stwierdzili, że w biosie min fan = 25% (800rpm), ale z jakiegoś powodu karta trzyma się z uporem maniaka 40% (1300rpm). 
Oprócz tego, ton ich wypowiedzi sugerował mi, że jak śmiem w ogóle narzekać i czego się spodziewałem biorąc tą budżetową kupę :D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte dwuwentylatorowy jest w porządku jeżeli chodzi o 1660-tki. Dopiero przy RTX2060 pokazuje swoje prawdziwe oblicze. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...