Skocz do zawartości
sechuBFG

Karta graficzna a dość stary procesor.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Mój obecny sprzęt:

i5-2500k - podkręcony na każdym rdzeniu do 4300

zasilacz - Chieftec 750w

8gb ram

grafika gtx 1050ti

Chciałbym zmienić grafikę i ewentualnie dołożyć ramu. Chciałbym pograć w Cyberpunka który niedługo wyjdzie. Tym co mam pewnie pogram ale nie chcę uniknąć spadków fpsów czy obniżania wszystkiego do low. 

Myślałem o dołożeniu gtx 1660 super albo 5600 xt. Cena od 700 do 1300zł. 

Pozostaje pytanie czy do tego procesora dołożenie mocniejszej grafiki ma jeszcze sens czy już potrzebny jest już bardziej konkretny upgrade sprzętu.

Dziękuję za pomoc. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dołożenie mocniejszej grafiki ma sens. Jak będziesz miał za mało fps w danej grze z powodu procesora, to znaczy że potrzebny ci jest szybszy.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz zatrzymać obecnie posiadany sprzęt, to: 2600K, dodatkowe 8gb pamięci i wtedy lepsza grafika. Ogólnie średnio opłacalny deal, ale jak nie chcesz zmieniać platformy, to do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Crypt napisał:

Jeśli chcesz zatrzymać obecnie posiadany sprzęt, to: 2600K, dodatkowe 8gb pamięci i wtedy lepsza grafika. Ogólnie średnio opłacalny deal, ale jak nie chcesz zmieniać platformy, to do zrobienia.

Widzę że pracujemy w tej samej branży :) Od spedytora/dyspozytora do kierowcy w moim wypadku. Obecnie Volvo 500

A wracając do tematu. Planowałem wymienić tylko kartę i ewentualnie dołożyć ram, procka wolałbym zostawić. No cóż kupię chyba na razie samą kartę i sprawdzę fpsy przed i po wymianie jak będzie bardzo mały skok mocy to wtedy trzeba będzie wymienić więcej rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem i5 2500k z 1060 3gb i juz ta karta niekiedy sie nudziła - ja zmieniłem na zwykłego i7 2600 (wyszła jakaś śmieszna dopłata po sprzedaży 2500k) i w następnie kupiłem gtx1660 - idealny zestaw wtedy był ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, sechuBFG napisał:

kupię chyba na razie samą kartę i sprawdzę fpsy przed i po wymianie

słusznie. W najgorszym przypadku szacuje że będzie plus 50% fps. Jeśli gra wymagająca bardziej od GPU, to przyrost fps powinien być x2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, sechuBFG napisał:

Widzę że pracujemy w tej samej branży :) Od spedytora/dyspozytora do kierowcy w moim wypadku. Obecnie Volvo 500

A wracając do tematu. Planowałem wymienić tylko kartę i ewentualnie dołożyć ram, procka wolałbym zostawić. No cóż kupię chyba na razie samą kartę i sprawdzę fpsy przed i po wymianie jak będzie bardzo mały skok mocy to wtedy trzeba będzie wymienić więcej rzeczy. 

U mnie DAF 106 po chipie na 500KM, dopiero teraz czuć, że jedzie i nie modli się pod górę :E

Co do tematu, poszukalbym zwykłego 2600 lub "K", bo ma wyższe zegary, bo tego na bank będzie czuć poprawę w takim Cyberpunku i nie tylko. Taka zmiana już że 3 lata temu dawała bardzo duży skok wydajności, a teraz dodatkowo seria 2xxx nie należy do zbyt drogich. Ja bym wsadził 2600, grafe i zobaczył, jak duża poprawa będzie. W następnej kolejności ram, ddr3 nie sa jakieś drogie, w trzeciej kolejności bym dobra, bo taki SOTR potrafi nawet 7GB wciągnąć, więc nie sądzę, żeby cyberpunk zjadł mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W pierwszej kolejności zmieniłbym kartę. Może będzie dla Ciebie wystarczająca wydajność z obecnym CPU. Jak nie to zmieniłbym platformę, sprzedałbym obecny CPU, ram i mobo. Po kosztach poszukałbym używanego R5 1600 + B450 + 16 gb ram 3200. Jak CPU nie będzie dawał rady za jakiś czas będziesz mieć całą paletę CPU do wyboru na tej samej płycie, Zen2, Zen3 od 4 do 16 rdzeni, do wyboru do koloru.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi