Skocz do zawartości
Canarino

Czy ta maszynka będzie się nadawać do strzyżenia włosów na głowie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić maszynkę do strzyżenia włosów. Najpierw wybór padł na Phillips QC5115/15  tutaj link https://allegro.pl/oferta/maszynka-do-wlosow-philips-qc5115-15-golarka-brody-9686770186?utm_feed=aa8eb1a7-0f7c-4755-8268-501070cd7cf9&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=polecane

Jednak znalazłem też urządzenie wielofunkcyjne   Braun MGK 3045  tutaj link    https://allegro.pl/oferta/maszynka-do-wlosow-braun-mgk-3045-trymer-brody-7w1-9658737436?utm_feed=c9faa3c7-f817-45a7-9529-84b750279de2&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed   

 Pytanie tylko czy ten Braun nadaje się do strzyżenia włosów na głowie. Po opiniach i danych ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Może ktoś ma tego Brauna albo podobne urządzenie do niego i jest w stanie powiedzieć czy nadaje się to do strzyżenia włosów na głowie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Spokxik napisał:

Tego Philipsa mogę polecić, A tu BRAUN

ok. Widzę ze ten Braun też ma dość dobre opinię.  Czy wiesz może która z tych maszynek będzie cichsza ? Phillips QC5115/15 czy ten co poleciłeś czyli Braun HC5010 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips głośny nie jest, za to opitolić się nim to 3 min, do tego jest lekki jak piórko zasilacz jest przy gniazdku,. BRAUN ma akumulator więc  będzie ciężki. Ostrza do philipsa to 100zł oryginał mnie stępiły się po 7 latach często gęsto używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Spokxik napisał:

Ten Philips głośny nie jest, za to opitolić się nim to 3 min, do tego jest lekki jak piórko zasilacz jest przy gniazdku,. BRAUN ma akumulator więc  będzie ciężki. Ostrza do philipsa to 100zł oryginał mnie stępiły się po 7 latach często gęsto używana.

ok .Dzięki za opinie. Ogólnie tego Brauna nie uzywałeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braun to dobra firma mam golarkę series 1.

Ps. Nie kupuj zamienników ostrzy nie opłaca się.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Spokxik napisał:

BRAUN ma akumulator więc  będzie ciężki

Ale nic ci się nie dynda, nie musisz mieć gniazdka pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię jak mi dynda xD

Kiedyś miałem akumulatorówkę zapomniałem doładować i miałem pół twarzy ogolone, nie było możliwości zasilania bezpośrednio z sieci więc jak akumulator padł to tylko śmietnik.

Tak że wyleczyłem się z akumulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę czy jest możliwość zasilenia z kabla, żeby w razie co dokończyć cięcie/golenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Bono[UG] napisał:

Ja patrzę czy jest możliwość zasilenia z kabla, żeby w razie co dokończyć cięcie/golenie.

Tak, tylko to "zasilanie z kabla" wpierw chyba ładuje akumulator, a dalej idzie na silniczek. Wyleczyło mnie to już, miałem, akumulator coraz mocniej padał, aż padł do stopnia, gdzie podłączanie kabla nic nie dawało. Następną kupiłem z sieci i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takich problemów, żeby na kablu gorzej chodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat korzystam z Remingtona i nic się z nim złego nie dzieje, mimo częstego użytkowania. Obcinam się średnio co ok 2 tygodnie. Nie są drogie, ale ja w każdym razie się nie zawiodłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bono[UG] napisał:

Nie zauważyłem takich problemów, żeby na kablu gorzej chodziły.

NIe no na kablu zawsze pójdzie lepiej (o ile ma tą opcję), niektóre z aku jak tracą moc to nie tną włosia tylko wyrywają. Potem są puste plamy w zaroście etc, po za tym zawsze mam jednorazówkę awaryjną żeby być wygolonym galowo. Żadna elektryczna nie zastąpi zimnej stali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się, żeby następowała powolna degradacja ze słabnięciem akumulatora. Może lekko siada jak się wyczerpuje ale dopiero na sam koniec jest ostry zjazd do zatrzymania.
Nie spotkałem się, żeby cokolwiek rwało, może ostrza/folia już zużyte były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bono, ciężko mi uogólniać na wszystkie aku, bo tylko na jednej się "przejechałem", a w miarę solidna była, (chyba) Remington z takich "średnich". Degradacja była powolna, na koniec ani na kablu nie chciała iść. Włosy też rwała/szarpała, co wynikało chyba ze spadku obrotów silniczka. Kolejny Remington tańszy, na kablu, chodzi jak głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remingtona nie miałem jeszcze produktów więc się nie wypowiem, natomiast w tej cenie QC5115 brać może każdy bez wahania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzyyss

Miałem jakąś starą z targu na kablu i to było upierdliwe (teraz robi za psią). Obecnie mam jakiegoś Philipsa (mogę wieczorem dopisać model) z akumulatorem i jest zdecydowanie wygodniej (nie wspominając, że tnie lepiej, nie zapycha się), zanim zacznie akumulator zdychać, to jeszcze trochę czasu minie, więc przy niej ciężko mi coś powiedzieć.

Do golenia miałem Brauna z serii 300. Po 7-8 latach akumulator zdechł ale na kablu nadal normalnie działała, tyle że niewygodnie, kabel potrafił wypaść.
Nowa 300 niestety okazała się zdecydowanie głośniejsza :thumbdown: i żałuję, że nie pobawiłem się w wymianę akumulatora, czy chociaż zajrzenia co tam siedziało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Canarino napisał:

Witam. Mam zamiar kupić maszynkę do strzyżenia włosów.

Podstawowe pytanie: co rozumiesz przez strzyżenie. Chcesz modelować fryzurę, czy golić na zero lub 1-5mm?

Łeb golić na łyso zaczynałem od maszynek philipsa na kablu, akumulatorowych, potem profesjonalna babyliss (mega fajna, ale w perspektywie chyba nie warta tych pieniędzy dla jednego łba), potem braun na kablu i od kilku miesięcy philips multigroom 3720 - dosyć przyjemna, mała, końcówka do uszu/nosa, długo jedzie na baterii i na tyle tania że nie szkoda będzie znów wymienić za dwa lata. Z dzisiejszej perspektywy babyliss najlepszy, ale cena boli bardzo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moser 1400... Swego czasu sam szukałem maszynki i wertując internet/fora, wszyscy polecali właśnie Mosera (Jeżeli chodzi o coś w rozsądnej cenie). Gadałem z kilkoma fryzjerami i wszyscy chwalili zakup ;) Generalnie jak nie wiesz na co się zdecydować, to warto wybrać się do ogarniętego fryzjera i zapytać. Profesjonalny sprzęt to kwota 250+ z naciskiem na DUZY "+" ;)

 

ps

Moser to po prostu jedna z tanszych półprofesjonalnych/profesjonalnych maszynek.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...