Skocz do zawartości
cntrl

Gdzie się podziały Ryzeny 3 3200g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę z pytaniem. Czemu jest tak słabo z dostępnością ryzena 3 3200g? Tak jak z niecały miesiąc temu był dostępny w ponad 20 sklepach za cenę często nie przewyższającą 400zł, to teraz ledwo w 4 sklepach da się go znaleźć za ponad 450zł. Więc czy został wycofany czy coś?

Edytowane przez cntrl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo było rok temu z 3400g... i pół roku trwało nim wyszło z tej sytuacji.... nie wiem czy 3200g ma tyle czasu i rzeczywiscie nie zniknął na stałe... ale oferta amd taka już jest "chwiejna"...  jest, bywa, znika... I tu raczej brak konkretnych info....

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolege to raczej mało pociesza że miesiąc temu dało sie sensownie kupic... teraz w tym samym sklepie 539 co jest szczytem absurdu gdy za 20-30zł wiecej jest 3400g....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa w zestawach na allegro za 1300zl ....

Ot gdzie sie podzialy. Sa u Oem-ow  i w gotowcach.

Nowy rok akademicki i szkolny przecież ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie takie proste wyjaśnienie... bo towar nie znika z kanałów dystrybucyjnych jak jest do pozyskania... kwestia terminu realizacji... sklepy nie rezygnują z łatwego pieniadza jak określą dostepność za tydzień, dwa... a tu jest null-zero-nigdzie poza jakimiś pozostałościami magazynowymi którym wywindowali cene i nikt praktycznie ich nie kupuje poza noobami ale to oznacza brak jakiejkolwiek dostępności... poza tym większość tych zestawow OEM nie pojawia sie znikąd... a te najwieksze sieci sklepów internetowych nie kupuje tego na giełdzie komputerowej tylko są już na tyle duzi że pozyskują sprzęt praktycznie bezpośrednio od producenta... a ci oemcowy i zestawy co widzisz to opieraja sie że tak nieelegancko  się wyraże na lokalnych spekulantach co nabyli je własnie od tych dużych dostawców w jakiś promocjach etc,,, parafrazując nie licz że to sie za pare tygodni wyklaruje... gdyby tak było to najwieksze sieci by oferowały towar z dłuższą data realizacji po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to "padło" w promocji, bo nie chciało mi się czekać na procesory Yeti (nowe APU) :) Minął miesiąc i wychodzi na to, że to był raczej dobry ruch. Ja bym odbił od tematu tego procesora, nie jest więcej wart niż 350-400 zł (nowy). Wszystko powyżej jest nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 3200/2200 to jest totalny max w okolicach ~350zł... Nie wiem do czego potrzebujesz, bo chyba raczej nie do gier bo to słabiutko z tą vega 8... ale jak myslisz o zwykłym webbrowsingu/media player to nawet athlon 200ge/3000g wymiatają.. sam miałem i powiem Ci nawet 4k hdr leciało z tej vegi 3... i takie zwykłe użytkowanie wymiatało... chłodno cicho energoszczednie... tylko ja jednak celowałem w taki podstawowy gaming i tu już za słabo było i ta vega 11 to takie minimum....

Amd ma w planach athlona 3150g 4/4 jak potrzebujesz jednak tego wiekszego powera cpu...ale dalej bez gamingu, tylko że póki co to procek widmo... i raczej mimo obietnic amd nie kwapi sie z supportem na <b450... podobna zależność dotyczy nowych renoir... mus to płyta b550.... chociaz 4350g kosztuje 630+ co przy nieco lepszych wynikach wzgledem 3400g nie jest jakimś szczególnie warte tego całego wydatku... a 3400 to już można wyrwać na jakiś aukcjach <500 co mi się udał... więc tym bardziej 3200g z cena 500+ uważam za absurd.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...