Skocz do zawartości
Babeua

MSI GTX 650 2GB czy bedzie pasowac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Pewnie zakladam zly temat w zlym dziale ale mam szczera nadzieje, ze nie(nie korzystam czesto z tego typu forum).

Dzis w nocy po cotygodniowym czyszczeniu komputera jak i karty graficznej GeForce GTX260, odmowila ona posluszenstwa. Grzeje sie, wiatrak nie dziala i nie ma obrazu. Mam znajomego ktory za niewielka kwote moze podrzucic mi MSI GTX 650 2GB i tu moje pytanie..

Mam plyte glowna Asus P5B Deluxe oraz zasilacz Chieftec 650W, czy ta karta graficzna bedzie pasowac? Z tego co widzialem ma ona tylko jeden slot na zasilanie (chyba ze cos przeoczylem) a moja stara 260 miala dwa wejscia 2x6 i takie tez kable ja zasilaly. Czy moge smialo podlaczyc MSI czy szukac innej karty? 

 

Jesli zly dzial lub cos nie tak z tematem to prosze o przeniesienie. Dziekuje za odpowiedzi i poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać w czym problem? 650 pobiera mniej prądu niż ta stara 260 dlatego nie wymaga zasilania z 2 kabli

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Babeua napisał:

Dzis w nocy po cotygodniowym czyszczeniu komputera jak i karty graficznej GeForce GTX260, odmowila ona posluszenstwa.

?Serio chce ci się czyścić kompa co tydzień? Szacun ? Ja tam jadę kompresorem raz na rok i wszystko śmiga, a w sumie to nawet nie ma z czego czyścić, jakoś tak mało tego kurzu się zbiera u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi wlasnie chodzilo a nie bylem pewny wiec zapytalem tutaj. Co do kabli, jest roznica ktory podepne? Oba maja takie same wyjscia tyle ze jeden z nich jest zauwazalnie grubszy. Jestem laikiem wiec nawet przy takiej drobnej wymianie wolalem sie upewnic. Dziekuje za odpowiedzi i poswiecony czas.

 

Tak, mam taki nawyk juz ze wzgledu na to iz w mieszkaniu mocno sie kurzy. Tu przedmucham, tam przetre. Wyjatkowo dzis rozkrecalem stara karte i musialem cos uszkodzic. 

Edytowane przez Babeua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Babeua napisał:

O to mi wlasnie chodzilo a nie bylem pewny wiec zapytalem tutaj. Co do kabli, jest roznica ktory podepne? Oba maja takie same wyjscia tyle ze jeden z nich jest zauwazalnie grubszy. Jestem laikiem wiec nawet przy takiej drobnej wymianie wolalem sie upewnic. Dziekuje za odpowiedzi i poswiecony czas.

 

Tak, mam taki nawyk juz ze wzgledu na to iz w mieszkaniu mocno sie kurzy. Tu przedmucham, tam przetre. Wyjatkowo dzis rozkrecalem stara karte i musialem cos uszkodzic. 

gtx260 ma zasilanie 6-pin i 8-pin a gtx 650 ma zasilanie 6-pin z tego co znalazłem w specyfikacji, stare karty ale raczej wszystkie niereferenty miały takie samo.

Więc ten grubszy to jest właśnie 8-pin więc jego na bok a do 650 wepnij 6-pin? Ogólnie jak spojrzysz na wejście na karcie i zobaczysz tam 6 kwadracików to 6-pinowe?

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Sygnaturki mam domyślnie wyłączone. Ok, nie było więc tematu. Użytkownik hardkor, albo bardzo małe zakurzenie :D. Zazdraszczam ?

Nie jestem jakimś dużym entuzjastom z super pro high-endowym sprzętem, żeby co tydzień z każdego milimetra kurzu go czyścić?. Ale serio ja jakoś nie widzę po swoim kompie żeby był nawet po roku jakoś mocno zakurzony, może te filtry robią swoje. Co też ciekawe ja jestem takim trochę pedantem. Mam ogólnie czysto w pokoju. Ja np bardzo dbam o klawiaturę, myszkę, w ogóle nie ma u mnie opcji, że jem coś jak siedzę przy kompie. Wiadomo ręce się pocą i tłuszcz się wydziela ze skóry i nie ma też opcji że łapie za myszkę czy klawe jak czuje tłustą skórę. ?Mam takie zboczenie, że przy kompie trzymam mokrą ściereczkę i żeby nie chodzić co chwila myć ręce tym bardziej jak grasz i nie może odejść to sobie co jakiś czas ręce z potu i tłuszczu wytrę. Tak wiem....?jakiś psychol. Ja jak widzę jak ktoś je np chipsy i łapie potem za sprzęt ??

BTW. Też nie mam dużej wiedzy o podzespołach, jakbym tak miał rozkręcić całą kartę z chłodzenia żeby ją dokładniej wyczyścić to mógłby być problem z ponownym złożeniem ?

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Gronek31 napisał:

 Ja jak widzę jak ktoś je np chipsy i łapie potem za sprzęt ??

 

Mam to samo :rozga:u mnie klawa/myszka zawsze muszą być czyste i odtłuszczone + czysta szyba w skrzynce ale sporo jest takich ludzi co żre jak świnia przy stanowisku i sprzęt po tygodniu wygląda jakby leżał tam 5 lat :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

przyczyniają się do degradacji powierzchniowej wielu elementów codziennego użytkowania przy PC

mi przez ostatnie 10 lat zdegradowało 2 klawiatury, 3 myszki 1 kartę graficzną i 2,4 procesora.

Znaczna część awarii sprzętu to wynik "czyszczenia", a już w szczególności rozkręcania karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta pasuje i wogole dziala tylko ze jest problem. Po podpieciu i zainstalowaniu sterownikow z glownej strony nvidii nagle obraz zostal uciety ( z kazdej strony, jakby sie zeskalowal do srodka). Przy nazwie karty w managerze urzadzen jest wykrzyknik z kodem 43. Od 4 h mecze sie przeinstalowujac sterowniki i dalej to samo. Panel nvidii tez nie chce dzialac. A karta jest na 100% sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kod 43 to często koniec karty :E niech ten twoj kolega przetestuje lepiej ta karte u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalismy. Karta ma uszkodzona pamiec. Takze czas na kupno nowej

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...