Skocz do zawartości
davenish

Domowe stanowisko pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do freelancerow. Na czym najbardziej sie skupiacie w czasie aranzowania takiego stanowiska? Bo niedlugo przechodze na prace zdalną i sie zastanawiam co jest najbardziej istotne... Meble ergonbomiczne, oswietlenie? O co jeszcze zadbac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam stół ergonomiczny z regulacją wysokości.

Nie musi być elektryczny, może być na korbę, bo wystarczy raz ustawić i spokój. No chyba że ktoś zamierza przy nim na przemian siedzieć i stać, wtedy korba będzie dodatkowym treningiem :)

Ja sobie kupiłem stół IKEA SKARSTA 160x80 cm, żeby móc na nim postawić trzy monitory 24-calowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabra do telekonferencji - must have. Model speak 510 jest bardzo dobry. A niezawodny internet wcześniej czy później zawodzi w najmniej odpowiednim momencie - warto mieć jakiś mały pakiet danych do LTE z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kolejności:

  • pomieszczenie (jeśli masz możliwość, to cały pokój zamień na biuro)
  • spokój (jeśli masz możliwość, to odizoluj się od zewnętrznych bodźców)
  • wygodny fotel (miękkie siedzisko, wygodne oparcie)
  • duże biurko (żebyś pomieścił wszystkie sprzęty + regulowana wysokość)
  • szybki i niezawodny internet (warto mieć też zapasowy np. z telefonu)
  • minimum 1 zewnętrzny monitor (optymalnie 2-3)
  • zewnętrzne peryferia

A najbardziej istotna jest samodyscyplina i organizacja czasu pracy.

Na zimę prawdopodobnie też przeniosę się do pracy zdalnej, choć warunki są dalekie od ideału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyłączę do polecanek mikrofonu konferencyjnego, bez jakiejś konkretnej marki (sam mam sennheisera bo akurat upolowałem używkę tanio). W zasadzie kupiłem z początkiem pandemii z myślą o spotkaniach on-line naszej grupki hobbystycznej, ale teraz używam prawie do wszystkiego: od grania on-line po różne telko w pracy, czy szkolenia on-line, bo nie wyobrażam sobie ponownego siedzenia w słuchawkach. A tak można wstać z fotela, przeciągnąć się, jak spotkanie jest mniej dynamiczne, nawet zajrzeć do drugiego pokoju, bez uwiązania kablem do słuchawek. Niby są słuchawki bezprzewodowe, ale dalej coś masz na głowie cały czas i musisz pamiętać o ładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic dobre biurka mozliwoscia regulacji wysokosci?
Lepiej kupic oddzielnie nogi + blat, czy razem?

Zmieniam mieszkanie niedlugo i chce sobie tez odpicowac stanowisko w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mega długo siedzi przy komputerze to może takie biurko z zmianą położenia siedzenie/stanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o tym mowie, mam takie w pracy. Niestety firma zamowila z jakiejs innej iscie korporacyjnej firmie, bo na amazonie moge sobie 2 kupic w cenie tego co mam w robocie.
Stad pytanie, lepiej to samemu montowac (nogi na amazonie + dobry blat) czy raczej calosc razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem razem bo jestem leniwy. No i blatu taniej jak z Ikei pewnie też łatwo nie znajdziesz :D. Ale tak na prawdę jedyne co zyskujesz w ten sposób to wywiercone pod wymiar otwory na mocowanie. jak ufasz sobie, że dasz radę ustawić blat w miarę równo na środku, zaznaczyć miejsce na dziury i nawiercić nie rozwalając blatu na wylot, (co nie jest rocket science) to nie ma problemu. Zwłaszcza, że gotowe systemy, które widziałem mają zwykle mały wybór kolorów czy wykończeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Trepcia napisał:

Ladna sciana w tle.

Koniecznie regał pełen książek których nigdy nie przeczytałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze to biurko elektryczne i koniecznie elektryczne zeby czesto zmieniac pozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...