Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Smartfon z GPS do nawigacji -jakie parametry?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję kupić smartfon z przeznaczeniem do nawigacji GPS (zamiast dedykowanego urządzenia PNA). Wiadomo Android... ---> jakie parametry MUSI mieć fon, żeby w miarę komfortowo nawigować offline.

Ile RAMu ? Jaki Procesor / ile rdzeni minimum ?

 

dzięki wszystkim, pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się odnieść co do minimalnych parametrów, aczkolwiek nawet redmi za 400 zł wystarczy do nawigacji. Jeśli zamierzasz korzystać z kilku aplikacji z mapami offline i jeździsz za granicę, to warto, by smartfon miał pojemną pamięć (min. 64 GB).

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, vhp napisał:

Trudno mi się odnieść co do minimalnych parametrów, aczkolwiek nawet redmi za 400 zł wystarczy do nawigacji. Jeśli zamierzasz korzystać z kilku aplikacji z mapami offline i jeździsz za granicę, to warto, by smartfon miał pojemną pamięć (min. 64 GB).

mi chodziło raczej o tańszy, tzn. 1 GB RAM, procesor 4-rdzeniowy 1,3 GHz -czy podoła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze jesli maja to byc zwykle mapy google to jakis redmi 9 w 100% wystarczy, nic z oledem bo szybko wypali sie jesli duzo jezdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, forumowicz-a55 napisał:

mi chodziło raczej o tańszy, tzn. 1 GB RAM, procesor 4-rdzeniowy 1,3 GHz -czy podoła ?

Nie wyobrażam sobie tańszego. Podoła, nie podoła – po co Ci sprzęt, który za rok będziesz musiał zmieniać, bo nawigacja nie będzie działać na starej wersji Androida?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vhp napisał:

Nie wyobrażam sobie tańszego. Podoła, nie podoła – po co Ci sprzęt, który za rok będziesz musiał zmieniać, bo nawigacja nie będzie działać na starej wersji Androida?

a tak poza tematem -ile pamięci Ram zżera system Android po włączeniu smartfona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 2gb. Zauważyłem, że im telefon ma więcej ram na pokładzie tym więcej zżera system. Jak miałem 3gb to system jadł ok 1,5-2gb. Jak 4 to 2min. Z 6 GB potrafi do 2,5-3 GB dobić. Może to wynika z faktu, że po prostu były to coraz mocniejsze telefony i z racji funkcjonalności potrzebował po prostu więcej ram. 

 

Edit 

Poza tym nie bebechy typu proc i ram maja na to wpływ a jakość zastosowanego GPS, oprogramowania nim zarządzającego i samego systemu w telefonie. Np taki Asus Zenfone 3 sprawdza się doskonale, tak samo jak stara Nokia mojego ojca. Nawet mocne telefony potrafią gubic sygnał, wskazywać pozycje z ogromnym błędem itp. To, że na tanim nowym telefonie GPS będzie źle działać to zależy tylko od tego, czy jest to gówno a nie telefon czy jednak fon. 

Edytowane przez Petru23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Petru23 napisał:

Ok 2gb. Zauważyłem, że im telefon ma więcej ram na pokładzie tym więcej zżera system. Jak miałem 3gb to system jadł ok 1,5-2gb. Jak 4 to 2min. Z 6 GB potrafi do 2,5-3 GB dobić. Może to wynika z faktu, że po prostu były to coraz mocniejsze telefony i z racji funkcjonalności potrzebował po prostu więcej ram.

Po to jest właśnie RAM, żeby go używać, a nie żeby był wolny.

3 godziny temu, Petru23 napisał:

Poza tym nie bebechy typu proc i ram maja na to wpływ a jakość zastosowanego GPS, oprogramowania nim zarządzającego i samego systemu w telefonie. 

Aplikacja do nawigacji też ma znaczenie, np. taki Navitel (najgorsza nawigacja jaką testowałem, nie polecam) łapie sygnał GPS natychmiast (!) po uruchomieniu, a np. z Here Wego czasem i z minutę muszę poczekać.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, vhp napisał:

Po to jest właśnie RAM, żeby go używać, a nie żeby był wolny.

Aplikacja do nawigacji też ma znaczenie, np. taki Navitel (najgorsza nawigacja jaką testowałem, nie polecam) łapie sygnał GPS natychmiast (!) po uruchomieniu, a np. z Here Wego czasem i z minutę muszę poczekać.

Racja. 100% racji. Aczkolwiek ja odniosłem się do stałych kwestii sprzętowych i Soft owych, których nie zmienimy, bo aplikacja jest zmienną, która możemy dowolnie wybrać. Wychodząc z założenia, że będziemy korzystali z aplikacji idealnej, nie powodujących żadnych opóźnień czy rozbieżności w lokalizacji a skupiając się na zastosowanym module GPS, jego oprogramowaniu i nakładki systemowej, która może po prostu źle zarządzać podzespolami. Załóżmy, że mamy czystego androida. 

 

Co do ram to wielokrotnie pisałem. Osobiście wali mnie to, ile telefon ma ram. Ma być wystarczająco aby telefon działał sprawnie. Śmieje się z tych 8 czy 12gb i traktuje je jako wabik na lanserów, którzy chcą się pochwalić, że mają w telefonie więcej ram niż kolega ze szkolnej ławki. Mnie więcej jak 6 potrzebne nie jest a i 4gb uważam za wystarczające w zupełności na dziś dzień. Chociaż nie wykluczam, że z każdą edycja androida tego Ramu będzie potrzeba coraz więcej. 

Dochodzi też kwestia aplikacji, z których korzystamy. Przeglądarka www potrafi swoje zjeść, apki bankowe, społecznościowe itp itd. Ja z aktywnych apek, tych zaciągniętych że sklepu play mam accu, watsupp, McDonald zaapke. Wsio. A, i jeszcze arkusze googla i Office. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny konkurent do cena jakosc to redmi 9c :E do nawigacji jak znalazl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...