Skocz do zawartości
blajo6

Wymiana GTX 970 na 1660Ti czy teraz ma sens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy wymiana mojej obecnej grafiki ma teraz sens?

zrobiłem sobie porównanie na GPUCHECK i wychodzi, na moim i74790k wzrost wydajności średnio 38% (1080p)

Wymiana wyniosła by mnie coś koło 700-800zł dopłaty po sprzedaniu starej karty

Celuje w tego Palit GeForce GTX 1660 Ti StormX OC 6GB

Czy lepiej na razie odpuścić i czekać na jakieś 3060/3050 ? Obecny komp służy mi już 5 lat,  a nie ukrywam, że ten upgrade chciałbym zrobić przed premierą cyberpunka jeszcze co by na ultra w 1080p płynnie pograć :)

Dodam, iż ze względu na ograniczony teraz budżet nie mogę sobie pozwolić na wymianę procesora, płyty i pamięci, więc tego staruszka podgonić mogę go tylko grafiką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 ma podobno wyjść w listopadzie,3050 w przyszłym roku - tylko,że jeśli dostępność kart będzie taka sama co 3080,to poczekasz spokojnie do przyszłego roku.Jeśli nie potrzebujesz karty na teraz,to lepiej czekać.
W przeciwnym wypadku bierz 1660 Super,1660 Ti również może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

3060 ma podobno wyjść w listopadzie,3050 w przyszłym roku - tylko,że jeśli dostępność kart będzie taka sama co 3080,to poczekasz spokojnie do przyszłego roku.Jeśli nie potrzebujesz karty na teraz,to lepiej czekać.
W przeciwnym wypadku bierz 1660 Super,1660 Ti również może być.

ok dzięki w takim razie poczekam do listopada, zobaczę jak będzie z dostępnością 3060, a w razie czego 1660 super/ti jest dostępna od ręki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super/Ti zapewni Ci 50% wzrost wydajności, ale jak możesz poczekać na 3060-tke to także będzie dobra decyzja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Super/Ti zapewni Ci 50% wzrost wydajności, ale jak możesz poczekać na 3060-tke to także będzie dobra decyzja 

Zobaczę przynajmniej jaki wzrost na moim CPU będzie między 1660ti/super a 3060 no i jak będzie z opłacalnością i dostępnością, bo pewnie dowalą na start "podatek od nowości" :)

wszystko się wyjaśni w najbliższym czasie

Dzięki  za pomoc i rozwianie wątpliwości przynajmniej po części :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, blajo6 napisał:

nie ukrywam, że ten upgrade chciałbym zrobić przed premierą cyberpunka jeszcze co by na ultra w 1080p płynnie pograć

Jak zrobisz upgrade po premierze gdy już będą testy fps cyberpunka to też będziesz mógł płynnie pograć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja standardowo polecę używkę 1070. Przesiadałem się kiedyś z 970 tki na 1070 boost zazwyczaj dwukrotny jeśli chodzi o FPS czyli już konkretnie. Obecnie za karty z dobrym chłodzeniem trzeba zapłacić 750-850 zł.

Tego palita x stroma nie polecam bida z nędzą to chłodzenie.

Ogólnie do i74790k możesz spokojnie dać kartę pokroju rtx 2060/70 albo gtx 1080 w 95% grach nie będzie ograniczenia.

Używkę 2060 spokojnie kupisz za 1100-1200 zł z długą gwarancją. Jak nie zamierzasz zmieniać platformy to ja bym brał i cieszył się gierkami. Ceny tych kart nawet po nowej generacji za dużo nie stracą.

 

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brajan007 napisał:

A ja standardowo polecę używkę 1070. Przesiadałem się kiedyś z 970 tki na 1070 boost zazwyczaj dwukrotny jeśli chodzi o FPS czyli już konkretnie. Obecnie za karty z dobrym chłodzeniem trzeba zapłacić 750-850 zł.

Tego palita x stroma nie polecam bida z nędzą to chłodzenie.

Ogólnie do i74790k możesz spokojnie dać kartę pokroju rtx 2060/70 albo gtx 1080 w 95% grach nie będzie ograniczenia.

Używkę 2060 spokojnie kupisz za 1100-1200 zł z długą gwarancją. Jak nie zamierzasz zmieniać platformy to ja bym brał i cieszył się gierkami. Ceny tych kart nawet po nowej generacji za dużo nie stracą.

 

nad 1070 też się właśnie zastanawiałem, a te RTX2060/2070 używki też w sumie niezła opcja, bo biorąc pod uwagę mój budżet to spokojnie używkę mogę brać

tak na marginesie jak myślicie jak wyjdzie 3060 to jaka będzie cena? coś pewnie koło 2k zł :)

no tak patrzyłem to używki 1080 latają po 1100+  gwanrancją min 3msc a takie powyżej 6msc gwary to 1200+ zł 

natomiast RTXy 2060 latają tak od 1250+ a wydajność chyba zbliżona do 1080

z kolei RTXy 2070 używki to już sporo więcej bo 1600+zł trzeba wywalić

a taki palicik ? gwara 6msc PALIT GeForce GTX 1080 8GB GameRock

 

Edytowane przez blajo6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, blajo6 napisał:

Witam

Czy wymiana mojej obecnej grafiki ma teraz sens?

zrobiłem sobie porównanie na GPUCHECK i wychodzi, na moim i74790k wzrost wydajności średnio 38% (1080p)

Wymiana wyniosła by mnie coś koło 700-800zł dopłaty po sprzedaniu starej karty

Celuje w tego Palit GeForce GTX 1660 Ti StormX OC 6GB

GTX 1060 @2100MHz vs GTX 1660 TI @2050Mhz +27%

700-800zł dopłaty? chyba dużo, ja płaciłem 899zł (promocja xkom, daaawno) za tego "Palita/Gainwarda", może poczekaj na RTX 3070? może ceny RTX 2060 trochę spadną? albo na GTX 970 przeczekaj na RTX 3060?

W końcu GTX 970 to tak +/- GTX 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 1080 GameRock bardzo dobra karta, ale cena przesadzona za 100 zł więcej można spokojnie kupić już 1080 Ti, ale to już overkill do 4790k i 1080p. No i z serią 10xx trzeba mieć świadomość, że większość tych kart kopała crypto, żeby zminimalizować to ryzyko to raczej prywatna osoba z FV z jedną sztuką GPU. Z  serią RTX ten problem już nie występuje bo w chwili wyjścia tych kart kopanie przestało być opłacalne.

3060 będzie raczej poniżej 2k ale kiedy wyjdzie? nie wiadomo.

Jest jeszcze 1070 TI a tej bliżej do 1080 a niżeli 1070, no i karta stosunkowo najmłodsza z pascali więc większa szansa na dłuższą gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupna używanej karty takiej jak 1070, 1080 których ceny w tej chwili na portalach aukcyjnych to po prostu jeden wielki żart. blajo6 nawet nie bierz pod uwagę kupna czegoś takiego po tak zawyżonych cenach, nie mówiąc o tym że można się naciąć na kartę po koparce lub nieudolnej naprawie.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, RyszardGTS napisał:

 

W końcu GTX 970 to tak +/- GTX 1060.

Dopiero GTX980 to +/- GTX1060. 

Dziewięćset siedemdziesiątce trochę do młodszego modelu brakuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie macie racje z tymi pokoparkowymi kartami z serii 10xx. Tak właśnie się zastanawiałem skąd oni mają na Allegro tyle sztuk używek. Teraz już wszystko jasne. 

A co chodzi o rtx3070 to nie będzie hamowany przez ten procek? i to w dodatku na 1080p to chyba nie ma sensu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o polecanych kartach graficznych, autor pisze że już nawet ktoś 2060 wyrwał za 800 zł ? nie wnikam, ale seria 10xx już strasznie poleciała z ceny, a już 20xx również. Więc czekaj na 3060 lub na przyszłość na 3070, Twoja 970 teraz i za jakiś czas zejdzie za 300-400 zł maks i tak to będzie oki ceną. A jak nie masz parcia na ultra detale, to 970 dalej fajnie ogarnia med/high. Wstrzymać się jak poprzednicy radzą ?

 

Do tego jak wyżej napisałem, ograsz sobie w med CP na premierę , a pomyśl o tych co sprzedawali 20xx za bezcen i liczyli na mega dostępność 30xx? a teraz mają nr zamówienia, a kiedy karta będzie to nie wiadomo... Nje zdziwiłbym się jak na mikołaja lub na nowy rok... Ale cóż zrobić... ?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo stanieje albo zdrożeje, wystarczy, że dolar skoczy na 4,00-4,20 i cała elektronika leci w górę od tej nowej aż do używanej. Równie dobrze może też spaśc na 3,40-3,60 i ceny też spadną z odpowiednim opóźnieniem.

Osobiście dla mnie najlepszy moment do zakupu jest zawsze w danej chwili bo potrzebuję mieć sprzęt dzisiaj, a nie za rok. Idąc tym tropem można czekać wiecznie, bo zawsze będzie perspektywa zakupu czegoś lepszego w przeciągu 2-3 miesięcy. Wszyscy się najarali na 3080, a jak ta premiera wyglądała to wszyscy widzieliście. Zanim się sytuacja z podażą unormuje to też pewnie będzie któryś miesiąc, a może być jeszcze tak, że koparkowcy się włączą do gry i wtedy dopiero będzie śmiesznie :)

 

Edytowane przez _bartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, _bartx napisał:

Albo stanieje albo zdrożeje, wystarczy, że dolar skoczy na 4,00-4,20 i cała elektronika leci w górę od tej nowej aż do używanej. Równie dobrze może też spaśc na 3,40-3,60 i ceny też spadną z odpowiednim opóźnieniem.

Osobiście dla mnie najlepszy moment do zakupu jest zawsze w danej chwili bo potrzebuję mieć sprzęt dzisiaj, a nie za rok. Idąc tym tropem można czekać wiecznie, bo zawsze będzie perspektywa zakupu czegoś lepszego w przeciągu 2-3 miesięcy. Wszyscy się najarali na 3080, a jak ta premiera wyglądała to wszyscy widzieliście. Zanim się sytuacja z podażą unormuje to też pewnie będzie któryś miesiąc, a może być jeszcze tak, że koparkowcy się włączą do gry i wtedy dopiero będzie śmiesznie :)

 

Dlatego piszę, aby autor pozostał jak narazie na 970, karta ogranie jak ktoś nie musi mieć ultra high z 4k?

To jest też rynek oczywiście, ale najlepszą opcją dla autora to czekać. 

 

Na premierę pratycznie kupiłem 970 strixa, który kosztował koło 100 zł więcej niż inne firmy, wtedy to była jakość w cenie, ale od 10xx asus połapał że ma no1 i się wycenił. 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy faktycznie potrzebujesz lepszej od 1660 super, jeśli tak to bym brał 3070 lub 3060 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...