Skocz do zawartości
Even

Upgrade ramu do RTX 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mój obecny zestaw to:

Chipset: MSI Z370 Gaming plus

Procesor: Intel Core i7-8700K - 3.7
chłodzenie procesora: Corsair H55 (120mm)
karta graficzna: MSI GTX1080 GAMING X
pamięć RAM (DIMM) DDR4: 16GB DIMM KINGSTON HyperX Fury (2x8GB) DDR4 2400MHz CL15
system operacyjny Windows: MS Windows 10 Home
port m.2 (SSD) : 500GB SSD m.2 2280 PCIe x4 NVMe Samsung 960Evo TLC
drugi dysk HDD/SSD: HDD 3.5" SATA 1TB Seagate BarraCuda 7200rpm
trzeci dysk SSD: Crucial 500gb
Obudowa: Phanteks: P300

W drodze jest do mnie nowa obudowa (biały phanteks p600s) i Artic Freezer II 380 i mam już nowy zasilacz 750.

Kolega z innego działu polecił mi OC procesora i wymianę ramu polecając ten model:

https://www.morele.net/pamiec-team-group-dark-z-alpha-ddr4-32-gb-3600mhz-cl18-tdzad432g3600hc18jdc01-6858431/

Jednak zmieniła mi się trochę koncepcja i chciałbym zakupić białe kości/ lub świecące na biało lub czerwono. Dodatkowo zaproponowane kości mają CL19 - nie jest to za dużo? Nie znam tej marki, niewiele o niej piszą w sieci.. Mogę na początku kupić 16gb, drugie 16gb (chyba, że będzie dobra oferta na 32 :)) dokupię jak karty pojawią się w sklepach.

Polecicie coś, co nie spowolni zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.net-s.pl/produkt/crucial-pamiec-ddr4-ballistix-16-3600-28gb-cl16-white-1061196;20-c-10?utm_source=ceneo&utm_medium=referral białe cruciale 3600 cl16 + oc ile wlezie a te micronki kręcą się zacnie jak na swoją cenę, jeśli chodzi o dokładanie "kiedyś" to ja bym tak nie robił, zawsze najlepiej kupić zestaw identycznych modułów z pudełka niż dokładać, więc albo 2x8 albo 2x16 od razu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Send1N napisał:

https://www.net-s.pl/produkt/crucial-pamiec-ddr4-ballistix-16-3600-28gb-cl16-white-1061196;20-c-10?utm_source=ceneo&utm_medium=referral białe cruciale 3600 cl16 + oc ile wlezie a te micronki kręcą się zacnie jak na swoją cenę, jeśli chodzi o dokładanie "kiedyś" to ja bym tak nie robił, zawsze najlepiej kupić zestaw identycznych modułów z pudełka niż dokładać, więc albo 2x8 albo 2x16 od razu.

Dzięki za odpowiedź. W grach 16gb wystarczy? Może faktycznie nie warto pakować się teraz w 32gb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2020 o 19:24, Even napisał:

Hej,

Mój obecny zestaw to:

Chipset: MSI Z370 Gaming plus

Procesor: Intel Core i7-8700K - 3.7
chłodzenie procesora: Corsair H55 (120mm)
karta graficzna: MSI GTX1080 GAMING X
pamięć RAM (DIMM) DDR4: 16GB DIMM KINGSTON HyperX Fury (2x8GB) DDR4 2400MHz CL15
system operacyjny Windows: MS Windows 10 Home
port m.2 (SSD) : 500GB SSD m.2 2280 PCIe x4 NVMe Samsung 960Evo TLC
drugi dysk HDD/SSD: HDD 3.5" SATA 1TB Seagate BarraCuda 7200rpm
trzeci dysk SSD: Crucial 500gb
Obudowa: Phanteks: P300

W drodze jest do mnie nowa obudowa (biały phanteks p600s) i Artic Freezer II 380 i mam już nowy zasilacz 750.

Kolega z innego działu polecił mi OC procesora i wymianę ramu polecając ten model:

https://www.morele.net/pamiec-team-group-dark-z-alpha-ddr4-32-gb-3600mhz-cl18-tdzad432g3600hc18jdc01-6858431/

Jednak zmieniła mi się trochę koncepcja i chciałbym zakupić białe kości/ lub świecące na biało lub czerwono. Dodatkowo zaproponowane kości mają CL19 - nie jest to za dużo? Nie znam tej marki, niewiele o niej piszą w sieci.. Mogę na początku kupić 16gb, drugie 16gb (chyba, że będzie dobra oferta na 32 :)) dokupię jak karty pojawią się w sklepach.

Polecicie coś, co nie spowolni zestawu?

Na Amazonie masz Cruciale 3600 RGB za jakies 420zl.

Sa tez Patrioty Vipery 4133 RGB za 450zl + monety na allegro.

Ale lepiej zebys bral Cruciale niz bawil sie tymi Viperami.

Cruciale (najatnsze czerwone)

https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B083VMSWWJ?pf_rd_r=Z5SN6GESHS4CBAJ3HTQX&pf_rd_p=a53e033c-8674-4ef8-9b38-ffdef6a7f12b&th=1

Lub Vipery :

https://allegro.pl/oferta/patriot-pamiec-ddr4-viper-rgb-led-2x8gb-4133mhz-9221015742

Edytowane przez grayman_1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grayman_1 dzieki, nigdy nie kupowałem na amazonie - czemu wciśnięciu ,,kup teraz'' mam do zapłaty 92euro ;p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Even napisał:

@grayman_1 dzieki, nigdy nie kupowałem na amazonie - czemu wciśnięciu ,,kup teraz'' mam do zapłaty 92euro ;p?

W Niemczech VAT wynosi 16% w Polsce az 23% ....

Ceny startowe sa nemieckie bo sklep dziala pod niemiecka domena ....

Ale spokojnie maja magazyny w PL  ... :-)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Zamówiłem te czerwone. Będzie z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu bo nie chcę zaśmiecać, a mam identyczne pytanie, czy Crucial ballistix 16gb 3000 cl 15 podkręcone na 3600 cl 16 podoła rtx 3080? Procesor 3600 ryzen ale pójdzie do zmiany, czy ramy też raczej w odstawkę?

Edytowane przez DeIntegro2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.

Następne pytanie typu kupuję RTX3080 czy muszę wywalić stary komputer na śmietnik ....

Powariowaliście czy co ?. Porządny zasilacz 600W beee zły ...

core i7 9700k złe za słabe musi być core i9 podkręcone do 5GHz. ...

Panie Ramy muszą być minimum 4000MHz. a najlepiej z cl.21. ..?

Karta będzie ci działać. Będzie się dało grać a Crucial 3600 na cl16 ci całkowicie wystarcza.

Sobie zobacz testy na necie bo są nawet dokładnie z tym procesorem.

A najlepiej kup konsolę żeby mieć święty spokój ....

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź gościu zbastuj, dziś dostałem 3080 i się dławi moimi podzespołami więc nie opowiadaj głupot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dławi się, czy to coś dziwnego? Myślisz że szybszy ram cokolwiek tu zmieni? :D

Ryzen 3600 jest w stanie ogarnąć 3080 tylko w rozdzielczości 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego piszę że zmieniam procesor i czy ram też będzie do zmiany, czy to takie dziwne pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić Patriot Viper Steel 16GB [2x8GB 3733MHz DDR4 CL17 DIMM]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest dziwne, bo to nie jest forum stowarzyszenia wróżbitów i jasnowidzów :)

Na ten moment Twoje pamięci są w zupełności wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DeIntegro2o1o napisał:

Weź gościu zbastuj, dziś dostałem 3080 i się dławi moimi podzespołami więc nie opowiadaj głupot

Jaka rozdzielczosc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tej rozdzialce chcesz wykorzystać karte w 90% to musisz iść w intela, ewentualnie zen3 jesli okaze się fajny . Rtx2080 na wysokich w sotrze byl "przydlawiony" z 8700k 4.9ghz + ram 3900mhz cl14 bdie, na 10700k 5.1ghz + ram 4266mhz cl16 dopiero karta idzie na 100% albo i na 95%, zen2 niestety zostanie w tyle nawet od 8700k. W apexie mam teraz mur beton fps , na 8700k lataly, ale gram na 240fps . 3080tka to jest prawie 2x rtx2080, wiec od procka i ramu bedzie sporo wymagać. Do wyciskania z karty jak najwięcej przydałby się jakiś intel k 10gen + patrioty 4400 cl19 , ewentualnie zen3 jesli bedzie mocny, ale podejrzewam ze i tak mu do intela troche zabraknie jeszcze. Jesli chodzi na chwile obecna o ram to bym się szarpnal na samsungi bdie , najlepiej patrioty 4400mhz cl19, jesli cena jest za wysoka to mozna wziac tansze 4000.hz cl19 lub 4133mhz cl19, kwestia tego, które kupisz taniej. Te z niższym taktowaniem beda miały ciut gorszy potencjal podkrecania.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, novi napisał:

Jeśli w tej rozdzialce chcesz wykorzystać karte w 90% to musisz iść w intela, ewentualnie zen3 jesli okaze się fajny . Rtx2080 na wysokich w sotrze byl "przydlawiony" z 8700k 4.9ghz + ram 3900mhz cl14 bdie, na 10700k 5.1ghz + ram 4266mhz cl16 dopiero karta idzie na 100% albo i na 95%, zen2 niestety zostanie w tyle nawet od 8700k. W apexie mam teraz mur beton fps , na 8700k lataly, ale gram na 240fps . 3080tka to jest prawie 2x rtx2080, wiec od procka i ramu bedzie sporo wymagać. Do wyciskania z karty jak najwięcej przydałby się jakiś intel k 10gen + patrioty 4400 cl19 , ewentualnie zen3 jesli bedzie mocny, ale podejrzewam ze i tak mu do intela troche zabraknie jeszcze. Jesli chodzi na chwile obecna o ram to bym się szarpnal na samsungi bdie , najlepiej patrioty 4400mhz cl19, jesli cena jest za wysoka to mozna wziac tansze 4000.hz cl19 lub 4133mhz cl19, kwestia tego, które kupisz taniej. Te z niższym taktowaniem beda miały ciut gorszy potencjal podkrecania.

Prawdopodobnie poczekam co pokaże zen3, mam nadzieję że zen3 będzie na socket od B450? Przesiadłbym się na 1440p ale w niektórych grach nie uzyskam 144 hz więc wolę wszystko mieć śmiało 144hz FHD, co o tym myślicie?

Edytowane przez DeIntegro2o1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, siadzie tam zen3 . Co do ramu to czy dla jednej platformy czy dla drugiej szybkie bdie się przydadzą. Na aktualnych ryzenach, jeśli kontroler pamieci pozwoli, można było cisnac 3800mhz 14 14 14 z fclk synchronicznie, w zen3 sciana ma kontrolerze prawdopodobnie będzie gdzies przy 4000-4200mhz, ale kto wie, może i 4400-4600mhz da się synchronicznie ukrecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te swoje podkręciłem właśnie na 3600 cl 16 i inne timingi z tej całej tabelki, testowałem w AIDA64 10-15 min i wszystko ok. Porobić inne testy czy próbować kręcić dalej? Jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj w tm5 v3 , ewentualnie w ryzen dram kalkulator masz wbudowany memtest hci. W kalkulatorze wybierasz membench, rodzaj testu memtest , skope 400% tryb single. I Ci bedzie testowało. Co do monitora, to chyba jednak 1440p 144hz byłby lepszym wyjściem pod 3080tke. Chyba ze jesteś niewolnikiem wszystkich suwaków w prawo , to wtedy 1080p 144hz moze byc Oki. Ja gram na 240hz fullhd z rtx2080, np sotr w benchmarku na wysokich ma 160fps, na najwyższych z rt , ale bez dlss okolice 90fps :). LŁatwo sobie wyobrazić roznice pomiedzy 2080 a 3080, to będą okolice + 60-90% wydajnosci, zaleznie od gry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu bym mógł się przesiąść na 1440p ale właśnie nie ma gwarancji 144 fps, a gry dopiero będą wychodzić i już jak będzie 100-90 fps to będzie widać spadki, dlatego na razie zostaje raczej przy FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fhd 3080 nie będzie działać na 99% na niczym obecnie tak naprawdę :E  druga sprawa że to nie jest karta to takiej rodzielczości.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis był taki a nie inny bo w przypadku RTX3080 to jest to karta do 2 i 4 a nawet i 8k.

A tam zaczynając od 2k różnic pomiędy  Ryzenem 3600 + szybkie pamięci typu 3600MHz. a core i7 aż tak dużych nie ma.

Zresztą Ryzen 3600 + RTX3080 to tak naprawdę coś co się nazywa mocno niezrównoważonym sprzętem. Karta za 3300zł do procesora za 700-800zł ???? ....

Do tego procesora i fhd idelany będzie RTX3060 który będie mieć wydajności RTX2080 ... (przynajmniej wedlug slajdów które wyciekły).

A tak autorowi który się upiera na RTX3080 i Ryzenie 3600 zostaje wymiana platformy albo poprostu monitora .....

Tylko nie wiem po co wpadać w taką panikę będzie mniej wydajnie niż na Intelu ale przecież gry będą  dalej działać :-).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...