Skocz do zawartości
Baracky

Win7 - problemy po wymianie baterii BIOS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim . Myślałem że sam sobie poradzę ale nie mam już pomysłu co robić . Ok 3 dni temu rano nie mogłem włączyć komputera ( Intel i3 2120 , 4GB ramu Radeon 7780 ) sprawdziłem wszystko wkoncu wymieniłem baterie bios i komputer ruszył wszystko ok do momentu gdy chce go obciążać . Niezależnie czy odpalę poczciwego ,,Metin2" czy GTA V zużycie procesora wywala na 100 . To samo dzieje się gdy władze google chrome oglądanie filmów na YT nie wchodzi w grę to samo Facebook . Inne przeglądarki to samo . Przed awaria grałem w GTA w tle leciała Muzyka z YT a ja w międzyczasie odpisywałem na wiadomości na Facebooku i wszystko działało płynnie . Sprawdziłem komputer programem AdwCleaner znalazl 130 plików które usunalem . Co do procesów najwięcej zjada svchost.exe który odnosi się do usługi WdiSystem . Komputer normalnie widzi procesor jako dwa rdzenie i 4 wątki.  Da się jeszcze coś zrobić czy formatować system ? 

Ps: użycie pamięci to 36% ,,na pulpicie " procesor czasem skacze do 100% dysk 0% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone jest okej . A powiedz mi czy wyjmując baterie na ok 2h ( pojechałem po druga ) mogło się coś pozmieniać w ustawieniach biosu ? Bo generalnie fizycznie procesor zasilacz itd wszystko jest okej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System mieli ci w poszukiwaniu błędów lub skrobie coś w dzienniku zdarzeń stąd i nadmierne użycie zasobów przez usługę WdiSystem. To usługa diagnostyczna systemu. Albo zostaw kompa na jakiś czas i poczekaj aż zakończy działanie i potem zobacz co się pojawiło w dzienniku zdarzeń, albo zatrzymaj tę usługę i zobacz jak zareaguje system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra idąc za radą @LeBomB zostawiłem komputer na cały dzień i jest duuuzo lepiej ale nadal gdy odpalę film w HD po chwili wywala 100% zużycia więc raczej poprostu procesor się kończy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal hwinfo i patrz co się dzieje z temperaturą CPU i jego taktowaniem gdy oglądasz film w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2020 o 20:45, Baracky napisał:

Sprawdzone jest okej . A powiedz mi czy wyjmując baterie na ok 2h ( pojechałem po druga ) mogło się coś pozmieniać w ustawieniach biosu ? Bo generalnie fizycznie procesor zasilacz itd wszystko jest okej . 

Zmieniło się i wszystko zostało zresetowane(ust.botowania,wentylatorów itd.) ,jak nic nie grzebałeś w biosie to wejdź do niego i znajdź opcję "Load Optimized Defaults" zatwierdź ją i zapisz usatwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam screen po odpaleniu filmu w HD . Temp Karty graficznej ok 50 stopni 

Forum1.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek przebił ci 100C !!!  Ty lepiej zobacz czy radiator dobrze dociska do procka! Procek żeby się nie zjarac pewnie zrzuca ci agresywnie taktowanie zegara i dlatego masz ciągle 100 % czasu procesora zajęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, coś jest nie tak na chłodzeniu procka to raz, a dwa to wychodzi na to, że jedyne wentylatory jakie masz w obudowie to ten na procku, na grafice i w zasilaczu. Nie masz ani wentylatora wlotowego ani wylotowego z obudowy nawet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

82*C w idle na i3 2120, wtf? Masz w ogóle pastę na CPU? Jeśli jest to wygląda że chłodzenie nie dociska dobrze do CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie jest jeszcze jeden wentylator orginalny na obudowie który działa ( bynajmniej działał ) i to sprawdzę . Po drugie faktycznie temp szok nie ma mnie w domu do jutra ale jutro wieczorem rozbiore kompa i sprawdzę co z tym chłodzeniem swoją drogą kompa mam ok 10 lat i poza czyszczeniem nigdy nie dotykałem , rozbierałem procesora ?️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Baracky napisał:

Panowie spokojnie jest jeszcze jeden wentylator orginalny na obudowie który działa ( bynajmniej działał ) i to sprawdzę . Po drugie faktycznie temp szok nie ma mnie w domu do jutra ale jutro wieczorem rozbiore kompa i sprawdzę co z tym chłodzeniem swoją drogą kompa mam ok 10 lat i poza czyszczeniem nigdy nie dotykałem , rozbierałem procesora ?️

Jeżeli mocowanie chłodzenia jest prawidłowe to może najwyższa pora zajrzeć pod to chłodzenie bo może okazać się że pasta wyschła na tyle że stała się izolatorem a nie przewodnikiem ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafne spostrzeżenie dziękuję za wszystkie rady ogarnę to co mówicie i dam znać czy pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra temat można zamknąć . Radiator procesora nie dolegal dokładnie ? do tego wentylator obudowy źle podłączyłem wstyd się przyznać .. aktualnie temp procesora max 60stopni czy to nadal nie za dużo ? Wymieniać pastę termo przewodząca ? Komputer wrócił do życia dzięki wszystkim za pomoc ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak 60*C jest pod max. obciążeniem to spoko, tym bardziej jeśli to chłodzenie boxowe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...