Skocz do zawartości
Smolki06

Jaka karta maksymalnie pod R5 2600?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jaką maksymalnie kartę mogę wsadzić pod ten procesor, aby nie było bottleneck? Obecnie lecę na full hd 1080p, ale w planach przesiadka na monitor 2K 1440p. Czy da radę rtx 2070 super? A może rtx 3060, bo pewnie jego bardziej będzie się opłacało, a w poźniejszym czasie wymiana procka

R5 2600 podkręcony do 3900Mhz

Asus TUF x570

Kingston hyperx 2133Mhz podkręcone na 3200Mhz

Zasilacz SilentiumPC 600W Vero M1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3060 będzie miało wydajność pi razy oko 2070 Super,więc powiem tak,jeśli zależy na karcie już teraz,to bierz 2070 Super,jak nie,to można poczekać jak wyjdą 3060/3060 Ti - październik/listopad ale niewiadomą kwestią będzie dostępność przyszłych kart,gdyż jak dostępność  będzie taka sama co 3080,to można spokojnie oczekiwać za kartą do przyszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wsadził 2070S do 2600 nawet do 1440p wolałbym kupić lepszy procesor na początek a mieć gorszą grafikę, (kiedyś też robiłem odwrotnie ;))

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor planuje wymianę procka,więc można wsadzić 2070S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2080 używki chodzą w fajnych pieniążkach, do 1440p fajna karcioszka, w kilku grach będzie lekki botleneck, ale w większości będzie wykorzystania te 90-100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, brajan007 napisał:

rtx 2080 używki chodzą w fajnych pieniążkach, do 1440p fajna karcioszka, w kilku grach będzie lekki botleneck, ale w większości będzie wykorzystania te 90-100%.

Dokładnie, ostatnio dało się wyrwać 2080S poniżej 2k spokojnie z gwarą, za cene nowej 2070S w sklepie masz wydajniejszą kartę + ryzena 3600 :E  (no chyba że bierzesz z phoshopu gaming x z dwoma wentylami za 2079 :D )

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Spl97 napisał:

Autor planuje wymianę procka,więc można wsadzić 2070S

czy przy obecnym procku granie na full hd i 2070S ma sens i nie będzie tragicznego bottlenecka do puki nie zmienie monitora? Bo rozumiem tutaj obciążeniem dla procesora będzie 1080p?

Edytowane przez Smolki06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy full hd oraz 2070S + Ryzen 2600 bottleneck na pewno będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Spl97 napisał:

Przy full hd oraz 2070S + Ryzen 2600 bottleneck na pewno będzie

Ale pewnie znowu przy zmianie monitora procek będzie nie domagał? I chodzi tu o niskie taktowanie czy za małą ilość rdzeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Spl97 napisał:

Przy full hd oraz 2070S + Ryzen 2600 bottleneck na pewno będzie

to jeszcze zależy w jakie gry autor zamierza pykać

2070S da się obciążyć detalami w FHD tak żeby nie wypluła więcej jak 70fps a do tego nie trzeba cepa z NASA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Smolki06 napisał:

Ale pewnie znowu przy zmianie monitora procek będzie nie domagał? I chodzi tu o niskie taktowanie czy za małą ilość rdzeni?

Jak zmienisz monitor na 1440p,to po prostu dociśniesz bardziej kartę graficzną,przy takiej rozdzielczości bottleneck będzie z pewnością mniejszy bądź wcale nie będzie.Tu zależy od gier w jakie grasz.
Co do drugiego pytania,gry korzystają głównie z mocy pojedyńczego rdzenia/wątku(obsługa wielowątkowości w grach nadal jest w powijakach,choć częściowo korzystają) - konkretnie to się nazywa IPC - ilość instrukcji na cykl zegara.IPC jest zależny od wielu składowych,w tym taktowania procesora.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tornado3 napisał:

to jeszcze zależy w jakie gry autor zamierza pykać

2070S da się obciążyć detalami w FHD tak żeby nie wypluła więcej jak 70fps a do tego nie trzeba cepa z NASA

Głównie to BF1 w najbliższym czasie ma wyjść nowy to pewnie też, Wiedźmin 3, Mount&Blade II, cod:warzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Smolki06 napisał:

Głównie to BF1 cod:warzone

Tym bardziej przy tych tytułach odczujesz braki swojego cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Spl97 napisał:

Przy full hd oraz 2070S + Ryzen 2600 bottleneck na pewno będzie

A czy przy RTX 2070S i R5 3600 będzie bottleneck? 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 z docisniętym ramem do podłogi wykarmi 2070s w fhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na takie wykresiki gdzie są januszowe stocki :E to tak samo jak  z chłopakami objeżdżaliśmy wyniki 3700x w geekbenchu na 3600 bo tamte były ustawione "na janusza" :E  zrobisz ram 3733 cl14 + OC na tym 3600 i będzie wykarmiona :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Tornado3 napisał:

to jeszcze zależy w jakie gry autor zamierza pykać

2070S da się obciążyć detalami w FHD tak żeby nie wypluła więcej jak 70fps a do tego nie trzeba cepa z NASA

jaka gra w 1080p więcej jak 70 fps nie wypluwa na 2070S? to ja gram w 1440p i przy słabszej karcie mam nawet w Metro Exodus Ultra te 60-70 kl/s, a ten tytuł uważam za dobry killer graficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kochan4 napisał:

jaka gra w 1080p więcej jak 70 fps nie wypluwa na 2070S? to ja gram w 1440p i przy słabszej karcie mam nawet w Metro Exodus Ultra te 60-70 kl/s, a ten tytuł uważam za dobry killer graficzny

zgoda ale ja zakładałem detale na Extreme i tam benchmark pokazuje mi finalnie 54.5fps :D bez żadnego RT itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tornado, ale ten bench ma się nijak do gry, pisałem ci ja gram w 1440p (nie w 1080p) I NA ULTRA MAM 60-70 KL/S i to w otwartych lokacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez RT to inny klatkarz całkiem ;) u mnie w 1440p na ultra z teselacją i RT na high bez HW jest 55-70fps podczas rozgrywki na podkręconej 2070S, extreme nawet nie odpalam bo to tylko ubija fps a nic nie zmienia :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...