Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam laptopa na studia dla znajomego, ważne dla niego jest żeby chodziły płynnie programy z pakietu office. Rozmiar matrycy 15"+. Wyglad nie ma znaczenia, moze byc cieńki a może byc "gamingowy" i zależy mu na dobrej jakości obrazu. Cena do 3000zł.

Znalazłem coś takiego Link, co sądzicie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajomemu zależy na dobrej matrycy, lepiej szukać czegoś na ips. Ten lenovo pod względem podzespołów jest ok, ale matryca to najzwyklejsza tn. 99 zł drożej jest taki hp właśnie na ips, na i5 z 8 gb ramu. Później można dołożyć drugą kość i będzie już fajny sprzęt. https://www.x-kom.pl/p/538324-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-1035g1-8gb-256-win10-silver.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie mnie to 8gb ramu boli. Bo z doświadczenia wiem, że excele itp do tego jakas przegladarka i juz jest problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model, który wybrałeś to typowy budżetowiec, tym bardziej z matrycą TN.

ASUS VivoBook S15 M533IA R5-4500U/8GB/512 2999 zł
Matryca FULL HD EWV, aluminiowa obudowa przy tym slim, lekki mobilny, dzięki czemu łatwy do przenoszenia, myślę, że to plus na studiach. Podświetlana klawiatura, nowy wydajny procesor 6 rdzeniowy. Minus ram jest wlutowany.

Acer Aspire 5 R5-4500U/8GB/512/W10 IPS Czarny 3149 zł
Konfiguracja jak wyżej, tylko posiada częściowo aluminiową obudowę. Dodatkowo system o wartości 400-500 zł w cenie, jest możliwość rozbudowy ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Fussil napisał:

Własnie mnie to 8gb ramu boli. Bo z doświadczenia wiem, że excele itp do tego jakas przegladarka i juz jest problem 

Takie są teraz czasy, że brakuje tanich, a dobrych laptopów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakość obrazu do 3000zł - to będzie trudne do zrealizowania. Jeżeli kolega chciałby w coś tam zagrać, to taniej dostanie:

Lenovo IdeaPad L340-15 i5-9300H/8GB/480 GTX1050 za 2999zł

Mieści się w budżecie i ma procesor ze zintegrowaną kartą graficzną, a poza tym jest tu też 8GB pamięci-jeżeli byłoby mało, to może ją zawsze wymienić na 16GB.  Na uwagę zasługuje 480GB SSD i dedykowana karta GTX 1050. Matryca jest przeciętna, ale przynajmniej jest to IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i5-1035G1/12GB/512 IPS MX350 Czarny 3199zł

Dorzuć 200 zł do tego Aspire. Dobre podzespoły, wystarczająca ilość ramu do programów biurowych i mx350. Dodatkowym atutem jest możliwość wymiany kości ram na większą lub dorzucenia dodatkowego dysku SATA. Ma też dobrą matrycę IPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei MateBook D 15 R5-3500/8GB/480/Win10 szary - Może liderem wydajności on nie jest, bo jednak ucieka 40% od 4500u to mimo wszystko jeśli chodzi o jakość zdecydowany lider. Do officu 3500u zdecydowanie zapewni płynne działanie. Matryca IPS dobrej jakości, elegancki i lekki design (1,53kg), no i topowa jakość budowy, wszystko z aluminium a nie plastiku. Kamera schowana w przycisku dzięki czemu ma bardzo małe ramki, które też pozytywnie wpływają na generalną jakość oglądania na nim. Do tego głośniki wykorzystujące Dolby Atmos i dwa cyfrowe mikrofony. Generalnie bardzo polecam. 

Edytowane przez Mamos55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...