Skocz do zawartości
ziomino1955

Komputer do gier za ok. 6000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym uzyskać pomoc w złożeniu zestawu w okolicach 6000zł (moze byc troche mniej i wiecej) Komputer tylko do gier/internetu. Nie bede na nim renderowal/obrabiał grafiki.

Skłaniałbym się ku zestawowi tylko i wyłącznie z intelem poniewaz mialem w kilku komputerach i mam do niego zaufanie :)

Oto co sobie upatrzyłem na internecie i po benchmarkach by mi odpowiadało:

-I5 9600k (lub 10600k ale nie wiem czy jest sens dopłacać te 300zł za pare fps wiecej, oczywiscie jesli budzet pozwoli)

-rtx 2070 super

-16gb ramu

-dysk ssd chcę raczej mały rozmiarowo bo bedzie stał na nim praktycznie tylko windows(chyba ze duzy SSD wychodzi lepiej cenowo niz SSD+HDD to oki)

-dysk hdd 1tb wystarczy w zupełności

-stacja DVD nie potrzebna

-jesli system zmiesci sie w tej kwocie to super a jak nie to trudno dokupie osobno

Co do reszty podzespołów: plyta główna( z490?)/obudowa/zasilacz/chłodzenie /wiatraki nie znam sie wiec licze na was :)

Grac bede w 1080 jak i 1440p.

Zestaw raczej przyszłosciowy z mozliwoscią rozbudowy za jakis czas. Nie rajcują mnie bajery typu podświetlenie rgb wiec mysle ze bez tego mozna oszczedzic pare złotych nie musi to byc choinka. Zwykły wydajny komputer do rozrywki.

Pozdrawiam i jeśli czegoś nie dopisałem to oczywiście proszę o pytania :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/8982a404 lepiej iść w stronę 10 gen. Na 9 więcej rozwoju nie będzie.

To 2070 super wrzucone tylko dla ceny bo tu bym dał 3070 które już niedługo będzie w sprzedaży. Procek pod OC. Jak bez OC to tańsza płytą i i7 10700. Jakby znalazło się jeszcze kilka złotych można brać szybsze ramy albo dać ciut tańszy zasilacz

Obudowa niedostępna w Proline na chwilę obecną. Z jednego sklepu będziesz brał?

Z win10 https://proline.pl/koszyk/50e8e5fe mniejszy dysk i tańsze 2070s na 3070 może braknąć 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się topowych kart graficznych, które w okresie premiery są absurdalnie drogie, po kilku miesiącach tracą wyraźnie na wartości, a po roku są do dostania za pół swojej pierwotnej ceny. 

 

Kup zeszłego topa za pół ceny, za rok sprzedaj już ze znacznie mniejsza utrata wartości, doloz niewiele i kup kolejnego zeszłego topa. 

Procek to co innego, starcza na wiele lat. 

Szanujcie się i nie bądźcie pożywką dla marketingiwców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Petru23 napisał:

Nie kupuje się topowych kart graficznych, które w okresie premiery są absurdalnie drogie, po kilku miesiącach tracą wyraźnie na wartości, a po roku są do dostania za pół swojej pierwotnej ceny. 

 

Kup zeszłego topa za pół ceny, za rok sprzedaj już ze znacznie mniejsza utrata wartości, doloz niewiele i kup kolejnego zeszłego topa. 

Procek to co innego, starcza na wiele lat. 

Szanujcie się i nie bądźcie pożywką dla marketingiwców. 

Tylko jaki jest sens brać używane 2080ti/super w cenie nowego 3070 z wydajnością na podobnym bądź wyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie kupowany za około 2 miesiące. 1 zestaw który polecił @Bobson89 mi sie bardzo podoba. Nie chce mniejszego dysku a system sobie dokupie jak wspomniałem osobno. Wszystko raczej z 1 sklepu bo tez sam go składał nie bede zwyczajnie brak mi doświadczenia :) wybrałem 2070 super bo to sprawdzona konstrukcja która jest dosyc popularna jesli chodzi o benchmarki. Komputer bedzie ulepszany powiedzmy za rok czasu i wlasnie wtedy zmieniał bym np. grafike/dodawal ram. Powiedz mi ttlko czym się rozni 2070super który jest w 1 koszyku a ten tańszy z 2-go? wydajnoscią czy tylk o iloscia wentylatorów

edit. czy polecacie jakaś inną obudowę w zamiań za tę niedostępną z koszyka nr 1?

Edytowane przez ziomino1955

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

o ile to nie problem to bym się pod pytanie kolegi podpiął bo mam podobny dylemat, chyba że trzeba nowy wątek zakładać. 

Proszę o pomoc w dylemacie modernizacji obecnej jednostki PC. Obecna konfiguracja :

 

- procesor i7 4770K

- płyta Asus Maximus VI Formula

- RAM DDR3 16 GB 1800 MHz

- monitor 24 cala FHD

- grafika RTX 2070 (póki co zostaje jeszcze przynajmniej do wakacji)

- obudowa, dyski SSD, zasilacz, chłodzenie Noctua 14 także zostają i posłużą w kolejnej konfiguracji.

 

A teraz w co planuję zainwestować i pytanie właśnie do Was drodzy koledzy/koleżanki czy się to trzyma kupy i czy warto obecnie :

 

- procesor Intel i7 10700K

- płyta główna MSI MAG Z490 TOMAHAWK

- pamięć HyperX® FURY DDR4 o szybkości do 3733MHz

- monitor 2K z G-Sync (domyślnie Acer Predator)

 

Chciałbym by to starczyło do komfortowego grania w 2k na ultra przez kilka lat, za około rok czasu planowana wymiana RTX 2070 na coś ala RTX 3080 Super / TI o ile takowe wyjdą i będą opłacalne jak obecna wersja.

 

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, bo niestety już długi czas nie śledzę rynku IT, człowiek się do konsoli przyzwyczaił :) // Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie cena i producentem. Za 2 miesiące myślę będą już 3070 i może się zmienić kilka rzeczy do tego czasu. Do tematu proponuje wrócić bliżej zakupu :)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ziomino1955 napisał:

oczywiscie ze mozna sie podpiąc nie ma problemu :D

Super, dzięki :) Od siebie dodam ze znajomy używa tego polecanego Tobie Gigabyte'a RTX2070S z i7 9700 i wszystko leci Mu na ultra w 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, L3nka_Sky napisał:

Witam,

o ile to nie problem to bym się pod pytanie kolegi podpiął bo mam podobny dylemat, chyba że trzeba nowy wątek zakładać. 

Proszę o pomoc w dylemacie modernizacji obecnej jednostki PC. Obecna konfiguracja :

 

- procesor i7 4770K

- płyta Asus Maximus VI Formula

- RAM DDR3 16 GB 1800 MHz

- monitor 24 cala FHD

- grafika RTX 2070 (póki co zostaje jeszcze przynajmniej do wakacji)

- obudowa, dyski SSD, zasilacz, chłodzenie Noctua 14 także zostają i posłużą w kolejnej konfiguracji.

 

A teraz w co planuję zainwestować i pytanie właśnie do Was drodzy koledzy/koleżanki czy się to trzyma kupy i czy warto obecnie :

 

- procesor Intel i7 10700K

- płyta główna MSI MAG Z490 TOMAHAWK

- pamięć HyperX® FURY DDR4 o szybkości do 3733MHz

- monitor 2K z G-Sync (domyślnie Acer Predator)

 

Chciałbym by to starczyło do komfortowego grania w 2k na ultra przez kilka lat, za około rok czasu planowana wymiana RTX 2070 na coś ala RTX 3080 Super / TI o ile takowe wyjdą i będą opłacalne jak obecna wersja.

 

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, bo niestety już długi czas nie śledzę rynku IT, człowiek się do konsoli przyzwyczaił :) // Pozdrawiam serdecznie

Szukałeś czegoś o tych ramach bo z tego co widzę są dość drogie i opuznienia dość wysokie. Jak nie mają dobrych kości pod OC to już lepiej i taniej https://proline.pl/pamiec-patriot-viper-ddr4-16gb-2x8gb-3733mhz-cl17-pv416g373c7k-p5486360 gdzie cl 18-21-21 (były też 17-19-19 zależy jak się trafi), a w tych hyperx 19-23-23

3 minuty temu, L3nka_Sky napisał:

Super, dzięki :) Od siebie dodam ze znajomy używa tego polecanego Tobie Gigabyte'a RTX2070S z i7 9700 i wszystko leci Mu na ultra w 1440p.

Jak nowe 2070s to do MSI na pewno w tym momencie bym niedoplacal bo się więcej straci

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej to w takim razie narazie zostaję przy koszyku nr. 1 a co do karty to zobaczymy za miesiac-dwa i ewentualnie zmienie ten jeden element lub się do was odezwę :)  A no i obudowa jesli się nie pojawi na stanie to również bede musiał dobrać nową :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobson89 napisał:

Szukałeś czegoś o tych ramach bo z tego co widzę są dość drogie i opinie ja dość wysokie

Jak nowe 2070s to do MSI na pewno w tym momencie bym niedoplacal bo się więcej straci

Pojęcie mam tylko takie że lepiej jak jest mniejsze opóźnienie i wyższe taktowanie. Nie zależy mi na RGB czy innych bzdurach, boję się też że wyższe kości mogą kolidować z chłodzeniem. Teraz mam stare HyperX i są niskie, także dlatego znowu szukam tej marki. Jeśli z innymi nie będzie problemu to super. 32GB powinno starczyć. Czy lepiej kupić 16GB ale wysoko taktowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, L3nka_Sky napisał:

Super, dzięki :) Od siebie dodam ze znajomy używa tego polecanego Tobie Gigabyte'a RTX2070S z i7 9700 i wszystko leci Mu na ultra w 1440p.

Fajnie słyszeć ze wszystko śmiga na maxa :)  Taką mam nadzieję ze pogram sobie pierwszy raz w 2K :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ziomino1955 napisał:

Fajnie słyszeć ze wszystko śmiga na maxa :)  Taką mam nadzieję ze pogram sobie pierwszy raz w 2K :D

Monitor używa AOC 24' 2K i taki RDR2 wygląda turbo :) Jedyna lipa to kolory na panelu TN. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ziomino1955 napisał:

Fajnie słyszeć ze wszystko śmiga na maxa :)  Taką mam nadzieję ze pogram sobie pierwszy raz w 2K :D

Ja od zobaczenia 2k o fhd zapomnialem

 

9 minut temu, L3nka_Sky napisał:

Pojęcie mam tylko takie że lepiej jak jest mniejsze opóźnienie i wyższe taktowanie. Nie zależy mi na RGB czy innych bzdurach, boję się też że wyższe kości mogą kolidować z chłodzeniem. Teraz mam stare HyperX i są niskie, także dlatego znowu szukam tej marki. Jeśli z innymi nie będzie problemu to super. 32GB powinno starczyć. Czy lepiej kupić 16GB ale wysoko taktowane?

Hmmm z noctua może być roznie jeśli chodzi o wysokosc, ale da się chyba przesunąć wentylator wyżej.

6 minut temu, L3nka_Sky napisał:

Monitor używa AOC 24' 2K i taki RDR2 wygląda turbo :) Jedyna lipa to kolory na panelu TN. 

Potwierdzam. U mnie ips ? i nie tylko rdr2

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi byc niezłe doznanie ciekawe jak to jest na 4k xD Może kiedyś :D monitorek jaki zakupuje to acer nitro vg240y w 1440p mysle ze spelni moje oczekiwania. ips 2k i 75hz wystarczy mi. rowniez oferuje dosc zywe barwy. Chyba ze uzywacie czegos fajniejszego w kwocie 900-1000zł to mozecie cos podpowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ziomino1955 napisał:

 A no i obudowa jesli się nie pojawi na stanie to również bede musiał dobrać nową 

Nie musisz szukać nowej, ta obudowa obecnie jest w x-Kom'ie za 269,00 zł, a więc taniej, niż w Proline była dostępna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomekr_199 napisał:

Nie musisz szukać nowej, ta obudowa obecnie jest w x-Kom'ie za 269,00 zł, a więc taniej, niż w Proline była dostępna. 

Owszem ale całość wyjdzie drożej. Chyba że iXy dadzą dobry rabat wyżej jest temat o rabaty

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tomekr_199 napisał:

Nie musisz szukać nowej, ta obudowa obecnie jest w x-Kom'ie za 269,00 zł, a więc taniej, niż w Proline była dostępna. 

Tak widziałem że są dostepne jednak wszystkie podzespoły są w jednym sklepie a sama obudowa w innym. Podkreślam ze będą mi składali komputer w sklepie z którego bede zamawial podzespoły wiec fajnie jakby wszystko bylo tam :D  Nie mniej jednak moge zlozyc identyczny koszyk w innym sklepie. W proline nigdy nie miałem okazji niczego zamawiać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikuj tu i tu, bo niektóre podzespoły różnią się ceną mniej lub więcej. 
Ja jestem w podobnej sytuacji, czyli również kompletuję PC do 6k, natomiast składam go sam, więc biorę tam, gdzie jest taniej :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądrze :) mogłbys podesłać swoją konfigurację? jestem ciekaw jak to wyglada u ciebie przy podobnym budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Bobson89 napisał:

Szukałeś czegoś o tych ramach bo z tego co widzę są dość drogie i opuznienia dość wysokie. Jak nie mają dobrych kości pod OC to już lepiej i taniej https://proline.pl/pamiec-patriot-viper-ddr4-16gb-2x8gb-3733mhz-cl17-pv416g373c7k-p5486360 gdzie cl 18-21-21 (były też 17-19-19 zależy jak się trafi), a w tych hyperx 19-23-23

Jak nowe 2070s to do MSI na pewno w tym momencie bym niedoplacal bo się więcej straci

Cokolwiek oznacza to 18-21-21 to powiedz proszę gdzie tego parametru szukać bo przy opisie kości jest tylko taktowanie i opóźnienie :/ I jak ma to wpływ na komfort granie itp.? I raz jeszcze lepiej 32 GB około 3700 czy 16 GB powyżej 4000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, L3nka_Sky napisał:

Cokolwiek oznacza to 18-21-21 to powiedz proszę gdzie tego parametru szukać

No to są właśnie opóźnienia przy tych viperach jest niby CL17 a na 3733 jest jak pisałem wyżej aczkolwiek były dwie wersje tych pamięci. Trzeba szukać specyfikacji nie na każdej stronie to pisze. Czy 16gb czy 32 to zależy od budżetu jak możesz sobie pozwolić na 32 z dobrym taktowaniem i niskimi opóźnieniami to czemu nie aczkolwiek powyżej 16 niewiele gier potrzebuję a na 16 działają dobrze (np. Microsoft flight Simulator)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Bobson89 napisał:

Tylko jaki jest sens brać używane 2080ti/super w cenie nowego 3070 z wydajnością na podobnym bądź wyższym poziomie.

Zapomniałem dodać, że GPU kupuje się używane na gwarancji rocznej najlepiej. Właśnie od takich poddanych na papkę marketingowa, co kupią nowke, popodnkecaja się i jak wyjdzie nowa, to sprzedadzą po roku. 

W ten sposób możemy mieć mega wydajny sprzęt za polowe jego wartości. Większość gier będzie i tak śmigać na tych ultra, a te potwory wydajnościowe wydawane są tylko w jednym celu - aby zmusić maniaków do wydania jak największej ilości kasy. Wraz z wyjściem nowych kart pojawiają się nowe gry, czy tam na odwrót. To ma swój cel. 

Podobnie macie z topowy i telefonami. Dziś są tac, co wydadzą min 5k na super fona, za Max rok wyjdzie następca i mimo, iż nie jest tak naprawdę lepszy a dodano jakieś pierdolety to ten ktoś z ów wyda kupę kasy na coś nowego. Zmiany nie odczuje żadnej. Jedynie świadomość posiadania czegoś najlepszego i zazdrości innych. 

Tak, jestem branżowy i jestem marketingowcem z wykształcenia. 

 

Edit

Co do ram.od pewnej klasy wydajności nie ma znaczenia jakie pamięć ma opóźnienia itp. Różnica będzie widoczna tylko w syntetykach. Gry, system będzie i tak zapitalać jak trzeba. To nie czasy ddr2 czy ddr3, gdzie faktycznie było czuć różnice między cl czy MHz. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ziomino1955 napisał:

Mądrze :) mogłbys podesłać swoją konfigurację? jestem ciekaw jak to wyglada u ciebie przy podobnym budżecie

 

Mój koszyk wygląda tak: 

https://proline.pl/koszyk/5ad485b2

Docelowo wpadnie 3070 prawdopodobnie FE jak się uda trafić, 2070 wrzuciłem do podbicia ceny. 
Zasilacz trafiłem okazję cenową, dlatego jest 750W, czyli z lekkim zapasem.
Nie wiem jeszcze co z ramem, bo opinie o tych Viperach są raz dobre, raz złe, alternatywą mogą być jakieś Crucial Ballistix - póki co szukam informacji co lepsze.  
Procesor: czekam do premiery 08.10 nowych Ryzenów i tutaj mam mocny dylemat, bo z 10400 szału nie ma, zamknięta droga z OC, natomiast Ryzeny 3600 mocno podrożały. 
Liczę, że premiera nieco zmieni ceny i albo kupię jakąś nowość jeśli cenowo będzie ok, albo będę liczył, że ceny obecnych spadną.

Z tym, że mnie ściga nieco czas: potrzebuję komputera, bo mój laptop ledwo żyje, Ty masz ogromne szczęście, bo planujesz zakup za te 2 m-ce, czyli sytuacja powinna się nieco ustabilizować i nie będzie tego premierowego wariactwa, na dodatek karty i procesory powinny być już w miarę przetestowane do tego czasu, co jest ogromnym plusem, bo nie kupujesz w ciemno. 
Gdybym mógł czekać, zakupy bym robił w styczniu na spokojnie- moim zdaniem najlepszy okres, bez pseudo promocji ze sztucznie podbitą ceną. 

Edytowane przez Tomekr_199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...