Skocz do zawartości
iznogoud

Logitech Prodigy G213 - nie nadąża za pisaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Piszę właśnie z nowej klawiatury Logitecha G213 no i nie jestem z niej zadowolony... Mój stary Sharkoon Skiller za ułamek kwoty tego Logitecha był lepszy albo mi się tak wydaje.

Otóż, kiedy piszę w miarę szybko, mowa tutaj o 600-700 WPM i w górę, klawiatura nie nadąża ze stawianiem spacji. Podobny problem miałem w pracy, ale przy niektórych znakach m.in. A oraz O, ale tam był bardzo tani model Logitecha. Tutaj bardzo często po prostu klawiatura nie robi spacji i ją pomija. Przez to bardzo wolno piszę. Moje poprawne WPM'y mocno spadły, a nie mogę tak dłużej pisać, bo mnie to drażni. Pracuję również pisząc, a im wolniej piszę, tym mniej napiszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj sobie podlaczyc pod inny port USB 2.0 / 3.0 - kiedys z myszka mialem jakis problem i tutaj wlasnie zmiana portu USB pomogla. Moze sie uda, jesli nie to moze kwestia ustawien w oprogramowaniu, jakas zmiana czasu reakcji cos takiego? Ciezko mi sie wypowiedziec jak wyglada oprogramowanie Logitecha i co tam sie dokladnie znajduje ale warto pogrzebac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, problem w tym, że na spację naciskam bardziej z lewej strony i klawiatura po prostu tak jakby nie dociska. muszę wciskać ją bardzo mocno albo z prawej strony i wtedy jest ok... po prostu jakiś cyrk. wygooglałem problem i wychodzi na to, że to powszechny kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie, ze uzyles zwrotu "w miare szybko" na predkosci 600+ CPM, gdzie pewnie tak szybko pisze 0.1% uzytkownikow komputerow albo i mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie "kłopot" tylko taka budowa klawiatury. Musisz kupić taką co ma dobre stabilizatory lub spację opartą na dwóch/trzech switchach.

W cenie g213 idzie już kupić jakiegoś mechanika, przy którym nie będziesz mieć żadnego problemu - nawet na niskich switchach pokroju modecom volcano blade

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2020 o 19:42, amsztel napisał:

Podoba mi sie, ze uzyles zwrotu "w miare szybko" na predkosci 600+ CPM, gdzie pewnie tak szybko pisze 0.1% uzytkownikow komputerow albo i mniej ;)

Mówiłem w tym przypadku o sobie, bo dla mnie 600 znaków na minutę to raczej taki sobie wynik, rekordowo podchodzę pod nieco ponad 700 :P.

 

@fliperpl, tak zrobiłem i nie żałuję. G213 to dziadostwo. Teraz mam Urage'a i jest super. Zero lagów, litery wchodzą przepięknie! Nawet samogłoski nie zamieniają się miejscami. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, iznogoud napisał:

Teraz mam Urage'a i jest super. Zero lagów, litery wchodzą przepięknie! Nawet samogłoski nie zamieniają się miejscami. Temat do zamknięcia.

Jaki konkretnie model kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exodus 900. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby litery zmieniły kolejność przy szybkim pisaniu, zauważalny brak lagów, co przy szybkim pisaniu było zmorą tańszych klawiatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...