Skocz do zawartości
Gr4barz

GeForce GTX 960M - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pewien problem z GeForce GTX 960M.
Jestem świeżo po formacie Windowsa 10, mam zaktualizowane wszystkie sterowniki za wyjątkiem mojej karty graficznej z Nvidii (mam jeszcze zintegrowaną Intela 530). Nie bez przyczyny nie aktualizowałem owej karty (obecnie jadę na jakimś stockowym sterowniku z 2016r)

Jaki mam problem?
Otóż po zainstalowaniu najnowszego sterownika z 2020 wywalają mi naprzemiennie 2 bluescreeny 
Driver Power State Failure
DPC watchdog violation

Najczęściej pojawia się to, kiedy pojawia się jakieś obciążenie, a czasami nawet bez większego powodu. System sie zacina, a po chwili zwiechy wywala BS.
Na sterowniku z 2016 to sie nie dzieje. Zacząłem się wgłębiać w temat i jestem posiadaczem lenovo y700, który ma technologię OPTIMUS, czyli jak dobrze rozumuję grafika przełącza się z zintegorowanej na dedykowaną w zależności od obciążenia. I myślę, że tutaj jest gdzieś pies pogrzebany...
W BIOSie mam jedynie możliwość albo pracy na Intelu albo na "switchable" czyli na dwóch naprzemiennie, przy czym na zintegrowanym Intelu działa jak zegarek szwajcarski, a na switchable ma zwiechy i bluescreeny.

Ktoś miał podobny problem, albo wie jak to rozwiązać?
Pozdrawiam!


@Edit 
Po ponownym reinstallu sterownika na ten najnowszy komp po starcie zawiesza się po minucie wywalając błąd Video scheduler internal error ?

@Edit2
Zainstalowałem sterowniki sprzed 3 miesięcy i problem jest ten sam (z początku wątku). Do tego zauważyłem, że tuż po uruchomieniu CPU przy właściwie zerowych procesach osiąga 100 % obciążenia. Dla porównania przeszedłem w tryb grafiki zintegrowanej i komp śmiga przy 5 % obciążenia CPU po dosłownie 10 sekundach od uruchomienia

Edytowane przez Gr4barz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzał ten system przełączania GPU, czasami podczas uruchamiania gry NVIDIA się nie załączyła, albo podczas oglądania filmów na YT się randomowo włączała. W poprzednim laptopie z windowsem 10 miałem te problemy i się go pozbyłem i kupiłem laptopa bez tych udziwnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...