Skocz do zawartości
martix420

Boki ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy to normalne że zaokrąglone boki ekranu są jaśniejsze jak się patrzy z boku?

Xiaomi Mi Note 10 Lite 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam telefon i nie zauważam tej kwestii, o której piszesz - moim zdaniem tapeta na bokach ma tą samą jasność co ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewnie chodzi mu o przebijanie podswietlenia, ale skoro mowisz ze nie widac to pewnie nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro Matrix mówi, że u niego to występuje to jak nie ma? Wydaje mu się? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A masz założoną jakaś folie czy szkło? U mnie w p30 pro jak spojrzę centralnie na zagięcie to ekran też jest jaśniejszy (mam założone szkło 3d), ale w niczym to nie przeszkadza. Jedyna wada to pojawiające się w mocnym oświetleniu delikatne refleksy na bokach. Więc nie jest to raczej wada a taka cecha tychże ekranów zaokrąglonych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie uważasz, że o braku wydy zakrzywionego ekranu można mówić wtedy, gdy nie ma to wpływu na odbiór obrazu oraz jednolite podświetlenie? Bo wychodzi na to, że takie rozwiązanie ma właśnie wadę, w postaci jak to sam wskazales - refleksow na bokach lub jak autor wątku zauważyl - jaśniejszych boków. 

Wadą amoled jest jego wypalanie, tak jak ipsa praktycznie brak widoczności w słońcu (czyt. maksymalna jasność) 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie uważam, mam telefon z zagiętym ekran i wziąłbym ponownie, bo wada w postaci refleksów jest na tyle nieinwazyjna, że nie przeszkadza a wygoda z korzystania (szczególnie z gestu powrotu wywoływanego od boku) to wynagradza. Do tego wygląda to świetnie. 

Poza tym nigdzie nie napisałem że podświetlenie jest niejednolite. Patrząc prosto na telefon nie ma żadnej różnicy w podświetleniu, jedynie patrząc się perfidnie na zaoblenie ekranu widoczne jest przejaśnienie tej części. 

Zresztą niech każdy wybiera co uważa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak spojrzę z boku telefonu to boki ekranu mają większą jasność niż ekran. Mam szkło uv. W dodatku dotyk z boku też jest słabszy muszę mocniej dotknąć żeby złapać dotyk z boku 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi