Skocz do zawartości
roboty_drogowe

Gigabyte Z490I AORUS ULTRA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Przeczytalem 2 kilogramy internetu, obejrzałem wszystkie recenzje top5 z490 itx i zdecydowałem się na zakup płyty głównej Gigabyte Z490I AORUS ULTRA.
Wygląda na obecny top topów pod intel 1200, 54stopnie na vrm z i9 10900k @ 5,2ghz więc solidnie.
Czy ta płyta da radę z kolejną generacją procków?
Czy może w czymś ograniczać?
Ram niby obsługuje do 5000mhz więc tego się nie obawiam, pcie 4.0 też jest.

Czy jest to dobry wybór czy dramat i lepiej b550i pod ryzeny, które dogonią obecne intele ale zostaną w tyle po premierze 11gen?

Edytowane przez roboty_drogowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto to wie ... Ja myślałem kupując Z390, że na luzie, a tu Z490 i nowy socket i chyba co nowy procesor to zaczyna być coraz to nowy socket po to, żeby w tych trudnych czasach wszystko zmieniać. Jedyne co warto zauważać, że ta walka to coraz większe pieniądze a wydajność +5%, bo już pakowanie tych core'ów więcej to już żadna innowacja.

Albo siedzisz w Intelu, albo w AMD. Intel pokazuje na razie, że lepiej im idzie w zastosowaniach typowych dla Kowalskiego + Gry, a AMD w profesjonalnych a pytanie które zadałeś to trochę jak czy kupno Mercedesa teraz jest ok, czy BMW z nowym modelem będzie szybsze o 0.1s... w podobnej klasie silnikowej i z 4.5s bedzie 4.4s do 100kmh. Różnica żadna w każdym razie.

Edytowane przez _File_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze to dobry zakup. 
Następna generacja podobno ma być na tym samym sockecie LGA1200. 
 

Niestety musielibyśmy zadzwonić do wróżbity Macieja żeby przewidzieć przyszłość AMD, ale wydaje mi się, ze spokojnie możesz kupować ta płytę. Jest potencjał na przyszłość w Niej :) 

Ogólnie jeśli zależy Ci na overclockingu to właśnie nabyłem GAMING X od GIGABYTE i mam ten sam BIOS co w tym AORUS i niestety OC to jest koszmar. ASUS o wiele prostszy w tej zabawie :) 

Na pewno posłuży płyta tak czy siak :D 

Jedyna rzecz - jeśli chcesz montować chłodzenie AIO na gorze w obudowie, to upewnij się ze nie będzie wchodzić na osłonkę z VRAM na gorze karty :)

Edytowane przez HaslaMGK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...