Skocz do zawartości
Maraks

Serwerownia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, potrzebuję przypisów prawa (Ustaw, Rozporządzeń, norm iso) dotyczących warunków technicznych serwerowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest know-how za który się płaci tak samo jak za inne usługi związane z budową infrastruktury serwerowej. Google Twoim przyjacielem. Proponuję użyć hasła "best practices" i podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam, chcesz brać się za budowę serwerowni bez znajomości norm oraz przepisów prawa? To nie projekt instalacji elektrycznej w mieszkaniu gdzie masz kilka kabli na krzyż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to serwerownia? Jedna szafka wiszaca 6U czy na np 100 szaf 42U?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje § mówiących jaka wymagania powinno spełniać pomieszczenie. Na tej podstawie muszę przygotować zapytanie ofertowe. Wiem że drzwi mają spełniać normę wytrzymałości ogniowej min. EI 30 być antywłamaniowe, anty dymne, z kontrolą dostępu. Lecz potrzebne mi są konkretne §.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maraks napisał:

Panowie, potrzebuje § mówiących jaka wymagania powinno spełniać pomieszczenie. Na tej podstawie muszę przygotować zapytanie ofertowe. Wiem że drzwi mają spełniać normę wytrzymałości ogniowej min. EI 30 być antywłamaniowe, anty dymne, z kontrolą dostępu. Lecz potrzebne mi są konkretne §.

Takie coś robi się inaczej. Temp panującą w środku, z tego co pamiętam nie jest określona przepisami. 

 

Kontaktujesz się z kilkoma firmami, przychodzą na audyt I Ci wyceniaja wraz z zachowaniem wszystkich przepisów itp. Potem na postawie badania rynku wypuszczasz zapytanie ofertowe Daj znać kiedy i do kogo będzie zapytanie, abym przypadkiem nie wystartował do tego tematu. Chyba stanowiska pomyliłeś. ;)

Poza tym serwerownia mieści się w budżecie, gdzie zakupy możemy zrobić przez zapytanie ofertowe? 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Petru23 napisał:

Kontaktujesz się z kilkoma firmami, przychodzą na audyt I Ci wyceniaja wraz z zachowaniem wszystkich przepisów itp. Potem na postawie badania rynku wypuszczasz zapytanie ofertowe Daj znać kiedy i do kogo będzie zapytanie, abym przypadkiem nie wystartował do tego tematu. Chyba stanowiska pomyliłeś. ;)

Poza tym serwerownia mieści się w budżecie, gdzie zakupy możemy zrobić przez zapytanie ofertowe? 

Dlatego napisałem to co napisałem. Ktoś kiedyś chciał dedyki wynajmować - stacje graficzne za grube euro miesięcznie. W podobnym tonie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwerownia to chyba umowna nazwa na pomieszczenie gdzie serwery stoją. Jeden będzie chciał podłogę techniczną, inny będzie chciał kable w korytach pod sufitem. Tak patrzę na swoją serwerownię i w sumie nie licząc klim, koryt i przewiertów kablowych to sie nie różni od dziesiątek innych pomieszczeń na obiekcie. Poszukam, może gdzieś znajdę jakiś stary SIWZ na serwerownię albo PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2020 o 13:13, Alwego napisał:

Serwerownia to chyba umowna nazwa na pomieszczenie gdzie serwery stoją. Jeden będzie chciał podłogę techniczną, inny będzie chciał kable w korytach pod sufitem. Tak patrzę na swoją serwerownię i w sumie nie licząc klim, koryt i przewiertów kablowych to sie nie różni od dziesiątek innych pomieszczeń na obiekcie. Poszukam, może gdzieś znajdę jakiś stary SIWZ na serwerownię albo PD

Jeżeli traktujemy to w takim tonie to w mojej poprzedniej robocie "switchownia" na 150 komputerów w fabryce była w kantynie a "serwerownia" w pokoju księgowej. Takim zwykłym z oknem i grzejnikiem pod parapetem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...