Skocz do zawartości
Daniano

Ekran virtualny lub coś podobnego - problemy w Zoom/Webex

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam taką zagadkę - jak na jednym fizycznym monitorze zrobić kilka monitorów wirtualnych ? :P

Problemy jakie chce rozwiązać to:

1. W programach typu Zoom, Webex jest opcja udostępniania. Problem w tym że jeżeli udostępnię jakąś aplikacje to uczestnicy widzą taką wielkości jaką ja mam na ekranie zamiast na cały ekran. Dopiero jak ja powiększę to co udostępniam na cały ekran to reszta uczestników widzi to na całym ekranie. Szperałem w internecie i jedyne co znalazłem to informacja że ww. programy udostępniają cały monitor "zakrywając" jedynie to czego nie chcemy udostępnić. Rozwiązanie to mieć 2 monitory.

Tak więc że ja mam 1 szeroki monitor, a nie 2 małe to nie mam jak tego obejść i tu pytanie: czy znacie jakiś sposób, aby sobie z tym poradzić, np. stworzyć wirtualny ekran aby webex/zoom myślały że udostępniają cały ekran, który w rzeczywistości będzie wycinkiem mojego?

 

Testowałem aplikację DisplayFusion Pro - jest fajna jak chce się na dużym ekranie mieć ładnie poukładane okienka, ale nie rozwiązuje mojego problemu.

 

2. Mam PC bez monitora. Łącze się z nim zdalnie (przez plashtop) i on ma rozdzielczość 1280x900 i nie mogę tego zmienić w ustawieniach Windowsa. I tu przydał by się jakiś program, aby ustawić sobie monitor virtualny o takiej rozdzielczości jaka mi pasuje i windows się do tego dopasował, a nie zmuszał mnie to pracy na niskiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 2- nie znam się za bardzo na zdalnym dostępie, bo nie używam; ale może da się zmienić rozdzielczość w rejestrze - musiałbyś zdalnie załadować rejestr tego bez monitora, rozdzielczość będzie albo w 

HKEY_CURRENT_CONFIG\System\CurrentControlSet\Control\VIDEO

w default settings- x i y resolution, albo w 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Video

w którymś podkluczu

ewentualnie załaduj  desk.cpl z system32 (jeśli jest) i ustaw rozdzielczość normalnie, tzn suwakiem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...