Skocz do zawartości
Bizel

Critical Process Died i pomieszane partycje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczęło się od tego ze ściągnąłem sterowniki do interfejsu(z nimi wszystko okej, na laptopie mi śmigają) i zacząłem je instalować, kliknąłem INSTALUJ i nagle jebut, wyskoczył blue screen CRITICAL PROCESS DIED. Od tego momentu nie ładuje systemu, ale to nie tylko to bo normalnie cofnalbym system do przedwczoraj i nie było by problemu. 

  1. Nie można zrestartować do stanu poczatkowego(bez utraty plikow)
  2. Nie można wejść przez żaden tryb awaryjny
  3. Nie można przywrócić systemu gdyż wyskakuje ‚musisz wlaczyc ochronę systemu na tym dysku’. Jak próbuje to obejść to wyskakuje ze system nie jest ja C a na E, partycji jakiej nigdy nie miałem
  4. Nie działa naprawa podczas uruchomienia
  5. Wpisałem notepad w wierszu poleceń i wszedłem w moj komputer a tam wszystko pomieszane, jakie inne partycje itp itd, na zdjęciu nizej
  6. Zrobilem pendrive z systemem to tes się dziwnie długo bootuje i również nie mogę przeprowadzić instalacji z zachowaniem dotychczasowych plikow.

Ja już od wczoraj wszystkie pomysły wyczerpalem. Może ktoś z was potrafilby pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo może nie masz przywracania, w 10, w odróżnieniu od wcześniejszych systemów, przywracanie nie jest domyślnie włączone, trzeba je specjalnie włączyć; na literach nie można polegać, bo w wierszu wyświetlają się z wirtualnego dysku ratunkowego, a on może je widzieć inaczej niż system

ewentualnie sprawdź dysk z wiersza - wpisz chkdsk /f

brak litery po chkdsk oznacza, że ma sprawdzić dysk który zidentyfikuje jako systemowy, czyli c; jeśli nie podziała wpisz literę jak ją widzi notepad, np

chkdsk d: /f

ewentualnie możesz użyć sfc, czyli sprawdzanie plików systemowych, ale z wiersza używa się inaczej niż z systemu- poszukaj w sieci jak użyć sfc z odzyskiwania

sprawdź dysk za pomocą diskpart- wpisz do wiersza diskpart, i

list disk

select disk 0

detail disk

ale tutaj też litery mogą być chyba? inne

ewentualnie możesz sprawdzić litery diskpartem z systemu- wpisz notepad, powędruj do system 32, na którejkolwiek partycji będzie (ale dysk wirtualny też ma system32!),  wybierz w notatniku pokaż wszystkie pliki zamiast pliki tekstowe, kliknij prawym na diskpart, i uruchom w trybie administratora, jeśli będzie - dalej te polecenia; ale to raczej niewiele da

trudno powiedzieć, co się stało, wygląda na jakiś wirus, ściągnij jakiś bootowalny antywirus i sprawdź

ewentualnie, jeśli zależy ci na plikach utwórz partycję i zainstaluj na tej partycji; jeśli nie masz miejsca, a na tej z system masz trochę możesz wygospodarować w diskpart, wpisz

list disk

select disk0

list partition

select partition numer

shrink partition desired=xxxxx

xxx= liczba mb (megabajtów) do zmniejszenia, więc np 20gb = 20x1024mb=20480

diskpart sprawdzi, czy może o tyle zmniejszyć, ewentualnie zmniejszy - potem utwórz nową partycję, wpisz

select disk 0

create partition

wszystko - diskpart utworzy partycję na wolnym obszarze, czyli do końca dysku (albo następnej partycji), potem w instalatorze sformatuj ją i zainstaluj

uwaga - przyjąłem, że masz dysk uefi, czyli gpt- jeśli nie tzn legacy, polecenie

create partition primary

ewentualnie potem jak odzyskasz wszystko potrzebne ze starego systemu zlikwidujesz starą partycję, a tę z nowym system rozszerzysz o powstały obszar - na dysku praktycznie nic się nie zmieni

i włącz potem przywracanie systemu, jeśli chcesz korzystać

ps- między disk a 0 spacja, nie wiem dlaczego likwiduje spację podczas zapisywania

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...