Skocz do zawartości
Rodnyrk

Komputer sam się włacza

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie wiem gdzie dać temat wiec dałem tutaj, chodzi o to że złożyłem samodzielnie komputer, ale w momencie klikniecia przycisku "wyłącz" komputer na sekunde się wyłacza, po czym samodzielnie się odpala. Wie ktoś czemu tak może być?
pobowalem resetować bios ale nie pomogło

Edytowane przez Rodnyrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to windows10 to:

Wszystkie ustawienia->system->zasilanie i uśpienie->dodatkowe ustawienia zasilania (po prawej stronie)->wybierz działanie przycisków zasilania (po lewej stronie)->kliknij "zmień ustawienia, które nie są obecnie dostępne)->odznacz "włącz szybkie uruchamianie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wszystkie dyski, i wtedy sprawdź, bo z tego co opisujesz to masz tak zwany dual boot podwójny start. Albo coś źle podłączyłeś do płyty. Co to za sprzęt i zasilacz? Robiłeś update biosu? 

Edytowane przez grzela300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rodnyrk napisał:

a co ma do tego windows jak komp nawet nie jest uruchomiony?

Ano ma, bo win10 potrafi nadpisać ustawienia BIOS i jak pole o którym wspomniałem jest zaznaczone, to wystarczy wcisnąć jakiś klawisz na klawiaturze lub ruszyć myszą i komp się uruchamia. Wiem, bo sam się zdziwiłem jak miałem w 2015, po premierze win10 taki problem i jak doszedłem co było jego przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, Rodnyrk napisał:

a co ma do tego windows jak komp nawet nie jest uruchomiony?

 

23 godziny temu, Rodnyrk napisał:

witam nie wiem gdzie dać temat wiec dałem tutaj, chodzi o to że złożyłem samodzielnie komputer, ale w momencie klikniecia przycisku "wyłącz" komputer na sekunde się wyłacza,

Jak mógłby się sam włączyć jak by nie był uruchomiony? Rozumiem że próbujesz go wyłączać z poziomu uruchomionego systemu. Pomijam skrajną sytuację gdy komputer się sam włącza po włączeniu zasilacza przełącznikiem bo u Ciebie nie ma tego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, toska78 napisał:

Jak mógłby się sam włączyć jak by nie był uruchomiony? Rozumiem że próbujesz go wyłączać z poziomu uruchomionego systemu.

Normalnie. Komputer w praktyce się nie wyłącza, tylko jest w trybie standby. Analogiczna sytuacja jak po uruchomieniu opcji w bios "wake on lan". W win10 opcja o której pisałem wyżej powoduje, że impulsem do włączenia kompa staje się ruch myszą lub dowolny przycisk na klawiaturze. Tylko nie mylić tego z hibernacją. W hibernacji miga dioda zasilania, tutaj wszystkie diody gasną.

Od wprowadzenia standardu ATX w praktyce żaden komputer nie wyłącza się całkowicie dopóki nie przełączysz przełącznika na zasilaczu. Cały czas idzie na płytę główną napięcie 5V, to umożliwia uruchomienie komputera właśnie przy pomocy przycisku, sieci lan lub innych wyzwalaczy jak zegar, klapa laptopa czy właśnie mysz lub klawiatura. 

Można te opcje zmieniać w BIOS na niektórych płytach głównych, ale od czasu windowsa 10 system potrafi sam nadpisać te ustawienia i nawet jak zmienisz je w BIOS, ale nie zmienisz w systemie, to i tak będzie to o czym pisze autor tematu.

Póki autor nie sprawdzi czy wyłączenie tej funkcji pomogło rozwiązać problem, to nie ma sensu grzebać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...