Skocz do zawartości
marcdeq

[3500zł] Laptop 15 cali - biuro i programy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) chciałem Was prosić o radę w sprawie laptopa. Szukam czegoś z systemem za około 3500 zł (potrzebuję fakturę). Zależy mi na sprawnej i szybkiej pracy - ssd i CPU. Myślałem o Ryzenach 4500u bo wypadają dobrze w testach ale chętnie poznam też wasze zdanie. Zależy mi też na aluminiowej konstrukcji i przyzwoitym wyświetlaczu w tym przedziale cenowym. Myślałem o Asus s15 M533. Tu się prawie wszystko zgadza ale niestety czytam same negatywy o kiepskim wyświetlaczu. To samo z Dell 5505 w specyfikacji pojawiają się losowo ekrany 300nitow i 220. Co dostaniesz, loteria. Z kolei bardzo podoba mi się konstrukcyjnie i "ekranowo" Lenovo S540. Design nie gamingowy, tylko cienki, zgrabny, kolor szary, biały, miedź itp. Edit: 15 cala.

Laptop głównie do: internet, multimedia, prezentacje itd. Czasem programy typu Photoshop i programy muzyczne, wtyczki Vst. Bez Gier :)

Będę wdzieczny za wszelkie propozycje i rady.

Dzięki

Edytowane przez marcdeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Stefan999 napisał:

Huawei MateBook 13 R5-3500/8G/512/Win10 3199 złotych

Ma świetną matrycę i solidną obudowę. Jest dostatecznie wydajny i ma dość dobre przebiegi na baterii. 

Autor chciał coś 15 calowego. Myślę, że 14 cali jeszcze by przeszło, ale 13 to już chyba za duża różnica..

Osobiście polecam zerknąć na nowe wersje zenbooków właśnie z 6 rdzeniowymi procesorami amd. Matryca IPS w nich robi wrażenie - sRGB na poziomie 98%. Obudowa aluminiowa, wygodna klawiatura, a bateria w nich trzyma spokojnie 8-15h w zależności od użytkowania. Co prawda jest to 14 cali, ale ze względu na matrycę na której Ci zależy myślę, że warto się nad nim zastanowić. Co do vivobooków S15 też nie są złe, matryca w nich jest na poziomie 300 nitów i nie uważam, że jest słaba.
ASUS ZenBook 14 UM425 R5-4500U 8GB RAM 512GB Win10H 3599zł

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, golbi napisał:

Autor chciał coś 15 calowego. Myślę, że 14 cali jeszcze by przeszło, ale 13 to już chyba za duża różnica..

Osobiście polecam zerknąć na nowe wersje zenbooków właśnie z 6 rdzeniowymi procesorami amd. Matryca IPS w nich robi wrażenie - sRGB na poziomie 98%. Obudowa aluminiowa, wygodna klawiatura, a bateria w nich trzyma spokojnie 8-15h w zależności od użytkowania. Co prawda jest to 14 cali, ale ze względu na matrycę na której Ci zależy myślę, że warto się nad nim zastanowić. Co do vivobooków S15 też nie są złe, matryca w nich jest na poziomie 300 nitów i nie uważam, że jest słaba.
ASUS ZenBook 14 UM425 R5-4500U 8GB RAM 512GB Win10H 3599zł

Dzięki za odpowiedź. To 15 cali edytowałem więc kolega wyżej mógł nie wiedzieć. 

Ta 14 fajna, godna rozważenia. Dzięki!

A co do s15 to ta jasność 300 nitów to jakaś informacja od producenta? Gdzie to wyczytałeś? Ja w testach widziałem tylko niecałe 250 i "wyprane" kolory i 56% sRGB. Stąd moje obawy. Ciężko go znaleźć gdzieś fizycznie w sklepie żebym mógł sam ocenić. Może ktoś z Was go ma i podpowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 14"  z dobrym ekranem, wydajną baterią i aluminiową obudową:

MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 3399zł

Z 15" ciężko będzie o coś z dobrym ekranem, ewentualnie:

Acer Aspire 5 R5-4500U/16GB/512/W10 IPS Czarny 3299zł

Ma wydajne podzespoły, dobre wyposażenie i klawiaturę z sekcją numeryczną. Niestety ekran jest mocno przeciętny, ale przynajmniej obudowa częściowo aluminiowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, marcdeq napisał:

A co do s15 to ta jasność 300 nitów to jakaś informacja od producenta? Gdzie to wyczytałeś? Ja w testach widziałem tylko niecałe 250 i "wyprane" kolory i 56% sRGB. Stąd moje obawy. Ciężko go znaleźć gdzieś fizycznie w sklepie żebym mógł sam ocenić. Może ktoś z Was go ma i podpowie??

Wybacz, mój błąd. Pomyliło mi się z zenbookiem um425, ale na i5. On ma 300 nitów. S15 ma 250 nitów tak jak mówisz, jednak widziałem go na żywo i kolory nie są wcale wyprane. Może najlepiej przejdź się do sklepu i obejrzyj ten model na wystawie, aby samemu ocenić. Tu masz pełną specyfikacje w sklepie asusa.
ASUS VivoBook S15 M533 R5-4500U 8GB RAM 512GB Win10 2999zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...