Skocz do zawartości
voltq

Polecane TV do konsoli ps5/xbox series x

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do posiadaczy telewizorow lg oled odnosnie ustawien , w czasie grania w gry ustawienie super rozdzielczosc dac na off czy wysokie i o co w tym chodzi w ogole ? , P.S w sprawie przyciemniania sie telewizora ktos mial to w menu w fifie itp to chyba znalazlem zrodlo problemu opcja sie nazywa regulacja luminancji w logo dalem off i juz nie ma tego oczywisie tylko w grach bo do netfluxa czy hbo zmieniam z off na low a do ogladania telewizji to chyba trzeba dac high

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja luminacji logo powoduje przygaszenie każdej gry, w której jest HUD. A zna ktoś grę, w której tego nie ma?

Wczoraj to właśnie sprawdzałem, bo natknąłem się na taki wątek na forum AVS. Ludzie posiadający wszelakie OLEDy od LG, nie tylko bieda BXy, posiadacze CX maja dokładnie ten sam objaw. I pomaga wyłączenie luminacji logo. Wtedy podczas gry w HDR nie ma efektu, że po kilkudziesięciu sekundach gra zaczyna przygaszac, bo oprócz samego działania luminacji logo uaktywnia się ABL, który w tej sytuacji nie powinien tego robić.

Sprawdzalem wczoraj na Forzie, FIFIE, WD oraz Gearsach. Rewelacja, w końcu telewizor nie twierdzi ze wie lepiej ode mnie i nic nie przyciemnia. 

BTW jest aktualizacja dla biedaków z BXami. Ja póki co pasuję :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ODIN85 napisał:

Na low.

w grach trzeba dac na off inaczej przygasza sie obraz co strasznie irytuje i wkur... , p.s co z tym  ustawieniem super rozdzielczosci ktos wie o o chodzi ? dac off/low/medium/high ? i co to xmienia ?

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak fajnie , ze ekran ci się czasami nie będzie przygaszał , ale za to możesz mieć wypalenia tych wszystkich elementów statycznych w grach.

Ja mam luminacje logo ustawioną na high , bo tak radzono w kilku poradnikach na YouTube. Na kilku tez każą ustawić na low. Ale w zasadzie dlaczego? Chyba przy ustawieniu high jest lepsza ochrona przed wypaleniem.

No i u mnie mimo tego ustawienia high( dla wszystkich źródeł ) ekran w grach nie przygasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygasa u każdego, po prostu jedni widzą to bardziej, inni mniej. Nie ma znaczenia czy masz B9, B8, C9, CX, BX itp. Wczoraj studiowałem po raz kolejny forum AVS i tam jest to szczegółowo opisane. W skrócie algorytm zaimplementowany przez LG do przygaszania samego loga (czyli funkcja regulacji luminacji) działa błędnie, bo powinna przygaszać same elementy statyczne (loga stacji, HUD w grach), a oprócz tego po kilkudziesięciu sekundach wraz z wygaszaniem obszaru statycznego wygasza także lekko ekran. 

Najłatwiej to sprawdzić właśnie w sposób, o którym kiedyś tutaj pisałem nie wiedząc jeszcze co to jest. Wyjście do Dasha konsoli w czasie gry i powrót do gry. Jest znowu jakiś czas jaśniej do czasu aż nie odpali się znowu regulacja luminacji. 

Jak ktoś tego nie widzi to tylko się cieszyć... lub zbadać wzrok :szczerbaty:

Nie chce mi się linkować wszystkich dyskusji, które czytałem, ale żeby nie było w zasadzie najważniejszy, bo dotykający CX'a - czyli górnej półki.

Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update dla BX’a wycofany :szczerbaty:

Zostaje pytanie czy dobrze jak ktoś zainstalował, czy nie. Może aktualizacja była tak dobra, że zatarły się różnice między BX, a CX i musieli wycofać bo ludzie by zaczęli imbę kręcić :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze wlaczenie opcji amd freesync powoduje wylaczenie dolby vision , teraz pytanie jak gram np w ac albo wiedzmina gram na trybie hdr a tryb dolby vision wlacza mi sie np podczas ogladania netflixa to znaczy ze grajac w gry uzywam tylko hdr wiec moge sobie wlaczyc amd freesync ? jakie sa zaleznosci bo vincent nie zaleca wlaczania amd freesync ale rowniez vincent poleca hdr mapowanie hgig a ja wole miec hdr mapowanie on po prostu bo jakos dla mnie lepiej to wyglada ktos moze to wszystko wytlumaczyc ?

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co włączasz AMD Freesync skoro masz już bliźniaczą funkcję dostępną bezpośrednio z poziomu konsoli? Mówię oczywiście o VRR. To jest dokładnie to samo.

Freesync ustawiasz dla wejścia HDMI, aplikacja Netflixa z poziomu telewizora nie ma z tym nic wspólnego.

Co do HGiG to Vincent mówi po prostu, ze ten tryb najlepiej odwzorowuje kolorystykę HDR, nic więcej. Ja jednak uważam, że każdy powinien ustawiać swoimi oczami. Ja również nie mogę zmieść HGiG, bo jest zwyczajnie za ciemne, tyle.

Może jak nowe gry będą wspierać tę funkcję to będzie lepiej, ale obecnie chyba jedynie nowy COD był pisany pod HGiG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z ta super rozdzielczością ktoś wie co ona daje i jak ustawić ? Off/low/medium/high ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbija ostrość, ale żeby to „działało” to musisz ustawić wpierw samą ostrość na wartość większą niż 10, że o 0 nawet nie wspominam bo telewizory LG przy wartości 0 zaczynają wręcz „rozmywać” krawędzi. 

Ja mam ustawioną ostrość na 11 i super rozdzielczość wyłączoną. Podziwiam ludzi, którzy grają na telewizorach LG w 4K na ostrości 0. Każdy inny TV, ale nie LG.

Warto sprawdzić rtings pod kątem swojego modelu i ostrości. Wszystko opisane. Wartością 0 dla telewizorów LG przy ostrości to 10, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha mialem osrtosc 0 to dam ma 11 i obadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MogliBanan napisał:

Może jak nowe gry będą wspierać tę funkcję to będzie lepiej, ale obecnie chyba jedynie nowy COD był pisany pod HGiG.

I DiRT 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MogliBanan napisał:

Regulacja luminacji logo powoduje przygaszenie każdej gry

Ciekawą informację znalazłeś. Faktycznie przygasza trochę ekran ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 3 tygodnie odkąd mam BX’a w wolnych chwilach nie robię nic innego jak chłonę wiedzę o OLEDach na forum AVS. Czuję się już wręcz dokształcony z tego zakresu :szczerbaty:

A co się nastresowałem po pierwszych kilku dniach jak widziałem to przygaszanie, a wokoło większość twierdziła, że u nich nic :szczerbaty:

Na szczęście po 3 tygodniach jesteśmy już z moim BXem jak starzy kumple, znamy się wręcz na wylot i wiem już, że nic mu nie dolega :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, MogliBanan napisał:

Ostatnie 3 tygodnie odkąd mam BX’a w wolnych chwilach nie robię nic innego jak chłonę wiedzę o OLEDach na forum AVS. Czuję się już wręcz dokształcony z tego zakresu :szczerbaty:

A co się nastresowałem po pierwszych kilku dniach jak widziałem to przygaszanie, a wokoło większość twierdziła, że u nich nic :szczerbaty:

Na szczęście po 3 tygodniach jesteśmy już z moim BXem jak starzy kumple, znamy się wręcz na wylot i wiem już, że nic mu nie dolega :thumbup:

Czyli mówisz ze mozna brac BX? Byłem dzis w euro i sie przygladałem temu lg i powiem szczerze, nadał mi sie ten tivik a cena ponizej 5k jest dla mnie znośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, martingg napisał:

Ten tv bardzo często bywał poniżej 4k.

Tego nie wiem bo nie sledzę tak tematu, no ale byłem dzis własnie w euro i był ten lg 55bx3lb no i gosc puszczał filmiki w 4k to faktycznie dosyc fajnie sie to prezentowało no ale kosztował 4800 a wczesniej 5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peppera obserwuj. Ten tv w październiku  lub listopadzie był po 3800-4000 co chwilę za 4800 to się CX kupuje

Dokladasz jakaś pierde za 50-150 zł nie wiem co jest w akcji rabat do 7000 i masz -500 to wychodzi 4800, pierdole sprzedajesz

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55cx3la?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=201985&utm_campaign=2021-01&ceneo_spo=true

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, rambek911 napisał:

Czyli mówisz ze mozna brac BX? Byłem dzis w euro i sie przygladałem temu lg i powiem szczerze, nadał mi sie ten tivik a cena ponizej 5k jest dla mnie znośna.

Uważam, że jest to bardzo dobry telewizor jak się już go dokładnie pozna. Ja na początku byłem bardzo przytłoczony ilością ustawień. Co chwile coś mi nie grało, zreszta można prześledzić moje wpisy w tym temacie.

Nie jest to wysoka półka, trzeba być tego świadomym. Nie jest to poziom czerni czy jasności jakiego doświadczysz na CXie, czy nawet B9, który jest jaśniejszy.

Uważam jednak, że jest to fajny budżetowy OLED, który sprawdzi się bardzo dobrze w większości zastosowań, aczkolwiek ten model (BX) ma jedna zasadniczą wadę. Z racji słabszej matrycy posiada dość agresywne ABL.

Za 4800 bym nie brał, nigdy. Ja na promce w ME wyrwałem za 4008 złotych. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MogliBanan napisał:

 

Uważam, że jest to bardzo dobry telewizor jak się już go dokładnie pozna. Ja na początku byłem bardzo przytłoczony ilością ustawień. Co chwile coś mi nie grało, zreszta można prześledzić moje wpisy w tym temacie.

Nie jest to wysoka półka, trzeba być tego świadomym. Nie jest to poziom czerni czy jasności jakiego doświadczysz na CXie, czy nawet B9, który jest jaśniejszy.

Uważam jednak, że jest to fajny budżetowy OLED, który sprawdzi się bardzo dobrze w większości zastosowań, aczkolwiek ten model (BX) ma jedna zasadniczą wadę. Z racji słabszej matrycy posiada dość agresywne ABL.

Za 4800 bym nie brał, nigdy. Ja na promce w ME wyrwałem za 4008 złotych. 
 

I ten budżetowy OLED bije każdego lcd :) Żeby nie było promo na cx 65 za 6k też miałbym BX, wyszło jak wyszło mam nadzieję że 48-50 cali stanieją bo bym potrzebował taki w przyszłym roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma ograniczony budzet to wg mnie samsung qled 80t = sony xh9095<lg bx<lg cx do ps5/xbox series x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że te Samsungi i Sony są blisko poziomu bx a raczej były w listopadzie ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, MogliBanan napisał:

 

Uważam, że jest to bardzo dobry telewizor jak się już go dokładnie pozna. Ja na początku byłem bardzo przytłoczony ilością ustawień. Co chwile coś mi nie grało, zreszta można prześledzić moje wpisy w tym temacie.

Nie jest to wysoka półka, trzeba być tego świadomym. Nie jest to poziom czerni czy jasności jakiego doświadczysz na CXie, czy nawet B9, który jest jaśniejszy.

Uważam jednak, że jest to fajny budżetowy OLED, który sprawdzi się bardzo dobrze w większości zastosowań, aczkolwiek ten model (BX) ma jedna zasadniczą wadę. Z racji słabszej matrycy posiada dość agresywne ABL.

Za 4800 bym nie brał, nigdy. Ja na promce w ME wyrwałem za 4008 złotych. 
 

Czerń na każdym OLED'zie jest tak samo dobra to nie LCD ?. Nie ma znaczenia czy to najtańszy OLED bo kontrast będzie tak samo dobry co na tych najdroższych. Główna różnica to jasność w trybie SDR oraz HDR. Matryca w BX jest ta sama co w CX i GX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...