Skocz do zawartości
voltq

Polecane TV do konsoli ps5/xbox series x

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to chyba włączone. Myślałem, że to jakieś inne :E Tylko myślę jednak nad soundbarem, bo czasami dźwięk dość płaski się wydaje. 

Edytowane przez TmK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TmK napisał:

Mam to chyba włączone. Myślałem, że to jakieś inne :E Tylko myślę jednak nad soundbarem, bo czasami dźwięk dość płaski się wydaje. 

Ja mam włączone automatyczne czyszczenie , przesunięcie obrazu i wygaszanie obrazu na niskie , telewizor mam od stycznia 2020 r jest katowany HBO filmy seriale gry i 0 wypaleń 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fantek i @ditmd

Dziękuję za informacje na temat uchwytu do TV. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup: https://www.oleole.pl/uchwyty-do-telewizorow/multibrackets-mb317-uchwyt-regulowany-do-85-.bhtml za 399zł.

TV wisi, przyszłościowo jak będę chciał zmienić TV na większy, to nie będę musiał kolejnego uchwytu kupować. ;)

@Elvis79

Niestety nie korzystam z Disney+ i HBO Max, więc nie mogę nic powiedzieć :(

Edytowane przez speed3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztowna zabawa ale jak kogoś stać to czemu nie zawsze to jakaś alternatywa dla OLED'ów WRGB od LG ?

Póki co nic lepszego do grania na PS5 nie ma 

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie od 3 generacji przynajmniej był zastój - niby weszły matryce evo u Lg itp ale ogólnie odbijano się od ściany max jasności i tyle.
Jest nadzieja na dalszy postęp , ale jak patrzę na obecne  ceny to ?.

Mamy qd-oled mamy mini ledy czekam na micro ledy ale chyba nie jest zbyt różowo :

http://www.businesskorea.co.kr/news/articleView.html?idxno=98658

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysztoflosinski napisał:

Philips PUS7334 pozwolił by na normalną grę w PS5 mimo ze nie ma HDMI 2.1?

Bez HDMI 2.1 nie masz 120 hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, voltq napisał:

Bez HDMI 2.1 nie masz 120 hz

a teraz zrobili ze jest 60 fps i 4 k tak? czyli nawet mimo tego ze mam 2.0 hdmi to nie odbiorę tego i bede grał w 30 klatkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzysztoflosinski napisał:

a teraz zrobili ze jest 60 fps i 4 k tak? czyli nawet mimo tego ze mam 2.0 hdmi to nie odbiorę tego i bede grał w 30 klatkach?

Pograsz w 4k i 60 fps ale np nie pograsz w 120 fps lub w ruchomym fps i 4k w niektórych grach jak np Spiderman , horizon fw czy rachet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, voltq napisał:

Pograsz w 4k i 60 fps ale np nie pograsz w 120 fps lub w ruchomym fps i 4k w niektórych grach jak np Spiderman , horizon fw czy rachet 

no dobra ale jak jest teraz ten Marvel Spiderman to co bedzie 60 klatek tylko 4k tak czy jak to bedzie wtedy? kurde nie bede nowego telewizora kupowal bo ten ma niecałe 2 lata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, krzysztoflosinski napisał:

no dobra ale jak jest teraz ten Marvel Spiderman to co bedzie 60 klatek tylko 4k tak czy jak to bedzie wtedy? kurde nie bede nowego telewizora kupowal bo ten ma niecałe 2 lata ?

Większość gier ma dynamiczne 4k i 30/60 fps , więc będziesz mógł spokojnie grać 

Tu masz wyjaśnione 

 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, voltq napisał:

Większość gier ma dynamiczne 4k i 30/60 fps , więc będziesz mógł spokojnie grać 

Tu masz wyjaśnione 

 

To dobrze bo zastanawiałem się czy w ogole warto mysleć o PS5 ;) bo monitory chyba za szybko nie zejda z cen w wersji HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie), pytanie odnośnie TV.

Planuje przejść na granie na TV na PS5 i PC (+oglądanie filmów/seriali itp, ale bez podłączenia anteny telewizyjnej). Zastanawiam się nad dwoma modelami 55 calowymi:

1) LG G2

2) Samsung S95B

Ogólnie jestem już praktycznie zdecydowany na G2, z racji tego, że bardziej odpowiada mi system działający na LG (w przeciwieństwie do Tizena, którego nie cierpię, chociaż ten nowy chyba i tak lepszy niż poprzednie wersje). Czytałem sporo o obydwu telewizorach, oglądałem recenzje, porównania. Mnóstwo ludzi chwali S95B, z racji nowej matrycy QD-OLED, która ma wyższą jasność (chociaż Samsung to mocno zniwelował aktualizacjami softu już), piękniejsze kolory i lepsze pokrycie barw. Co więcej, od premiery ten model Samsunga już sporo staniał, można go już kupić między 6,5 a 7 tysięcy złotych. Są też opinie, że jeśli chodzi o jakość wykonania to też jest dosyć średnio, że raczej nie jest to produkt premium.

Z drugiej strony mam LG G2, który mi się mocno podoba, widziałem go w Media Expert, ma 5 letnią gwarancję na panel i heatsink, który go schładza. Jednakże jest jakieś tysiąc złotych droższy niż S95B (chociaż kwestia pieniędzy jest tu drugorzędna). Sam system jest według mnie bardziej przyjazny. Jakość wykonania też chwalą recenzenci, ale jasność i pokrycie barw jest lepsze w Samsungu.

Ostatnio nawet Stilgar z morele.net recenzował tego Samsunga. Jego zdaniem dopłata do G2 względem S95B mija się z celem, gdyż Samsung jest po prostu lepszym telewizorem pod wieloma względami od LG

Z góry dzięki za wszelkie opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pavel87 napisał:

Panowie (i Panie), pytanie odnośnie TV.

Planuje przejść na granie na TV na PS5 i PC (+oglądanie filmów/seriali itp, ale bez podłączenia anteny telewizyjnej). Zastanawiam się nad dwoma modelami 55 calowymi:

1) LG G2

2) Samsung S95B

Ogólnie jestem już praktycznie zdecydowany na G2, z racji tego, że bardziej odpowiada mi system działający na LG (w przeciwieństwie do Tizena, którego nie cierpię, chociaż ten nowy chyba i tak lepszy niż poprzednie wersje). Czytałem sporo o obydwu telewizorach, oglądałem recenzje, porównania. Mnóstwo ludzi chwali S95B, z racji nowej matrycy QD-OLED, która ma wyższą jasność (chociaż Samsung to mocno zniwelował aktualizacjami softu już), piękniejsze kolory i lepsze pokrycie barw. Co więcej, od premiery ten model Samsunga już sporo staniał, można go już kupić między 6,5 a 7 tysięcy złotych. Są też opinie, że jeśli chodzi o jakość wykonania to też jest dosyć średnio, że raczej nie jest to produkt premium.

Z drugiej strony mam LG G2, który mi się mocno podoba, widziałem go w Media Expert, ma 5 letnią gwarancję na panel i heatsink, który go schładza. Jednakże jest jakieś tysiąc złotych droższy niż S95B (chociaż kwestia pieniędzy jest tu drugorzędna). Sam system jest według mnie bardziej przyjazny. Jakość wykonania też chwalą recenzenci, ale jasność i pokrycie barw jest lepsze w Samsungu.

Ostatnio nawet Stilgar z morele.net recenzował tego Samsunga. Jego zdaniem dopłata do G2 względem S95B mija się z celem, gdyż Samsung jest po prostu lepszym telewizorem pod wieloma względami od LG

Z góry dzięki za wszelkie opinie :)

czemu G2 a nie C2 ? ja bym jeszcze polował na C1, a Samsunga na starcie odrzucam z racji braku dolby vision. 

https://www.neonet.pl/telewizory/lg-55-55c11lb-oled-100hz-dolby-vision.html

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Elvis79 napisał:

czemu G2 a nie C2 ? ja bym jeszcze polował na C1, a Samsunga na starcie odrzucam z racji braku dolby vision. 

https://www.neonet.pl/telewizory/lg-55-55c11lb-oled-100hz-dolby-vision.html

G2 z racji wyższej jasności i 5 letniej gwarancji na panel (to będzie mój pierwszy oled, wolę dmuchać na zimne). Kupowanie C1 w cenie C2 to raczej średni pomysł. Czy tak bardzo Dolby Vision jest wykorzystywane np w grach żeby to była wada w Samsungu? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Pavel87 napisał:

G2 z racji wyższej jasności i 5 letniej gwarancji na panel (to będzie mój pierwszy oled, wolę dmuchać na zimne). Kupowanie C1 w cenie C2 to raczej średni pomysł. Czy tak bardzo Dolby Vision jest wykorzystywane np w grach żeby to była wada w Samsungu? 

PS5 nie ma DV chyba wiec w twoim przypadku nie ma znaczenia, a na PC to chyba zbyt wiele gier tego tez nie ma. Samsung ma HDR10+ a LG tylko HDR10 za to.

Ciezki wybor bo ida leb w leb, z poczatkowych testow Samsung mial lepsza jasnosc ale nie wiem jak to jest teraz jezeli faktycznie softem zmniejszyli. Ile gwarancji masz w Samsungu?

Ja osobiscie sie na Samsunga obrazilem po tym jak nie uwzglednili mi gwarancji kiedy pomiedzy panele weszla mala muszka i sobie tam zdechla :D Cholera byla dosc widoczna w dolnej czesci ekranu. Wg nich to nie wada konstrukcyjna ze sa w panelu szczeliny ktore pozwalaja owadom sobie wedrowac pomiedzy powlokami, przeciez szok ze wogole owady ciagnie do swiatla nie?

Edytowane przez Sheenek
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sheenek napisał:

PS5 nie ma DV chyba wiec w twoim przypadku nie ma znaczenia, a na PC to chyba zbyt wiele gier tego tez nie ma. Samsung ma HDR10+ a LG tylko HDR10 za to.

Ciezki wybor bo ida leb w leb, z poczatkowych testow Samsung mial lepsza jasnosc ale nie wiem jak to jest teraz jezeli faktycznie softem zmniejszyli. Ile gwarancji masz w Samsungu?

Ja osobiscie sie na Samsunga obrazilem po tym jak nie uwzglednili mi gwarancji kiedy pomiedzy panele weszla mala muszka i sobie tam zdechla :D Cholera byla dosc widoczna w dolnej czesci ekranu. Wg nich to nie wada konstrukcyjna ze sa w panelu szczeliny ktore pozwalaja owadom sobie wedrowac pomiedzy powlokami, przeciez szok ze wogole owady ciagnie do swiatla nie?

No właśnie, jedynie wiem, że serwisy streamingowe takie jak Netflix wykorzystują DV. Gry to chyba póki co jeszcze nie bardzo z tego korzystają

Mnóstwo ludzi narzekało właśnie, że z każdą kolejną aktualizacją, jasność została zmniejszana w S95B. Są ludzie, którzy kupili (jak koleś z QuantumTV) i zablokowali możliwość aktualizacji. Samsung ma ogólnie żywsze kolory, co też mi się podoba, sam aktualnie pracuje na monitorze Samsunga i sobie go chwalę. Co prawda temperaturę barwową mam ustawioną pośrednio, między ciepłą a zimno.

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że Samsung daje 2 lata gwarancji na TV, ale obiło mi się o uszy, że rok jest tylko na panel. Trochę boję się tego QD-OLED, jako, że to coś nowego, też ma swoje choroby wieku dziecięcego. Pierwotnie mieli ten model wypuścić w przyszłym roku, ale z racji tego, że Sony zdecydowało się wypuścić A95K (na panelu QD-OLED od Samsunga) to i sam Samsung przyśpieszył premierę.

Mnie strasznie odpycha Tizen. Czytałem też opinie, że jak ktoś dzieli granie na PC i PS5, to lepiej z tym będą współgrały telewizory LG, ale nie pamiętam już jakie były ku temu argumenty.

A jak z graniem w gry SDR na oledzie? W sensie jak z jasnością?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pavel87 napisał:

No właśnie, jedynie wiem, że serwisy streamingowe takie jak Netflix wykorzystują DV. Gry to chyba póki co jeszcze nie bardzo z tego korzystają

Mnóstwo ludzi narzekało właśnie, że z każdą kolejną aktualizacją, jasność została zmniejszana w S95B. Są ludzie, którzy kupili (jak koleś z QuantumTV) i zablokowali możliwość aktualizacji. Samsung ma ogólnie żywsze kolory, co też mi się podoba, sam aktualnie pracuje na monitorze Samsunga i sobie go chwalę. Co prawda temperaturę barwową mam ustawioną pośrednio, między ciepłą a zimno.

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że Samsung daje 2 lata gwarancji na TV, ale obiło mi się o uszy, że rok jest tylko na panel. Trochę boję się tego QD-OLED, jako, że to coś nowego, też ma swoje choroby wieku dziecięcego. Pierwotnie mieli ten model wypuścić w przyszłym roku, ale z racji tego, że Sony zdecydowało się wypuścić A95K (na panelu QD-OLED od Samsunga) to i sam Samsung przyśpieszył premierę.

Mnie strasznie odpycha Tizen. Czytałem też opinie, że jak ktoś dzieli granie na PC i PS5, to lepiej z tym będą współgrały telewizory LG, ale nie pamiętam już jakie były ku temu argumenty.

A jak z graniem w gry SDR na oledzie? W sensie jak z jasnością?

Jasnosc w SDR ustawiasz sobie jak chcesz, wiec jest idealnie. Nie jest tak ze jest ciemniej czy cos jezeli o to ci chodzi, mozesz ustawic tak ze bedzie po oczach za bardzo walic. Ja u siebie skalibrowalem sobie ekranik i jest idealnie.

A skoro sie boisz o panel i nie lubisz OS Samsunga to bierz G2 i bedziesz zadowolony, to swietny TV. Poza tym LG ma sporo wiecej doswiadczenia w oledach.

Przy okazji, nie sugeruj sie QuantumTV, to idiota i posmiewisko wsrod ludzi ktorzy maja pojecie o technologi obrazu i kalibrowaniu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Sheenek napisał:

Jasnosc w SDR ustawiasz sobie jak chcesz, wiec jest idealnie. Nie jest tak ze jest ciemniej czy cos jezeli o to ci chodzi, mozesz ustawic tak ze bedzie po oczach za bardzo walic. Ja u siebie skalibrowalem sobie ekranik i jest idealnie.

A skoro sie boisz o panel i nie lubisz OS Samsunga to bierz G2 i bedziesz zadowolony, to swietny TV. Poza tym LG ma sporo wiecej doswiadczenia w oledach.

Przy okazji, nie sugeruj sie QuantumTV, to idiota i posmiewisko wsrod ludzi ktorzy maja pojecie o technologi obrazu i kalibrowaniu.

Co do QuantumTV to faktycznie. Pamiętam jego filmik jak jechał po S9B za to, że kolejnymi aktualizacjami popsuli mi TV, zmniejszyli jasność itp, stwierdził, że czuje się oszukany i go zwrócił...po czym następnego dnia poszedł do sklepu i ponownie go kupił (żeby zablokować mu aktualizację), teraz twierdzi, że to najlepszy TV ever. Stilgar (z morele.net), którego materiały lubię oglądać też nie widzi sensu dopłacania do G2, ale nie pamiętam by w swoim materiale odniósł się do zmniejszenia jasności w kolejnych aktualizacjach.

Też myślę, że zostanę przy swoim pierwotnym wyborze i zdecyduje się na G2, jakoś bardziej ufam LG jeśli chodzi o Oledy z racji doświadczenia na rynku. Sam jestem ciekaw też jak LG odpowie na QD-OLED'y w przyszłym roku, może warto by było poczekać...ale tak się zawsze mówi, a co roku wychodzi coś nowego i teoretycznie lepszego ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Pavel87 napisał:

Czy tak bardzo Dolby Vision jest wykorzystywane np w grach żeby to była wada w Samsungu? 

W grach tylko na Xboxie i póki co wygląda jak dla mnie to tak sobie, ale jak pisałeś TV ma być też do oglądania filmów i Netflix oraz inne podobne co obsługują DV naprawdę świetnie wyglądają, sam posiadam LG CX i przy oglądaniu czegoś z DV pitol stoi do sufitu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Elvis79 oraz @Sheenek za opinie. Zdecydowałem się zamówić LG G2 :)

Edytowane przez Pavel87
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze.Bedziesz zadowolony.Jak jak kupiłem C1 to przez pierwsze 2 tygodnie oglądałem dema LG i innych na YT i cinematiki z gier ?

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Pavel87 napisał:

Dzięki @Elvis79 oraz @Sheenek za opinie. Zdecydowałem się zamówić LG G2 :)

Rozsądna decyzja ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z graniem na Oledzie na PC? W sensie siedzicie przy biurku przed takim wielkim ekranem? Ja zastanawiam się czy dam radę grać na PC siedząc na kanapie z bezprzewodową myszką i klawiaturą. Nie wiem, brzmi to dla mnie jakoś abstrakcyjnie ale będę musiał się jakoś przestawić. Mam taki mały stolik kawowy przy kanapie, mogę tam położyć klawę i myszkę, ale będzie to jednak trochę niżej niż przy biurku (no i wtedy plecy nie będą oparte). Jak Wy sobie z tym radzicie? Korzystaliście może z lapboardów? :P

Myślałem o czymś takim do grania na PC + OLED + Kanapa:

https://www.morele.net/podkladka-corsair-k63-wireless-gaming-lapboard-ch-9510000-ww-4151093/

Edytowane przez Pavel87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...