Skocz do zawartości
Sponsi

Jaka klawa niemech, flat, chętnie z podświetleniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mechaniczna odpada bo masakra wysokie przyciski i głośna.

Chciałbym coś jak A4Tech KV-300H, ale z podświetleniem. Miałem już do odebrania w promce MX Keys, teoretycznie idealna, ale dość oldskulowy dizajn przede wszystkim przycisków (te dziwne zagłębienia).

Prawie kupuję Genesis LITH 400 RGB, miał ktoś? 199zł heh

Teraz siedzę od 3-4 lat na (kupuję co roku nową ; ) Cougar Vantar, ale aż tak nie jest super, dość wysoka i dziwne podświetlenie. Cougar ma w planach Vantar AX, który może być super, ale ciągle zero info kiedy i za ile i gdzie.

Matiasa chyba do PC bez sensu kupować? Czy ktoś korzysta na pececie?

Mam Microsoft Surface Keyboard tę taką szarą, niezła, ale tak - klapkę od baterii zgubiłem, do tego (choć poprawili) wybudza się sekundę, no i do grania to nie za bardzo.

Widziałem jakieś Yenkee czeskie na Allegro, miał ktoś? Podejrzanie tanie, bodaj za 130 ; )

Chętnie klawa przewodowa.

Czy ktoś jest taki, kto lubi flaty, ale chętnie podświetlone, przewodowe i fajne? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie Lith400 bo to ostatnia z normalnych klawiatur. Chcesz to dam znać jak trochę na niej podziałam.

Rynek niestety zalany tymi głupimi mechanikami i nie ma wyboru. Z ulgą zobaczyłem, że jest dostępny ten Lith na x-scissors bo już się nastawiałem, że muszę kupić mutanty mechaniczne z głośnymi  wystającymi klawiszami. Masakra z tymi klawiaturami. Szukałem zastępstwa dla idealnej Natec Medusa 2 Backlight i poprostu nie ma odkąd skończyli ją robić.  Jedyna klawiatura, która miała wszystko jak należy umarła...

 

Nie podoba mi się, że Lith400 jest taka rozrośnięta i szkoda, że nie ma oddzielnych funkcyjnych klawiszy ale nie mam wyboru.  Ważne, że jest płaska i na xscisors, a nie na tych wynalazkach mechanicznych.

 

 

Edytowane przez MAR89TUM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wziąłem tego Litha, bo mi w Cougarze odpadł "S" we WSADzie, a Cougar nic nie odpisuje jak z dostępnością Cougar Vantar AX, może za pół roku będą heh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj. 

Jestem ogólnie zadowolony ale klawisze działają troszkę gorzej niż w Natec Medusa 2 Backlight, która też była oparta o xscissors.

Podświetlenie jest troszkę nierównomierne ale całkowicie wystarczające. Budowa klawiatury też na mały minus bo podkładka pod nadgarstki jest niepotrzebna w tej formie, chyba, że ktoś ma malutkie dłonie.

 

Ogólnie jestem na tak. Klawisze działają wystarczająco cicho i dobrze, a to chodziło, żeby nie musieć pstrykać w te głośne i bezsensownie wysokie w mechanikach. 

Szkoda tylko, że nie działają tak jak w Natec...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpakowałem. TRAGEDIA... plastik fantastik, font ohydny na klawiszach, jakoś dziwnie duże klawisze.

Nie wiem, czy nie zwrócę od razu, bo tragedia. Strasznie głęboki skok. I jeszcze ten enter ścięty... OMFG...

Może to kwestia przyzwyczajenia, ale jednak Cougar Vantar za 130zł jakoś lepiej mi pasuje... to jest bliżej takiej innej, którą kiedyś miałem, chyba Media-Tech hen z 10 lat temu...

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak możesz wyciągać takie wnioski. Przecież klawisze są standardowej wielkości. Nie wiem jak możesz napisać, że mają strasznie głęboki skok, kiedy to jest flat nożycówka jak w laptopie i ma jeden z płytszych.  Font jest dostosowany do podświetlenia, dzięki temu w nocy bardzo dobrze widać klawisze.   Mam przed sobą taką samą i nie widzę podstaw, żebym miał powiedzieć, że ma duże klawisze, które głęboko działają. Przecież jest odwrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, postawiłem obok siebie (w sensie przed / pod) i patrzę: od lewej części A do prawego końca entera jest tak z centymetr dalej w tej Genesis... i faktycznie, jak piszę, czuję, że muszę szerzej rozstawiać palce, bo nie trafiam.

No właśnie chyba wolę takie, jak w A4techu i właśnie w tym moim Vantarze... tutaj te kiedyś lubiłem, dopóki nie zobaczyłem A4techa KV300H... no i jednak, jak dla mnie - głęboko wchodzą : / może mnie rozpieściła ta moja klawa - w domu Vantar, w pracy KV300H, ale no niestety : /

Ale dzięki za kooperację i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystawie moją używaną K7 na Alledrogo. Może zarobię na nowego GTX-a :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, szukam bardzo cichej klawiatury, która będzie cichsza - Vantar czy Lith? Może ktoś je porównać z klawiaturami w laptopach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59

Wiesz co, sprawdziłem ją sobie na YT i wcale nie brzmi na przesadnie cichą. Brzmi jak moja obecna klawiatura (Redragon Karura 2, znana u nas również jako Modecom MC-800M), która miała być bardzo cicha, a nie jest. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że to nie jest nożycówka ale wyspówka membranowa stąd to nieporozumienie, moja wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te genesisy itd dla mnie tragedia, imho wyrob typowo marketowy. Ja sie przesiadlem z low profile Logitech illuminated k740 (mialem 2 szt i 2 dobilem :P) na mechanika Havit HV-KB395L aka Sharkoon PureWriter i przesiadka byla w miare bezbolesna. Reszta mechanikow jakie gzies testowalem to bylo ciezkie przezycie jak sie wczesniej uzywalo klawiatury low profile.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havit jest spoko, ale występuje tylko z przełącznikami Blue, dla mnie odpada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stark2991

Będziesz na niej pisał? Powiedz też czy wchodzi w grę coś bezprzewodowego. Bo są klawiatury żywcem wyciągnięte klawiatury z lapka, niestety nie wiem jak wygląda sprawa z anty-ghostingiem. Aczkolwiek tak jak mówię, do pisania będzie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie do pisania, w połowie do grania. Ale priorytet to cisza. Wolę przewodową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, stark2991 napisał:

W połowie do pisania, w połowie do grania. Ale priorytet to cisza. Wolę przewodową. 

Bo jest coś takiego:
https://www.x-kom.pl/p/462664-klawiatura-bezprzewodowa-hp-pavilion-600-czarny.html

Ewentualnie niskoprofilowy Logitech:
https://www.x-kom.pl/p/217752-klawiatura-przewodowa-logitech-corded-keyboard-k280e.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modecom volcano blade - jeśli brak bloku numerycznego i tylko czerwone podświetlenie jest "akceptowalne" - powinny być na brązowych, niebieskich i czerwonych switchach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Accurę komputronikowską, trochę plastik i nie jest tak super płaska ogólnie, do tego klawisze mają ciutkę wysoki skok, ale ogólnie daje radę i cenowo mega tania. Kabel, podświetlenie jednokolorowe (taka chłodna biel).

Mogliby zrobić wersję premium za np. 2 stówki, heh. Spoczko, choć czekam na Cougar Vantar AX...

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w międzyczasie zalałem czymś słodkim Accurę i miałem też Karurę 2 (boszz ale nazwy hehe)... ale jednak plastik fantastik i w ogóle...

po czym dziś przyszła do mnie... Perixx PERIBOARD-324!!! Najlepsza klawa, jaką miałem. Twarda, płaska, podświetlenie (choć kabel), wykonanie świetne. Mega polecam. Coś jak laptopówki + KV300H + podświetlenie. SUPER klawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi  Perixx nadal w użyciu?

Mój Genesis stracił klawisz "S" i szukam kolejnej płaskiej, cichej, wygodniej klawiatury. Z opisu Perix byłby lux.

 

Dałem szanse Corsairowi K55 PRO ale szybko spakowałem go spowrotem i oddaję.   Jednak nie ma powrotu do złomów z wysokimi hałasującymi klawiszami.

Ubolewam, że tak mało jest flat nożycówek, a tak dużo gówna mechanicznego czy membranówek z klawiszami do sufitu.   Produkty o ułomnej używalności.  Niewygodne, głośne i po prostu głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MT®©™ Perix jednak wkurzał - ciut jakby za duże przyciski i odstępy i ogólnie ciutkę większa niż każda standardowa klawa. A że muszę mieć dwie klawy (ew. w systemie przełączania BT), to wtedy kwiecień-maj jednak olałem. Do tego trochę ją dobiłem przez przypadek bo mi coś spadło na nią z wysoka i nie działały ze 2-3 klawisze albo działały tak na mocny wcisk. Ale utrzymuję, że fajna klawa, choć no ciut szersza ogólnie niż standardowe.

Szansą jest Cougar Vantar AX Black - niestety praktycznie nigdzie nie idzie tego kupić, wkurza strasznie firma Cougar.

Każda firma mija się odrobinę od tego, co powinna zrobić, by klawa była idealna... albo robią w cenie 600zł (podejrzewam, że jakiś Matias pewnie by był idealny)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Perrix właśnie zrobił wysiadkę.  Klawisz W dzialał jak chciał. Często przestał rejestrować nacisk i co chwila przerywało.

Pojechał na gwarancje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...