Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cena:  Do 6500 zł. 

Główne zastosowanie: Do gier.

Rozmiary: preferowałbym 17.3" chociaż póki co zawsze miałem 15.6"

Mobilność: Wydajność jest ważniejsza.

System operacyjny: Win 10

Podzespoły: RTX, i7, 32 ram 

Acer Nitro 5 - póki co ten jest moim faworytem. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitro są generalnie dość dobre, jednak ja osobiście preferował bym

Acer Nitro 5 i7-10750H/32GB/512+1TB/W10PX RTX2060 144Hz - czyli wersję 15" ale z odświeżaniem 144 zamiast 120 no i w lepszej cenie.

jeśli jednak bardzo Ci zależy na 17.3" to możesz jeszcze się zastanowić nad:

Lenovo Legion 5i-17 i7/32GB/512/Win10X RTX2060 144Hz bez 1tb HDD ale trzyma temperatury na procesorze lepiej niż nitro

Edytowane przez Mamos55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniejszy ekran z wyższym odświeżaniem 200 stówki taniej. Te 24 hz robią różnicę?

Lepiej dopłacić i dodatkowo dołożyć dysk i wziąć Legiona czy Nitro wystarczy?

Edytowane przez Epalim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24hz to mała różnica , bardzo,  nie jest aż tak znaczące. Ja osobiście bym brał legiona, niby kilka stopni  różnicy ale patrząc na przestrzeni lat zrobi różnicę na wytrzymałości laptopa, a dysk można dołożyć za jakiś czas jak będzie brakować miejsca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Epalim napisał:

Czyli mniejszy ekran z wyższym odświeżaniem 200 stówki taniej. Te 24 hz robią różnicę?

Lepiej dopłacić i dodatkowo dołożyć dysk i wziąć Legiona czy Nitro wystarczy?

Różnica między 120 a 144 jest praktycznie niewidoczna, co innego między 60 a 120 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omijaj Acery nitro szerokim łukiem , miałem przez weekend ten laptop i kultura pracy jest na miernym poziomie podczas grania nie da się tego laptopa utrzymać na kolanach ,nagrzewa się jak piekarnik , do tego strasznie czipowate wykonanie i czerwona klawiatura tylko denerwuje , zaminielm na Asusa jestem zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem również branie 32GB ram do gier, to trochę przesadzony pomysł.

Lenovo Legion 5i-17 i7/16GB/512/Win10X RTX2060 144Hz 6499 zł
Konfiguracja bardzo podobna do Nitro 5. Do tej pory seria Legion wypadała bardzo pozytywnie.

Ewentualnie taniej ASUS TUF Gaming A17 FA706IU R7-4800H/16GB/512/W10 120Hz 5399 zł
Z nowym 8 rdzeniowym procesorem AMD, w połączeniu z GTX1660ti (jest około 10% mniej wydajny względem RTX2060), podświetlana klawiatura, matryca z 120hz odświeżaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego acera nitro 5... nie dość, że ma rtx 2060 w wersji 80w to jeszcze cholernie się grzeje. Sam stałem przed wyborem i już wiem, że kupuje MSI GL65  ma rtx 2060 w nowszej wersji 115w aka wydajniejszej i stoi lekko ponad 6k. Wszystkie lapki poniżej 6k maja przyciętego rtx 2060 co widać po testach a tym bardziej jak maja zasilacze max 180w.  Laptopy bez przycinania grafiki mają zasilacze ponad 200w. Nowej wersji rtx 2060 115w bliżej do starego rtx 2070 niż do starego rtx 2060.

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim się ogarnij. 6.5 klocka i chcesz 2060? Do tego nitro która jest budzetowka acera względem np. Heliosa. Siadaj chłopie w samochód i poszukaj czegoś czegoś idealnym stanie z gwarancją i z 2070 jak np. https://www.olx.pl/oferta/laptop-asus-scar-iii-15-6-i7-9750h-rtx-2070-1tb-ssd-32gb-240-hz-CID99-IDGw7qW.html

Chyba że musisz kupić na raty to wtedy może jakiś sens jest kupić ze sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kilka spraw :

- nowy Acer Nitro 5 (oraz 7) bazują na tej samej płycie głównej co Helios 300, różnica to BIOS oraz wentylatory na chłodzeniu i bodaj brak miniDP (które jest na osobnym PCB połączonej taśmą flex), jeśli są tam jeszcze jakieś różnice to będą nieznaczne,
- Legion 5i to fajny laptop, ale też nie jest specjalnie rozwinięty względem poprzednika, czyli Y540-17,
- MSI dla mnie prywatnie zaczyna się od serii GP a najlepiej GE, GL-ki są dość mocno kastrowane z pewnych (czasem przydatnych funkcji), m.in. dostają gorsze ekrany, czy klawiatury i głośniki, dlatego kupując GL dobrze jest sobie przemyśleć priorytety - wydajności im nie brakuje, ale kuleją w innych miejscach,
- TUF-y od ASUSa na rok 2020 dostają totalnie beznadziejne ekrany, może i cenowo stoją dobrze, ale porządna matryca to koszt minimum 400zł + samodzielna wymiana, nie każdy musi chcieć się w to bawić.

Większość lapków ma zablokowane BIOS (nie można często ustawić podstawowych rzeczy) - tutaj bardzo dobrze stoi MSI, dużo opcji, możliwość OC RAM-u, profile XMP, undervolting, modyfikacja power limitów, stanów energetycznych itp.
Za 6,5k na Twoim miejscu kombinowałbym w kierunku MSI GP75/GE75, Heliosa 300 (bo jednak wykonany jest bez porównania lepiej od Nitro 5, chociaż to dość głośne laptopy niestety), ew. poczytał o Lenovo 5i oraz tym jakie matryce obsługują w nim Advanced Optimus (bo to akurat fajna zaleta tego Lenovo, model 7i z tego już korzysta).

W kadłubkach tong fanga, clevo itp. się nie orientuję dlatego nie będę polecać - choć tam też możesz znaleźć coś ciekawego.

Gdybyś brał MSI albo coś co umożliwia OC RAM-u to kupuj wariant 8GB, RAM z lapka sprzedaj i od razu kupuj coś na poziomie 3000MHz (G.SKill 2x8GB CL16 ok. 300zł) lub 3200MHz (Crucial 2x8GB CL16 ok. 400zł) - skok wydajności jest zauważalny i nawet może przewyższyć różnicę między 90W wariantem RTX2060 a 115W :)
Te karty są i tak bardzo często hamowane przez temperatury przeto boost jest solidne trzymany za ryj.

Jeśli idziesz na najwyższą wydajność w lapkach to zalecam od razu odblokowany BIOS albo zmodyfikować zablokowany (czasem się da) aby chociaż mieć opcję OC RAM i ładowania XMP - skok wydajności dla 8-10 generacji CPU jest bardzo duży (dla poprzednich też, ale nowych lapków z tymi CPU już nie da się kupić) i kupić za jednym zamachem porządne RAM.

PS: do RTX2060 da się wgrywać różne BIOS - to nie jest tak, że z 80W wariantu nie da się zrobić 90W lub 115W - da się, ale pozostaje kwestia jak chłodzenie i sekcja zasilania sobie z tym poradzi, oraz czy nie mamy za słabego zasilacza. To jest dość powszechna modyfikacja w lapkach z RTX-ami gdzie ludzie wgrywają sobie inne BIOS bo po prostu się da ;)

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @mikolaj612. Wydajność powinna iść w parze z wykonaniem i basta. Cóż z 10 fps więcej kiedy musisz trzymać ręce cały czas na laptopie by przy 6tys. obrotach wentylatorow nie zaczął się on unosić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Im więcej szukam i czytam mam coraz większy zamęt w głowie co wybrać z kartą 115w. Obecnie bije się z wyborem msi gl65 z i7-10750h vs hyperbook jak na screenie. https://ibb.co/YXqWDY5 co Wy byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, seba84_2005 napisał:

Podepnę się pod temat. Im więcej szukam i czytam mam coraz większy zamęt w głowie co wybrać z kartą 115w. Obecnie bije się z wyborem msi gl65 z i7-10750h vs hyperbook jak na screenie. https://ibb.co/YXqWDY5 co Wy byście wybrali?

hypera czy inne clevo unikałbym. Dużo słyszałem opinii, że ich serwis jest bardzo kiepski i ciężko się z nimi dogadać.

Już prędzej bym się skłaniał ku temu MSI, albo jeśli alternatywa wchodzi w grę, to legiona, szczególnie w wersji 17 calowej, gdzie chłodzenie jest jedno z lepszych. Według mnie oczywiście :D Ale jest jedno "ale" - legiony w większości mają matryce 60hz ips, za to z dobrym pokryciem kolorów. Jeśli to dla ciebie nie problem, możesz śmiało brać. No i szczerze mówiąc, obecne ipsy powyżej 60hz to jest jakaś tn'ka podrasowana, która z ipsem w ogóle nie powinna mieć nic wspólnego, głównie przez bardzo słabe pokrycia kolorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikałbyś ale dlaczego? Miałeś kiedyś tego laptopa, że tak twierdzisz? Jestem posiadaczem akurat hyperbooka Nh5 (3600 + RTX 2060), 16GB x2*8 (3200mhz), + zaawansowany układ chłodzenia i na bank nie wymieniłbym na tego GL65 z 10750h :D Jeżeli chodzi o wyjdaność to zdecydowanie stoi ona po Hyperbooku. Desktopowy rysiek 3600 + 3200 ram pięknie ze sobą współgrają.

Edytowane przez no1special91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto czekac do nowego roku, az wyjda laptopy z rtx 3060? Co sadzicie o lapkach hyperbook, dream machines? zalezy mi na jakoci wykonania, wydajnosci. Waga itd nie na znaczenia. budzet max 7k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piotr0147 napisał:

Warto czekac do nowego roku, az wyjda laptopy z rtx 3060? Co sadzicie o lapkach hyperbook, dream machines? zalezy mi na jakoci wykonania, wydajnosci. Waga itd nie na znaczenia. budzet max 7k.

To są ODM z innym logo - te firmy w zasadzie poza doklejeniem własnego logo nie robią nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak sie spisuja te clevo z lepszym chlodzeniem? Jakie sa wady i zalety plynnego metalu zamiast pasty?

Co sadzicie o zakupie 2 dyskow ssd ? Bedzie chodzil w raid 0 w lapku?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu myślałem, myślałem i wymyśliłem. Wziąłem msi gl65 https://www.x-kom.pl/p/583225-notebook-laptop-15-6-msi-gl65-i7-10750h-32gb-512-rtx2060-144hz.html

Ramu 32GB nie potrzebuję i mam w domu 16GB 3200mhz, więc jeszcze na sprzedaży ramu się troszkę zwróci na poczet większego ssd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...